Forum Forum inwestycyjneSpółki

KOPEX-pracownicze po 1 zł-co bedzie!!!!

KOPEX-pracownicze po 1 zł-co bedzie!!!!

video / 2007-08-09 13:30
..."47 mln akcji pojawiło się na rynku.
Tylko teoretycznie...
Prawie 3/4 maja Jędrzejewscy-wystarczy poczytac prospekt- albo Motyla-to lepsze rozwiązanie-sama esencja bez niepotrzebnych liter-ale w prospekcie jest wszystko-NAWET cena akcji-chcących wiedzy ze źródła-zachęcam.
Resztę ma ponad 200 podmiotów gospodarczych które wcześniej miały akcje zzm-u, no i teraz zostały im wymienione na kopexowskie( oni są inwestorami-ich sie nie boimy)
Około 3 mln akcji maja pracownicy-tylko tyle z tych 47 mln!!!
Pracownicy to i kadra inżynierska, to pozostali dyrektorzy( ekonomiczni itp...), kierownictwo ( a więc inteligencja-oni wiedzą co to giełda i co to perspektywy), a także ślusarze,spawacze,monterzy itp...
Akcje pracownicze zawsze przydzielane są proporcjonalnie do "zasług"
To moim zdaniem nie zawsze jest "uczciwe", ale kierownik działu, czy naczelny mechanik zawsze tych akcji dostanie więcej od Zenka spawacza.
A my sie lękamy tylko Zenka spawacza. I nie wiemy czy, pomimo tego iż inż. Nowak w czasie przerwy śniadaniowe powiedział Zenkowi- trzymaj papier- ma perspektywy-sam trzymam-będzie dobrze-pomimo tego Zenek powie:
Mam to w d....., chcę plazmę 52 cale już dziś, czy powie-zaryzykuję, nie znam sie na giełdzie, ale skoro Gruby (jędrzejewski) ma ich aż tyle i trzyma, i mój kierownik ma co prawda mniej- ale tez trzyma to może i ja za rok kupie nie tylko plazmę ale i Octawię. Tego nie wiemy.
Ale wiemy z kolei,że fundusze, pomimo umówionej wcześniej ceny 39 zł- nie obraziły się na kopka i nie powiedziały-wal się,idziemy poszukac innej spółki których na GPW wiele i tam wsadzimy pieniądze naszych klientów, tylko pomimo nadchodzącej korekty ( wszyscy wtedy to już wróżyli-mówiło sie na forach w tamtym czasie (motyl Smile ),że kopex najlepszy na bessę), bez mrugnięcia okiem płacili
30% więcej.
Nie 5, nie 10-ale 30 %.
Przemyślcie se to ...
Co ciekawe-ostatnie transakcje pakietowe na kopku-te 2 200 000 szt poszło nie do funduszy. Zwróciliście uwagę na ten fakt????
Nie było pakietówek
Poszły na podstawie umów cywilno-prawnych.
Wiecie co to oznacza????
Że kupowały osoby fizyczne!!!
Kto-tego sie nie dowiemy.
4 transakcje-średnio po 550 000 tysięcy akcji.
A to dużo lepsza informacja od tej, niżby kupowały fundy.
Dlaczego-tłumaczę:
Fundusz kupuje jakieś akcje-bo MUSI coś kupić!!!
Ma kasę klienta i MUSI ją gdzieś wrzucić.
Najmądrzej, jak wrzuca w spółki perspektywiczne, dające nieomal pewność zarobku-tak było tutaj-weszło ich kilka i za wielkie sumy.
Dzis czytałem gdzieś w necie, że w związku z emisja akcji do kopexu (jako firmy) spłynęło najwięcej kasy ze wszystkich tegorocznych emisji-i to pomimo tego, że dwie firmy-chyba m.in. Jwc teoretycznie za akcje dostały więcej kasy, jednak sama firma z tych emisji dostała mniej niz kopcio.
Natomiast osoby fizyczne-to takie jak my chłopiska.
I wyciągają ze swoich prywatnych portfeli swoja prywatną kasę.
Nie klienta, nie czyjąś - SWOJĄ!!!
Takim ufam najbardziej!
Tacy mnie do Kopcia przekonuja najbardziej.
Ryzykuja dokładnie jak i my!!!
Swoimi pieniedzmi. Tyle

dalej
Wchodza pracownicze.
Fundy patrzą po sobie
Każdy z nich zainwestował w kopka miliony
średnia-50, jeden z nich 54.
Patrzą też fundy które na czas nie weszły w kopka
Te które zwiewały z toory, i kilka innych.
I jak-myslicie ,że wszyscy zgodnym chórem zmówią się- zwalamy do 45, czy zwalamy do 47 a potem bierzemy ten milion-może 1.5 (obawiam sie,że nawet tyle sie nie pojawi na rynku (przeanalizujcie sobie sytuacje na MZS-ile było wierzycielskich-i ile z nich zostało sprzedanych-jaki procent).
No i moje pytanie -który fund bierze pierwszy???
będą ciągnąć zapałki?????
Wiadomo,że przy zakupie takiej ilości-wszystkie będą wspólnie musiały pilnować kursu.
a więc, bedą kupowac po kolei-czy na hurra???
A jeżeli na hurra- to każdy będzie patrzył na drugiego-aby ten drugi nie kupił za duzo taniej niż on sam- bo mu średnia wyjdzie niższa- a czemu ma miec lepiej.
Zapomnijcie o takim scenariuszu.
Będzie bitwa, jatka.
Fundy nie pozwolą , aby jakiś nowy fundusz kupował po 40- bo to by ich samych ośmieszyło. A sami miedzy sobą nie są w stanie się dogadać-rynek i polska mentalność zrobi swoje.
rynek to najmądrzejsza rzecz jaka mogła nam się przytrafić-rynek niesterowany (gtk).
Te scenariusze jak na przykład Twój Techno-byłyby możliwe na spółce którym jest zainteresowany jeden fundusz, góra dwa.
A nie jeżeli zainteresowanych jest -myślę- co najmniej tuzin dużych graczy.
Mówię o tych, którzy kopka już w dużej ilości mają-a pomyślmy ile jeszcze się na niego grubasków "sadzi"????
Najzwyklejsza bójka będzie.- o ile.....
Akcji ktos wcześniej nie połknie...
Kopexowi-samemu sobie-nie wolno
jędrzejewskiemu-samemu sobie-chyba nie wolno.
Ale mało to innych sposobów-polak , jak wiadomo-zaradny jest.
I wszyscy zostana z palcem w.....
czemu to sugeruję-bo sam jedrzejewski mówił- o czym wiemy, że być może kilka milionów(mówił chyba,że może nawet z 6 mln) sam dobierze.
Nie zrobił tego do tej pory-kto wie????
ot cała filozofia....
Fundom-jak po dzisiejszych komunikatach wiemy- do 5% daleko-mogą zaszaleć całkiem bezkarnie.
Prywatni-pewnie w coraz wiekszej ilości dostrzegaja kopka-popatrzcie na obroty dziś
Teraz jeszcze ten MACD-może pojawi już jutro-dziś -(jest druga w nocy-toż to już czwartek)

Rozwiązań jest wiele.
Niekoniecznie -takich jak powyżej.
Z grajdołka jestem i po wiejsku myslę.
Ale lubie proste rozwiązania-nieprzekombinowane.
Ot co. ".....

pozdrawiam rozsądnych i myślących.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy