Konwersja

myron79 / 2007-12-20 09:02
Witam, pod koniec roku planuję przekonwertowanie z akcyjnego na lokacyjny, ale mam pare wątpliwości. Czy mógłby mi ktos wytłumaczyć po jakich stawkach dokładnie się to odbywa? Fundusz podaje 2 wartości indeksów minimalna cena odkupienia i max cena sprzedaży, średnio jest to mniej więcej 5 zł różnicy, jeśli dobrze zrozumiałem to fundusz najpierw odkupuje moje jednostki akcyjnego po cenie minimalnej a następnie przenosi kapitał na inny po cenie - no własnie maxymalnej ? i potem gdybym chcial wrócić powiedzmy za miesiąc dwa to znowu na tej zasadzie?? przecież w ten sposób jestem do tyłu około 6 zł na jednostce co jest absurdalne bo chyba mniej bym stracił zostając na akcyjnym.
Wyświetlaj:
klubbe25 / 77.253.249.* / 2007-12-29 11:55
zdziwilbys sie kolego oj zdziwilbys
miki3d / 2007-12-29 12:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poza tym bądź konsekwentny. Jak raz nazwałeś mnie debilem, to nie nazywaj mnie kolegą.
miki3d / 2007-12-29 12:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oj zdziwiłbym się, oj zdziwiłbym...
klubbe25 / 87.205.209.* / 2007-12-28 12:54
Pamietaj, ze po pierwsze w banku, ktory nie pobiera oplat nie zaczynasz od straty a
podatek placisz od ZYSKU, a wiec od zarobionych pieniedzy. Ludzie zachlysneli sie
parasolowymi.... i co z tego, ze nie placisz podatku przy konwersji jak zarobiles np.

hahahahah oh my good człowieku moja uwaga twoje posty nie mają zadnego logicznego sensu

w jakim banku czlowieku

i co z tego, ze nie placisz podatku przy konwersji jak zarobiles np.
polowe tego co w innym tfi "nieparasolowym"? Podatek jest pobierany automatycznie

KAzdy fundusz pobiera oplate wstepna (chyba ze jest promocja)
za zerwanie tez obciazaja
przy konwersjii nikt cie nie poinformuje (w razie spadków)

i nieparasolwoym kazdy udowdni ci ze wyciagnie mniej niz w parasolowym ty po prostu nie znasz zasad a wypisujesz stek bzdur na tym forum
miki3d / 2007-12-29 11:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cóż, dla niektórych poza AEGONem świat nie istnieje...
przewodnick / 2007-12-20 10:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A w jakiej instytucji masz zakupione jednostki ?
przewodnick / 2007-12-20 12:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przeenieś środki do banku w którym nie ma opłat za zakup, konwersje czy odkupienie jednostek - nie będziesz musiał się martwić czy wybierać mniejsze zło.
Idyll / 2007-12-20 13:06 / Bywalec forum
Fajnie, że poruszyłeś ten temat. Inwestuję poprzez SFI i posiadam jednostki jednego z funduszy Uniona, które chciałbym teraz przekonwertować do innego funudszu UI. Muszę więc sprzedać te pierwsze i kupić inne, ale w tym przypadku będę musiał zapłacić podatek! Inwestując np. poprzez UniSieć takiego podatku bym nie zapłacił.
Wiesz może, czy faktycznie musiałbym zaplacić podatek?
cortez / 2007-12-28 14:53 / Bywalec forum
Jestem właśnie ciekaw jak wyglądają te konwersje w Unisieci? I jak to wygląda w porównaniu do mBanku?
przewodnick / 2007-12-28 11:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamietaj, ze po pierwsze w banku, ktory nie pobiera oplat nie zaczynasz od straty a podatek placisz od ZYSKU, a wiec od zarobionych pieniedzy. Ludzie zachlysneli sie parasolowymi.... i co z tego, ze nie placisz podatku przy konwersji jak zarobiles np. polowe tego co w innym tfi "nieparasolowym"? Podatek jest pobierany automatycznie.
myron79 / 2007-12-20 12:32
Ale tu nie chodzi o opłaty tak naprawde, bo 1 konwersja jest za darmo, każda kolejna 5 zl, opłaty juz przebolałem bo i tak puki co jestem na +, chodzi mi o to że każda jednostka funduszu, pomijając różnice wartości jednostek poszczególnych subfund., ma 3 notowania:
max cena nabycia
średnia - służąca jako wykaz notowań
min cena odkupienia
chodzi mi o to że jeśli konwersja odbywa się na podobnej zasadzie co zwykły zakup i sprzedaż (bank sprzedaje mi po max a odkupuje ode mnie po min kursie) to w krótkim okresie na samej operacji umieszczenia środków na innym subfunduszu i ponownym ich przemieszczeniu tracę 5-8 zł na różnicy kursowej. Czy może się mylę i przy konwersji wszystkie operacje odbywają się po stałym kursie obojętnie którym?
lewu / 83.6.216.* / 2007-12-22 20:32
W Lukasie konwersja dokonywana jest po cenie z wykazu notowań - wiem, bo mam jednostki, dokonywałam wielu konwersji i... tam pracuję. Sprzedaż i zakup jednostek dokonywane są w tym samym dniu, najlepiej to robić przez internet.
Ps. Dostałeś info o zmianie BZ WBK na ING od 01.01.08.?
jacekk_85 / 2007-12-23 11:39 / Bywalec forum
do Lewu

Jasteś pewien że wyceny przy konwersji są z dnia złożenia takiej dyspozycji?
Jakoś zbyt piękne mi się to wydaje.
lewu / 83.6.222.* / 2007-12-23 14:41
Tak, jestem pewna, bo " bo mam jednostki, dokonywałam wielu konwersji i... tam pracuję".
Robię to w następujący sposób: po wieczornym sprawdzeniu notowań - jeśli moje podejrzenia co do dalszych spadków/wzrostów sie potwierdzają - przez internet składam dyspozycję konwersji z datą następnego dnia. po jakichś 2-3 dniach od tego zawsze pojawia się aktualny stan po konwersji dokonanej zgodnie ze zleceniem i po cenie, która można sprawdzić w notowaniach na dzień konwersji. Opłata 5 pln jest niczym w porównaniu z możliwościami zarobku ew. ochrony kapitału. Aktualnie mam tylko dylemat, czy w odpowiednim momencie konwertować z akcyjnego na lokacyjny czy na stabilny.
kris_s / 2007-12-20 22:57 / Bywalec forum
W Pioneerze konwersja jest bez opłat pod warunkiem, że konwertujemy między fund. o takiej samej prowizji pobieranej przy zakupie- to właśnie max cena nabycia. Jeśli prowizje są różne to jest pobierana różnica, gdy konwertujemy z funda o niższej prow. do funda o wyższej prowizji. Może u Ciebie jest podobnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy