Forum Polityka, aktualnościKraj

Kradniemy miliardy złotych rocznie

Kradniemy miliardy złotych rocznie

Money.pl / 2008-11-05 14:50
Komentarze do wiadomości: Kradniemy miliardy złotych rocznie.
Wyświetlaj:
Ob srerwator / 62.111.137.* / 2008-11-06 07:53
Profesorze Czpiński - dopuki "dobro wspólne" to interes około 10% obywateli tego kraju (haracze państwowe nie przynoszące odczuwalnych korzyści obywatelom, a staowiace uzasadnienie egzystencji tych 10%) doputy działanie niepłacącego podatki, wyłudzającego świadczenia ZUS będzie traktowane jako działanie w interesie 90%. A kraść cudzej własności nie wolno - tylko refleksji wymaga odpowiedź na pytanie : kto postrzegany jest jako złodziej? - Ten co próbuje wyłudzić coś z systemu, czy ten kto zobowiązuje się publicznie do działania na rzecz dobra publicznego a potem rejestruje jedynie przychody na koncie?
Raczejjj / 87.205.194.* / 2008-11-06 07:33
Za Hitlera Polacy też uchylali się od płacenia podatków(a były one dużo niższe niż te płacone dzisiaj), a mimo to jakoś nie widzę aby ktoś krytykował Polaków, że okradali swoich "okupantów".

To państwo jest podatkowym okupantem(czy to III Rzesza, czy to III RP, czy to WE), a ludzie ,mają to do siebie, że wielu z nich taki stan rzeczy wysoce nie odpowiada. No i zaczynają kombinować. Gdyby okupacja była mniej dotkliwa wówczas "oszustw" byłoby mniej.
HighNRG / 78.105.238.* / 2008-11-06 00:25
I wyszlo szydlo z wora. W Polsce jestescie WSZYSCY zlodziejami... my na emigracji - oczywiscie wszyscy- jestesmy 'zmywakami'.
No i oczywiscie wszyscy Amerykanie to idioci.

