Koszty paliwa

Marek902 / 87.207.39.* / 2008-03-17 21:30
Witam

Zacząłem prowadzić działalność gospodarczą związaną z częstymi podróżami służbowymi. Z związku z tym pojawia się kwesta kosztów paliwa. Posiadam samochód (w rodzinie), który mogę użytkować, jednakże jest on wprowadzony jako środek trwały w innej firmie. Czy mogę księgować koszty paliwa w mojej firmie używając tego właśnie samochodu, który nie jest wprowadzony do księgowości mojej firmy, posługując się na przykład umową użyczenia. Bardzo proszę o odpowiedź w tej kwestii.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
qwertyqwerty / 62.233.173.* / 2008-04-03 11:39
Możesz ale nie wiiem czy może to byc umowa użyczenia darmowego czy nie bezpieczniej będzie umówić sie na 100 PLN - dla nich to nie wielki przychód a dla Ciebie dodatkowe koszta. Ale najlepiej zapytać się księgowej czy może być w takim przypadku umowa użyczenia bez żadnego wynagrodzenia
B3 / 83.28.203.* / 2008-04-08 03:25
To ja mam z kolei pytanie, czy w takiej sytuacji faktury na paliwo na ten właśnie samochód będą mogły księgować obydwie firmy?
Asa / 193.41.231.* / 2008-04-15 16:59
Czy samochód jest tzw. osobowy dla celów podatkowych (homologacja)? Jeśli jest osobowy i jest w ewidencji środków trwałych innej spółki to w koszty można zaliczyć tylko na podstawie tzw. kilometrówki !!!! Proszę uważać bo to jest limitowane i należy prowadzić ewidencję przebiegu (dzień po dniu) pojazdu wykorzystywanego na podstawie takiej umowy za 100zl. Przepisy są bardzo niekorzystne w takich przypadkach i dlatego lepiej mieć swój własny środek trwały ( na kredyt lub w leasingu lub za gotówkę lub aportem).

Najnowsze wpisy