KOV

Money.pl / 2010-05-27 14:01
Komentarze do spółki: KOV.
Wyświetlaj:
GDA66TY / 2013-07-20 09:48 / Tysiącznik na forum
Serinus Energy (dawny KOV) będzie współpracował z Dutco Energy przy realizacji nowych nowych projektów na terenie swoich koncesji w Tunezji - poinformowała spółka w komunikacie

Firmy współpracować będą przy pracach związanych z poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej oraz gazu ziemnego w Tunezji.

Serinus udostępnił Dutco Energy opcję nabycia udziału w Bloku L w Brunei w zamian za udzielenie kredytu w wysokości 15 mln USD.

Nowy partner ma prawo nabyć od 5 do 15 proc. udziałów w bloku poszukiwawczym, a za każdy punkt procentowy będzie musiał zapłacić 1 mln USD. Oznacza to, że jeśli Dutco zechce skorzystać z opcji i włączyć się do operacji w Brunei, to kredyt zostanie spłacony bezgotówkowo przy pomocy udziałów. Na tę decyzję spółka będzie miała 31 dni od dnia ogłoszenia wyników testów odwiertu poszukiwawczego. Prawo Dutco Energy do nabycia udziałów w Bloku L jest uwarunkowane uzyskaniem zgody PetroleumBRUNEI, który jest regulatorem w Bloku L i prawem pierwokupu przysługującym obecnym partnerom w Bloku L.

Umowa kredytowa została zawarta na 12 miesięcy, a odsetki będą naliczane od kwot wymagalnych według rocznej stawki wynoszącej 12 proc. Ponadto Dutco Energy może zamienić kwoty z umowy na akcje zwykłe Serinus Energy.

- Współpraca z Dutco Energy znacznie zwiększa nasze możliwości finansowe i operacyjne. Przy zaangażowaniu partnera i wzajemnym uzupełnianiu się doświadczeniem i umiejętnościami, wzrastają nasze wspólne szanse na sukces wydobywczy. Mamy również nadzieję, że realizacja tunezyjskiego projektu będzie początkiem owocnej współpracy i że w przyszłości Serinus oraz Dutco będą miały okazję do zacieśnienia partnerskich więzów– powiedział cytowany w komunikacie Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy.

