Forum Forum prawneCywilne

koszty uzyskania przychodu w umowie zlecenie

koszty uzyskania przychodu w umowie zlecenie

eugienia / 2012-09-25 11:31
Jakie są koszty uzyskania pracy w umie zlecenie? chcę sobie obliczyć wynagrodzenie netto, no ale nie mam pojęcia jak to zrobić, bo nie wiem czy to normalnie te 111,25zł czy jakoś inaczej?
Wyświetlaj:
Adam Ryś / 2012-09-25 13:46 / Bywalec forum
zalezy od rodzaju zlecenia, ale są tylko 2 dostępone opcje i KUP wynoszą albo 20 albo 50 % od podstawowego wynagrodzenia brutto
wiwan / 2012-09-25 18:16
NIE tylko.
Owszem zryczałtowane KUP w stawce 20% albo 50% ( z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych, w rozumieniu odrębnych przepisów, lub rozporządzania przez nich tymi prawami koszty uzyskania przychodu określa się w wysokości 50 proc. uzyskanego przychodu ) występują na etapie naliczania zaliczek PIT przez zleceniodawcę jako płatnika.

NIE ma jednak prawnej przeszkody, by na etapie rozliczenia rocznego (PIT 37 lub 36) zastosować rzeczywiste koszty, jeśli są one wyższe od zryczałtowanych i udokumentowane fakturami, rachunkami.

Podstawa- z art. 22 ust. 10 Ustawy o PIT oraz np. Interpretacja indywidualna z dnia 10.05.2012 r., sygn. IBPBII/1/415-147/12/HK - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach

Najnowsze wpisy