Forum Forum podatkoweOdliczenia

Koszt uzyskania przychodzi 2x umowa o pracę + umowa zlecenie

Koszt uzyskania przychodzi 2x umowa o pracę + umowa zlecenie

Annas1098 / 95.49.178.* / 2016-02-25 08:39
Mam trudność w obliczeniu prawidłowo kosztu uzyskania przychodu.
Mąż trzy raz zmieniał pracę w ciągu roku. Każda była położona w miejscowości poza naszym miejscem zamieszkania, ale nie otrzymywał dodatku za rozłąkę.
Na obu pit11 dotyczących umów o pracę są wymienione koszty 417,18 +278,12. Koszt na umowie zlecenie to 2838,95. Już wiem że nie ma limitu kosztów przy umowie zlecenie, ale jak potraktować te dwie umowy o pracę? Teoretycznie wykonywał kilka umów czyli przysługuje odliczenie kosztów do sumy 2.502,56, ale pytanie czy można odliczyć więcej niż wymienione na pit11? I jakie koszty można w to wliczyć? Chodzi mi np o benzynę na dojazd. I jak to wszystko ma się do tej umowy zlecenie?
wiwan / 2016-02-25 13:15
Przy zleceniu są limity- 20% przychodu albo 50%, gdy jest kwestia zbycia praw autorskich albo koszty rzeczywiste, na których poniesienie są dokumenty i da się udowodnić ich związek z uzyskaniem przychodu ze zlecenia.

Limit roczny pracowniczych KUP jest sumą 12 limitów miesięcznych. Nie można go wpisać, gdy wynagrodzenie uzyskiwano tylko przez część roku.

Jeśli mąż zmieniał pracę, tj. zasadniczo nie było w żadnym miesiącu jednocześnie 2 umów, ani w jednym miesiącu nie wypłacono wynagrodzeń z 2 umów- to KUP z PIT-11 wyglądają na KUP z umowy 3 miesięcznej i 2 miesięcznej następujących po sobie bo są to wielokrotności pracowniczych KUP podwyższonych miesięcznych, czyli 139,06 zł. Jeśli tak, to taką sumę należy wpisać w rozliczeniu.

Najnowsze wpisy