Dutco Energy jest spółką zależną (100 proc. udziałów) Dubai Transport Company LLC, niepublicznej spółki z siedzibą w Dubaju.
Spokojnie z opanowaniem pomału do przodu a będzie dobrze :-)
Grunt to aby panować nad tym co się ma !
simbalo / 37.109.10.* / 2013-07-07 08:10
Opróżnić szafę,ze skryptów dłużnych,wepchnąć
walorki nienasyconym,żądnym chciwcom, wedle
zbójeckiego prawa prowincji Alberta.Wasze
pieniążki przejmie KI,wam zostaną w portfelach,
"cenne perełki" po ok.1.80 PLN/po scaleniu/.
O tym scenariuszu pisałem już dawno,dawno temu.
KOV,a teraz serinus serinus.to ptaszek łyszczkowaty,
nacieszy oko,odleci,a nam zostawi łajno.
producent wideł / 188.33.139.* / 2013-07-05 13:02
sprzedawać odkupicie taniej ......
producent wideł / 31.175.134.* / 2013-07-04 19:21
ALE PRZETRZEPAŁO INWESTORÓW TYLKO ŚLEPO PATRZEĆ NA KANADĘ I BUCH PO PKC .....CHYBA WSZYSCY LIŻĄ RANY BO TAK CICHO.....
producent wideł / 31.174.142.* / 2013-07-04 08:37
PANOWIE WYŁĄCZYĆ MYŚLENIE I BUCH PO PKC SPRZEDAWAĆ HAHAHA
GDA66TY / 2013-07-04 07:54 / Tysiącznik na forum
No to dzisiaj dzień 1 notowań !
sila spokoju / 31.2.120.* / 2013-07-02 16:51
Patrząc na Kanadę, pytam się gdzie są ci piewcy talentów Kulczyka i Korczaka, którzy za każdą krytykę dominującego inwestora obrzucali błotem uczestników tego forum, wypowiadających negatywne opinie na temat projektowanych zmian. Przecież to co się dzieje w Kanadzie to prawdziwa mogiła. Niedługo może się okazać, i w momencie pierwszego notowania wylądujemy poniżej Petrola. Może ktoś powinien zapłacić za takie zabawy, pieniędzmi akcjonariuszy. Dawniej Prezes Korczak opowiadał, iż polski akcjonariusz jest gamon, nie zna się na giełdzie i dlatego kurs jest taki niski. Dzisiaj facet nawet niczego nie wyjaśnia, a powinien, gdyż bierze za to kasę
GDA66TY / 2013-07-02 20:12 / Tysiącznik na forum
Jeżeli do mnie pijesz to nie myl pojęć bo wiesz że nie rzucam błotem w osoby krytykujące spółkę. Tylko chodzi mi o twój wyjątkowy sposób kupowania akcji. Dziwi mnie fakt że jak można kupić akcje spółki z góry zakładając że to nie trafny zakup i się straci !!! Co do poniesionych porażek spółki to takie wpisy są nawet wskazane. Na pewno podziękuje takiej osobie która napisze o jakiejś poważnej klęsce a ja po przeczytaniu zdążę w porę uciec. Jednak na dzień dzisiejszy tragedii takowej nie dostrzegam.
siła spokoju / 87.206.0.* / 2013-07-11 13:28
GDA66TY, chyba mnie jednak nie zrozumiałeś. Przecież ja nigdzie nie pisałem, iż kupuję akcje po to aby stracić. Na KOV jestem od początku. Razem z innymi podniecałem się, gdy były widoki na wzrosty i szlak mnie trafiał, gdy Kulczyk realizował swoje koncepcje, zaś kurs zdrowo pikował w dół. Numery, które co jakiś czas odwalał Kulczyk zawsze były zaskoczeniem i nikt z nas nie miał na nie wpływu. Sposób przejęcia Winstar to już jednak ze strony Kulczyka skrajne świństwo. Kulczyk po prostu zdradził i oszukał polskiego inwestora , kosztem jakichś tam rozliczeń z kanadyjczykami. Trzeba powiedzieć wprost kurs Winstar został do rozliczeń zawyżony, zaś kurs KOV skrajnie zaniżony. Przypominam, wtedy gdy ustalano parytety kurs KOV wynosił ponad 1,30 PLN , pomimo to do rozliczeń przyjęto 1,02 pln. Możemy tylko mieć nadzieję, iż kurs Serinusa będzie zwyżkował, zaś polscy akcjonariusze przez kolejne lata będą czekali na zwrot włożonych go spółek Kulczyka pieniędzy. Ja przez wszystkie te lata pisząc o giełdzie, piszę o zaufaniu do publicznego obrotu. Dzisiaj oceniam, iż Kulczyk oraz jego kolega Korczak zasługują na takie samo zaufanie jak Krauze. Każdy z nich okazał się skrajnym łobuzem, tyle, że każdy w inny sposób. Skutek jednak ten sam, akcjonariusze zostali zrobieni w konia
HGV / 83.233.210.* / 2013-07-02 17:46
nie wyjsnia bo tak jak teraz spojrzalem na

http://web.tmxmoney.com/quote.php?qm_symbol=SEN

kurs stoi na 2.71 czyli okolo 86 groszy, obrot 6,487 ... ciekawi mnie czy to kupuja polacy miszkajacy w Kanadzie
NK / 77.91.61.* / 2013-07-02 16:41
2.71 -16.36% KANADA.
szerszeń / 81.219.156.* / 2013-07-02 10:09
Witam, od kiedy Serinus Energy będzie notowany ba GPW?
simbalo / 37.109.55.* / 2013-07-01 12:51
Jak w baśni, z tysiąca i jednej nocy.
A później nastąpi świt, przetarcie oczu
i wielka uciecha,że przybyło Nam grubo
ponad 300 mln.perełek do zakupu.
A i wskaźniki,nie pozostaną obojętne.
Niczym z bicza,wystrzeli nam krzywa
regresu,zwiększając entuzjazm siłom niepokoju.
RGK / 94.254.128.* / 2013-07-01 10:53
Czy Serinus wzrośnie chociaż 1000 razy ?
nas30 / 85.202.105.* / 2013-07-01 08:58
witam kiedy ruszamy na GPW
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-28 21:00
Jak na razie to zainteresowanie spółką w Kanadzie prawie, że zerowe, tak w sam raz, aby kurs obrał kierunek w dół. Jeżeli dalej tak pójdzie to Kulczyk oraz Korczak powinni z kieszonkowego kupować codziennie po parę akcji, aby utrzymać kurs na jakimś sensownym poziomie. Może w dłuższej perspektywie coś z tego wyjdzie, ale tak na bieżąco to Kulczyk zabawił się naszą kasą. Swoje zarobił z lichwy
Solo... / 80.50.237.* / 2013-06-28 19:38
Totalna padaka
as698 / 213.238.87.* / 2013-06-28 18:18
..czy SEN już jest notowany na giełdzie w Kan. i po jakim kursie?.
dociekliwy / 2013-06-28 18:45 / portfel / Tysiącznik na forum
http://web.tmxmoney.com/quote.php?qm_symbol=SEN
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy