Forum Polityka, aktualnościKraj

Kopacz zachwala dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Kusi ulgami

Kopacz zachwala dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Kusi ulgami

Wyświetlaj:
m-53 / 83.31.67.* / 2011-03-04 15:29

by zniwelować kolejki do szpitali, a co za tym idzie do zabiegów i operacji, rocznie dodatkowo trzeba by wydać 3 mld złotych


I kto w to uwierzy.
To jest 8 zł miesięcznie na ubezpieczonego. 50 zł miesięcznie na moją.
rodzinę. Już daję i chcę mieć gwarancję.

Ale to znaczy, że polisa nie powinna być wiele droższa.
Alfista nielogo / 178.36.181.* / 2011-03-04 15:27

na leczenie 1 procenta najciężej chorych NFZ wydaje rocznie aż 28 procent swojego budżetu


To jest naturalna prawidłowość, niestety w systemie publicznej służby zdrowia to zjawisko łatwo wymyka się możliwościom finansowym społeczeństwa. Dochodzimy do bardzo bolesnego pytania, JAKĄ CENĘ MA ZDROWIE? Bo czy tego chcemy czy nie, to ono ma cenę.
arch / 2011-03-04 15:22 / Tysiącznik na forum

odatkowe ubezpieczenia są szansą dla tych, którzy nie mają pieniędzy,

bo NFZ wyposaża szpitale w belgijskie zestawy do eutanazji .

"Od drugiego półrocza bieżącego roku niektóre polskie placówki zdrowia zostaną wyposażone w specjalistyczne zestawy do eutanazji. Mimo że belgijski producent gwarantuje stuprocentową skuteczność działania, śmiercionośny zakup został już przetestowany na pacjentach jednego z polskich szpitali.

„Na sto zastosowań, 99 zadziałało natychmiast”,- z zadowoleniem stwierdził ordynator Wrocławskiego Szpitala Wojewódzkiego.
-„Tylko w jednym przypadku trzeba było pacjentkę troszkę przydusić poduszką”.

Ze względu na wysokie koszty urządzenia resort zdrowia nie będzie w stanie w pełni zaspokoić potrzeb wszystkich ośrodków zdrowia, szpitali i sanatoriów.
W pozostałych placówkach eutanazja wciąż jeszcze będzie się musiała odbywać tak jak dotychczasowo, poprzez zaniedbanie.

„Zapotrzebowanie jest ogromne”, twierdzi minister zdrowia, Kopacz. .

- „Dlatego będziemy zabiegać o podwyższenie obowiązkowej stawki ubez . tak, by w przyszłym roku każdy pacjent mógł choćby raz nieodpłatnie skorzystać z zestawu do pozbawienia się życia”. za nowypompon.pl
marynarz098 / 2011-03-04 15:43 / Tysiącznik na forum
Nie trzeba nam belgijskiego sprzetu, sa tansze spooby, zatrudnijmy na nowo lodzkich lowcow skor.
Alfista nielogo / 178.36.181.* / 2011-03-04 15:31
W takiej sytuacji można by nawet pomyśleć o przejściowej obniżce składki - tak by pobudzić gospodarkę w trudnych czasach kryzysu.

Temat eutanazji silnie jest związany z kosztami leczenia. Eutanazja jest lekarstwem na drogi postęp medycyny, na technologię które potrafią (ogromnym kosztem, ale skutecznie) podtrzymywać życie ludzi, którzy 100, czy nawet kilkadziesiąt lat temu z pewnością by już umarli, ze względu na stan zdrowia.
Ekchh / 78.8.213.* / 2011-03-04 15:10
Ludzie blagam was obalmy tego nieroba od podwyzek wszystkiego, nie dam rady, juz za wszystko place coraz wiecej, benzyna 5zl, a niedlugo zdechne bo bede czekal dluzej na lekarza, jak nie bedzie mnie stac dodatkowo sie ubezpieczyc. NIe wybierajcie tego rezimu medialno-cenowego bo zdechniemy z glodu.
maxymili / 2011-03-04 15:10 / Tysiącznik na forum
W tym problem, jeżeli za podstawowe ubezpieczenie płacę 10% mojego dochodu to nie mam funduszy na "dodatkowe" ubezpieczenia. System jest zły i rząd go nie naprawia. I nie naprawi, bo się boi. To rząd strachu i ustępstwa wobec złych dróg dla rozwoju Polski. Wszystko w imię utrzymania się przy władzy. Po co wam ta władza jak nic dobrego nie robicie?

W czym choć jednym gorszy był PiS? Jak na razie to PO przepchało przez sejm kilkanaście skrajnie niekorzystnych dla obywateli ustaw. Przykładowo nowa ustawa wyborcza zabraniająca reklam w TV ogranicza demokrację, podobnie parytety ograniczają demokrację.

Zakaz palenia w prywatnych pubach (nawet za zgodą ich właściciela) ogranicza swobodę działalności gospodarczej.

Delegalizacja dopalaczy oddała wart kilka miliardów rynek w ręce mafii.

Likwidacja OFE czy jak to rząd nazywa reforma złagodzi nieco ból głowy ministra finansów, ale nie naprawi systemu, który wymaga poważnej operacji, a nie środków przeciwbólowych.

Zaostrzenie walki z posiadaczami niewielkich ilości konopi na własny użytek spowodował tylko tyle, że więcej dzieciaków za skręta siedzi w więzieniu. Nawet za PiSu nie było aż tak źle.

POzamiatane. Ostatni raz głosowałem na przedstawiciela PO w zeszłym roku. Nie robicie nic dobrego a nawet więcej złego niż PiS. Już wam nie zaufam.
maxymili / 2011-03-04 15:19 / Tysiącznik na forum
Kontrowersyjny, nietuzinkowy, ale szczery i mający jasną koncepcję Korwin Mikke jest przez media kreowany na świra. Posłuchałem jednak tego co mówi on sam w wielu wykładach, które można znaleźć na youtube.

I jak bardzo byłem zaskoczony!!!!!!!!!!!!

To jest spójna, rozsądna propozycja programowa, i uważam, że gdyby wszyscy posłuchali tego co Korwin Mikke mówi a nie tego co o nim mówią poparcie dla jego partii mogło by sięgnąć 30%. Tylu Polaków uważa podobnie jak on i tak postrzega idealny porządek w naszym wspólnym kraju.

Wspólnym Pani minister, a nie tylko Pani. To a propo Państwa projektu delegalizacji epapierosów, które pomagają rzucić groźny dla zdrowia nałóg setkom tysięcy Polaków. Pani i Pani pracownicy jesteście szkodnikami społecznymi. Tak was oceniam po waszej trzy i pół letniej działalności antyspołecznej.
skoru / 79.190.207.* / 2011-03-04 15:07

Dodała, że dodatkowe ubezpieczenia pozwolą na maksymalne wykorzystanie sprzętu oraz możliwości personelu.

Czy to oznacza że do tej pory sprzęt i możliwości personelu nie były maksymalnie wykorzystywane???
Włos się jeży na głowie jak się czyta o produktach głów naszego rządu... tylko czekać aż to wszystko p*********, a cała elyta schowa się u tatusia Kadaffiego pod spudnicą w obawie przed atakiem rozwścieczonego tłumu ex-lemingów, którym puste portfele i lekki głód uruchomiły mózg.
zxc12 / 79.191.143.* / 2011-03-04 15:05
A prawda jest taka że lekarze szantażując społeczeństwo uzyskują uległość władzy. W służbie zdrowia nie może działać wolny rynek. Pieniędzy w NFZ jest dużo zawsze mogłoby byc więcej ale budujemy nasz kraj i nie jesteśmy zamożni. Lekarze powinni to rozumieć. Dyrektor szpitala dba o kolegów lekarzy a nie o pacjenta !!!!!
Pacjent jest po drugiej stronie barykady w walce o zdrowie i życie!!!
Lekarze np. za dodatkowy dyżur biorą 100zł/h często śpiąc na nim , bo tak sobie wywalczyli. Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę. Nie znam recepty na uzdrowienie służby zdrowia to nie moje kompetencje ale wiem że lekarze z dodatkowymi dyżurami zarabiają po kilkanaście tys. zł i ciągle im mało. Arozmawiamy o pieniądzach więc przede wszystkim o pensjach dla służby zdrowia bo to jest podstawowy koszt (90% całego budżetu na służbę zdrowia idzie na pensje). Czy dobrze się dzieje jeśli limit a nie brak sprzętu uniemożliwia przeprowadzenie badania ratującego zdrowie czy życie?Czy dobrze jeśli lekarz wywalczył krótszy dzień pracy (dla dobra pacjenta oczywiście bo zmęczony może się pomylić) a jednocześnie po pracy idzie na drugi, trzeci etat? To jest OK??
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy