Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kopacz zapowiada zmiany w finansowaniu leczenia

Kopacz zapowiada zmiany w finansowaniu leczenia

Wyświetlaj:
DA-old / 217.172.247.* / 2009-04-20 20:09
Tak zmiana podziału środków z NFZ wyglądać będzie tak:
40% szpitale i przychodnie,
20% utrzymanie NFZ,
40% dla kolesi, żeby mieli za co kupić podupadłe szpitale.

Lodziarnia rusza z kopyta!

Aby żyło się lepiej! Kolesiom!
wiesgor / 62.152.156.* / 2009-11-20 20:55
Moim zdaniem brak zarządzania powoduje że mld ,które są w NFZ marnują się . Do lekarza chodzą ludzie kilka razy w tygodniu, zajmują miejsce innym, bo czasami nie mają co robić a niby coś im dolega i jest za darmo.
Powinno się wprowadzić minimalną odpłatność za wszystkie
świadczenia. Za każdą wizytę symboliczne 5 zł do lekarza pierwszego kontaktu do specjalisty 10 zł i już będzie łatwiej.Nie będzie takich kolejek do specjalistów ,a NFZ zyska miliardy. Pacjenci nawet tego nie odczują
Ale tego nikt nie wprowadzi, bo każdy sie boi majstrować, by nie stracić
w sondażach.Panuje marazm brak pomysłu i zarządzania jest ,gadulstwo i brak efektów w uzdrowieniu służby zdrowia.Wydaje się pieniądze na piękno szpitali na zewnątrz i wewnątrz ,a chory człowiek jest na końcu ,a czekać kilka lat do lekarza specjalisty .Takich mamy mądrych ludzi w gardłowaniu i przekomarzaniu się kto w tym jest lepszy.
mirek3011 / 2009-04-27 14:42 / Tysiącznik na forum
Ja pracuję w szpitalu i znam te wszystkie reformy............Plany A,B .
Ja mam plan C .................Państwo z PO podajcie się do dymisji
n. / 151.92.176.* / 2009-04-21 14:58

40% dla kolesi, żeby mieli za co kupić podupadłe szpitale.

I daj Boże żeby ktoś je kupił! Ciągle dopłacamy do tych worków bez dna ogromne pieniądze z podatków zamiast dać na leczenie chorych, budowanie dróg czy spłatę zadłużenia państwa.
Niech wreszcie ktoś je kupi, zatrudni personel który będzie potrafił zarządzać i niech nareszcie odpowiadają sami za swoje błędy a nie takąe z naszych podatków...
Nigdy nie będzie dobrze póki dyrektor na państwowej posadce będzie miał w czterech literach dobro szpitala a będzie miał bo pensję (sporą) musi dostać (bo się należy) a odpowiadać za zadłużenie nie musi...
Co za fucha...
Zochna / 89.231.84.* / 2009-05-05 14:48
A NIE PRZYSZLO CI DO GLOWY ZE MOZNA WPROWADZI PRAWNA ODPOWIEDZIALNOSC DLA DYREKTOROW?KUPIA KUPIA ZA PSIE PIENIADZE A PO KILKU LATACH BEDZIE TAK JAK Z CEMENTOWNIAMI TEZ SPRZEDALI?BIEDNY TEN MOJ KRAJ GDZIE WIEKSZOSC MYSLI TAK JAK TY!NAWET W STAREJ UNII TAKICH GLUPOT NIE WYMYSLAJA WIEM COS O TYM!
acomitam / 83.25.126.* / 2009-04-20 17:12
Komuszki to już nawet nie są śmieszne. Z jaką troską pochylają się nad problemami, które sami tworzą. Pod warunkiem oczywiście, że ktoś im za to zapłaci. Sama Kopacz tak łkała w czasach PiS-u (też nie lepszych komuszków od tych z PO) nad losami biednego, umęczonego polskiego pacjenta, które to umęczenie zafundował nam wstrętny PiS i nieludzki system przez nich stworzony, a gdy wskoczyła na stołek system przestał już być nieludzki, tylko ludzie nie dorośli no i to skąpstwo rodaków, którzy nie chcą bulić kasy na NFZ i urzędników ministerstwa. A przecież jest proste wyjście z sytuacji, jest jedna, 100% recepta na poprawę stanu polskiej służby zdrowia: zwiększenie liczby urzędników o 300% i 10 krotne podniesienie składki zdrowotnej. Do tego, gdyby w Polsce, oprócz oczywiście składki, każdy płacił dodatkowo za swoje leczenie, a najlepiej, gdyby nie chorował, tylko od razu umierał, nie byłoby problemów. To jest nasza wina, Panie Panowie!!! Tak łapczywie trzymamy się tego życia, że Ministerstwo Zdrowia nie może związać końca z końcem. Po wypłaceniu pensji urzędnikom, a to się przecież należy każdemu pracującemu, na leczenie pozostaje niewiele. Obowiązek patriotyczny wymaga od nas poświęceń. Po 65 roku obowiązkowo każdy, a przed 65 obłożnie chorzy powinni strzelić sobie w łeb.
_qwert / 2009-04-21 11:00 / Tysiącznik na forum
Zgadzam się z powyższymi tezami (może tylko zamiast obowiązku po 65 roku życia umówmy się na "przywilej" :), ale mam też postulat, żeby nie mylić komunizmu ze zwykłym ponadpartyjnym złodziejstwem (jak widać czasem politycy potrafią wznieść się ponad podziały :)

Oczywiście ani jedno, ani drugie nie jest godne pochwały, ale nie powinno się uzywać tego naprzemiennie.
andowc / 83.30.107.* / 2009-04-20 14:10
Sz.P. minister może sobie wyciągnięty palec włożyć w "c.pę",- a jak mało to dodam 2 (będzie lepsze myślenie).

Dwa Plus Jeden - Windą do nieba,- H.Frąckowiak (piosenka).
http://martynkaa.wrzuta.pl/audio/4nvSxJi2JzA/dwa_plus_jeden_-_winda_do_nieba
n. / 151.92.176.* / 2009-04-21 15:01

Sz.P. minister może sobie wyciągnięty palec włożyć w "c.pę",- a jak mało to dodam 2

Pomijam fakt, że to jest obrzydliwe ale do tej pory myślałam że masz odrobinę kultury i rozumu.
Myliłam się.
andowc / 83.30.114.* / 2009-04-21 16:09
"bigotka", "świętoszka",itd..
Elly / 85.89.185.* / 2009-04-21 10:57
andowiec- Dwa Plus Jeden- to zespół
Windą do nieba- to piosenka, ale nie H.Frąckowiak, tylko śpiewała ją Elżbieta Dmoch,solistka tego zespołu.
Natomiast z pierwszym zdaniem się zgadzam.

Najnowsze wpisy