Forum Forum podatkowePIT

Koszt Uzyskania Przychodu a miejsce zamieszkania

Koszt Uzyskania Przychodu a miejsce zamieszkania

kierek / 80.53.251.* / 2009-07-30 12:16
Witam!

Pracuję cały rok u jednego pracodawcy. Nie mam biletów imiennych, ani dodatków za rozłąkę.
Do 19 lipca zamieszkuję poza miejscowością w której znajduje się zakład pracy.
Od dnia 20 lipca zamieszkuję w miejscowości, w której znajduje się zakład pracy.
Jaki KUP będę mógł wpisać w _rocznym_zeznaniu_podatkowym?
Czy KUP w czasie roku muszę rozliczać proporcjonalnie czy też nie? (tzn. czy w rocznym zeznaniu mogę wpisać KUP w kwocie ryczałtu za pracę poza miejsciem zamieszkania, czy też jakoś inaczej)
Wyświetlaj:
kierek131212 / 80.53.251.* / 2009-07-30 13:38
Szczegółowsze pytanie, jaki będzie KUP za miesiąc lipiec, czyli ten w którym zacząłem zamieszkim w miejscowości gdzie znajduje się zakłád pracy?

I jaki będzie KUP za sierpień, jeśli w sieprniu przestanę zamieszkiwać w miejscu, w którym znajduje się zakład pracy.
belladonna / 2009-08-01 19:53 / Tysiącznik profesjonalny
Od styczeń-lipiec KUP podwyższone (praca poza miejscem zamieszkania, co do lipca wystarczył 1 dzień, a wszystko będzie wynikało z NIP-3 jaką datę wpiszesz co do nowego miejsca zamieszkania, o czym pamiętaj)), od sierpnia podstawowe jeśli do końca roku mieszkać będziesz w miejscu gdzie jest zakład pracy (NIP-3 składasz do 30 dni od zmiany miejsca zamieszkania i wpisz datę 20 lipiec) :)

Najnowsze wpisy