Korekta KUP

Lukowska / 2009-04-09 23:43
Witam, rozliczam wspólnie z mężem deklarację roczną. Po zliczeniu KUP okazało się ,że suma (dla każdego z nas) jest wyższa od maksymalnej. Ja w 2008 roku zmieniałam zakład pracy, po miesiącu pracy w nowym zakładzie otrzymałam kolejny PIT 11 od poprzedniego pracodawcy zawierający kwotę premii jednocześnie odliczono KUP za jeden miesiąc - i o ten 1 miesiąc kwota suma KUP w deklaracji jest zawyżona. Nie pracowałam jednocześnie o dwóch pracodawców.
W przypadku mojego męża sytuacja jest inna, pracował cały rok u jednego pracodawcy i jednocześnie przyjął niewielkie obowiązki w UM za które otrzymuje wynagrodzenie , po zakończeniu roku otrzymał PIT-y , w których podano KUP 1.335 (główny pracodawca) i 709,38 (Urząd Miasta). Przy założeniu, że można zastosować limit KUP dotyczący kilku pracodawców - suma jest i tak za wysoka.
Czy mogę samodzielnie (i tylko w PIT rocznym) dokonać korekty KUP u mnie i u męża , czy w przypadku męża lepie pomniejszyć koszty głównego pracodawcy czy koszty z dodatkowych przychodów.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-04-10 21:28 / Tysiącznik profesjonalny
Nie tyle, że możesz, ale powinnaś skorygować KUP. Czyli u męża będzie bezwzględnie limit 2'002 zł 05 gr (o ile oczywiście mieszka tam gdzie pracuje). Ty odliczasz KUP za 12 miesięcy, bo w żadnym miesiącu nie miałaś wielu stosunków pracy z tego co piszesz :-))
lusesita / 79.189.99.* / 2009-04-27 11:18
Mój mąż był zatrudniony u 2 pracodwców (obie umowy poza miejscem zamieszkania)., z ty, że u jednego z nich tylko do kwietnia. Jkaie KUP mm wpisać - od głównego na PIT11 jest kwota 1335,00, od drugiego pracodawcy, gdzie pracowałdo 10 kwietnia, jest kwota 445,00. Czy mam zaznaczyć, że KUP z więcej niż jednego stosunku pracy?
belladonna / 2009-04-27 19:51 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli u jednego 12 miesięcy, a u drugiego 4 miesiące i obydwa zakłady pracy poza miejscem zamieszkania to 12 + 4, czyli 16 x 139,06 = 2.224,96 zł

Najnowsze wpisy