To wreszcie uporzadkowalismy logike na tym swiecie. Cos pominalem?
buszDoKryminalu! / 89.79.176.* / 2008-11-06 06:37
moze nie wszyscy hAmeryKKKanie to idioci ale napewno 99%. Iloraz inteligencji IQ calej populacji USA zmniejsza sie systematycznie. Potwierdzaja to liczne badania naukowe z różnych źródeł. Porownanie pokolenia do pokolenia - to juz sa znaczace liczby. Ale co tam liczby, wystarczy spojrzec na starego i mlodego busha. Podobnie ma sie sprawa z waga ciala z ta roznica ze ona sie zwieksza w szybkim tempie. Mozna stwierdziec ze co pokolenie (ok25lat) sumaryczny ciezar wszystkich mieszkancow USA sie podwaja. Stwarza to powazne problemy np dla przedsiebiorstw transportowych, samoloty autobusy itp. (trudno co kilka lat wymieniac fotele w samolocie lub zabytkowym teatrze) niektore firmy pobieraja oplaty od zdegenerowanych grubasow za dwa fotele od jedej osoby. Jesli patologiczne tycie nie jest objawem ,,zidiocenia" to na pewno jest objawem zaburzenia osobowosci, tak czy inaczej osobnicy owi sa produktem systemu, a coz to za system ktory doprowadzaludzi do degeneracyjnych chorob i zidiocenia? czy taki system moze sam byc zdrowy?
chszań się / 79.186.70.* / 2008-11-05 23:26
płace abonament w cyfra polsat i niedostaje tego za co płace abonament za teleon i też mnie okradają
pacjentka / 83.16.75.* / 2008-11-06 12:08
płacisz ZUS, idziesz do przychodni a tam panienka jak zwykle strajkuje :) (spóźnia sie poł godziny i jeszcze bezczelnie prosi pacjenta zeby poczekał bo ona musi herbatkę sobie wypić zanim zacznie coś robić.) czy to też jest kradzież? bo pensję bierze za 8 godzin a pracuje 6 czyli kradnie 2 godziny
biznesmen / 82.177.161.* / 2008-11-05 21:48
A jak poseł nie pracuje ( nie bierze udziału w pracach Sejmu) i za ten okres chce braćkasę to nie jest to kradzież?
A jak prezydent leci za granicę w celach prywatnych i na koszt podatników to nie jest to kradzież?
biznesmen / 82.177.161.* / 2008-11-05 21:46
Przykład idzie z góry.........
Kwachs / 89.74.170.* / 2008-11-05 19:36
Tego nikt nie policzył, ale obawiam się, że 6 milardów, to przy tym pikuś. Takie np. zawyżanie kursu waluty w dniu spłaty rat. Olewanie umów podpisanych z klientem, a jak się nie podoba, to se idź do sądu. Pobieranie kosmicznych odsetek, kiedy stopy na całym świecie lecą na łep do poziomu bliskiego zeru u nas kredyt najtańszy to 8 procent.
Oszukańcze reklamy, pułapki w umowach.
Rozmawiałem z człowiekie, który pracuje w banku i powiedział, że najlepsi klienci, to ci, którzy się spóźnią o 1 dzień, bo wtedy można im rypnąć karne odsetki i co się tylko da, egzekucję wykonać. Taki klijent to skarb dla banku i o takiego się zabiega.
kozyk / 77.112.72.* / 2008-11-05 21:03
Zgadza się to co mówisz tylko z tym oprocentowaniem to przesadziłeś bo nawet jeśli stopy na świecie lecą w dół to cena kredytu i tak zależy nie od stóp procentowych tylko od stawek WIBOR dla złotówek i LIBOR dla franka a te niestety idą w górę
Bernard+ / 83.22.129.* / 2008-11-05 19:11
Kradną wszyscy, którzy pracując w nierentownych dotowanych przez uczciwych podatników państwowych zakładach zarabiają więcej niż wynosi średnia płaca krajowa mimo tego, że ich zakład pracy od kilkunastu lat stale jest nierentowny i dotowany i ma umarzane zaległe składki do ZUS i zaległe podatki, bo sobie wystrajkowali wysokie płace i luksusowe pakiety socjalne, ale nie potrafią na te wydatki zapracować. Bo niby, kiedy mieliby pracować jak ciągle strajkują i protestują albo okupują a nieuczciwi politycy dla zachowania swoich stołków okradają cichych i pracowitych Polaków, aby dotować politycznych i społecznych chuliganów urządzających bójki uliczne z policją używając petard, słoików z farbą i innych ciężkich a niebezpiecznych narzędzi ironicznie nazywając swoje demonstracje "pokojowymi"
To kopalnie, kolej, stocznie, Ursus i inne nierentowne pasożytnicze przedsiębiorstwa produkujące jedynie straty najbardziej okradają mnie i moich bliskich na najwyższe kwoty rocznie, bo zamiast za moje podatki budować drogi, wyposażać szkoły i szpitale w nowoczesny sprzęt obniżyć mi podatek to kolejne Rządy dotują zdemoralizowanych leni chcących bez pracowitości, i bez umiejętności wypracowania zysku zarabiać więcej niż przeciętny Polak, który ich utrzymuje, pracować krócej i mieć większe emerytury niż cisi i pokornego serca a pracowici Polacy harujący do 65 lat i płacący ze swoich niskich zarobków wysokie podatki i składki na przywileje dla zdemoralizowanych homo sowietikus.
Stocznie tylko za okres od 01 maja 2004 roku ukradły Polakom 20 miliardów kopalnie 200 miliardów a ile ukradła cała reszta pieszczochów władzy zobaczyć można czytając coroczne ustawy budżetowe. To właśnie przedwcześni emeryci najczęściej pracują na czarno nie płacąc podatków i składek ZUS. Gdyby nie to złodziejstwo już dawno mielibyśmy spłacone całe zadłużenie zagraniczne Polski.
szeregowiec / 89.76.21.* / 2008-11-05 22:25
smutne... ale prawdziwe...
róbtacochceta-zresztą! / 213.158.196.* / 2008-11-05 19:01
chłopaki nie bądźcie tacy skromni. Jedynie w sklepach jesteście w stanie opier.... 6 mld. zł. Jesteście zatem lepsi, niż wszystkie urzędy skarbowe, zusy, fusy i inne takie razem wzięte. A ile jesteście w stanie opier.. kasy na pustych fakturach VAT, niedoważając, nie wymieniając tego co wymienić mieliście, zawyżąjąc to i owo i zaniżając pozostałe. Ku...a przecież macie zakodowane to w genach, jak na pańszczyźnianych przystało.
zby79 / 94.42.18.* / 2008-11-05 19:45
Polacy mało kradną. 80% Włochów uważa, że okradanie pracodawcy nie jest czymś nagannym. W Anglii w hipermarketach kradną około 20mld. We Włoszech właściciel stada owiec pobierał najwyższą dotację unijną. Okazało się, że te same owce były liczone 10krotnie, a tak w ogóle to nie są jego owce tylko sąsiada. I kto tu jest w UE złodziejem? A myślisz, że Francuzi czy Niemcy są lepsi?
Adam222 / 77.88.137.* / 2008-11-05 18:17
Najwięcej kradną politycy, posłowie, rząd, bankierzy, menedżerowie i inni wyzyskiwacze. A zwykły Polak musi z czegoś żyć. Takie jest prawo natury.
bollullos / 2008-11-05 17:40 / portfel / Uznany Muł Pancerny
srutututu defnicja kradzieży jest tu rozmyta. co innego odbierać sygnał który jest "w powietrzu", co innego łoić bułeczki ze sklepu a co innego perfum... Prawa autorskie i piractwo to wymysł naszych czasów i nie mają nic wspólnego z kradzieżą! Bardziej jasna jest sprawa "okradania" monopolistów dotowanych z podatków, ale tu powinno obowiązywać prawo równowagi - oni okradają nas, to my możemy ich. Jedynie oczywista jest kradzież w przypadku prywatnych sklepów.
buszKryminalista / 89.79.176.* / 2008-11-06 07:11
jak mozna zadac pieniedzy za to samo g.owno z dwu zródeł?

Albo rekamy i zero abonamentu!

Albo abonament i zero reklam!

Ci co nie placa za abonament kieruja sie elemantarnym poczuciem przyzwoitosci ktorego brakuje ustawodawcom.
_osa_ / 79.184.75.* / 2008-11-06 07:59
To niedorzeczne. Z abonamentu nie da się utrzymać TVP.
pavve1 / 83.6.203.* / 2008-11-05 17:27
Ja sobie wypraszam takie podłe tytuły. Jestem Polakiem i żyję w Polsce i nic nigdy ze sklepu nie ukradłem, a nawet oddałem szampon, który nie został nabity na kasie. Bez uogólnień , proszę!
?????????????????? / 82.7.123.* / 2008-11-05 22:13
bo frajejr jestes, trzeba kraść, należy kraść, zresztą to radocha wyruchać kogoś na kasę a szczególnie s******** Polskę
yxz / 85.31.232.* / 2008-11-05 22:26
zapewne polski katolik !:-)
zdradziecki pies / 85.31.233.* / 2008-11-05 18:39
ja bym nie oddal! bo non-stop zle mi naliczaja rachunki.Za dużo-więc markety mnie okradaja.
arch / 2008-11-05 17:25 / Tysiącznik na forum
Toksyczne papiery z USA sprzedawano także w Polsce

Bank Citi Handlowy w Warszawie sprzedawał swoim klientom gówno warte obligacje Lehman Brothers, gdy Lehman zbankrutował, Citi Handlowy umył ręce.
faron13 / 87.207.101.* / 2008-11-05 20:59
Omijajcie Bank Citi Handlowy ,w swoich szeregach mają niedoszkolonych pracowników którzy nie znają się na prawie międzynarodowym bankowym, obecnie mają duże kłopoty z wypłatami pieniędzy, a mojego znajomego traktują od 10 dni jak intruza i gońca, codziennie udaje się do Banku aby zrealizować swój czek i nie może tego zrobić, wytłumaczenie jest jedno na tą całą sytuację, ludzie uciekajcie z tego Banku bo ma on problemy finansowe!!!!
Omijajcie Bank Citi Handlowy


Omijajcie Bank Citi Handlowy ,w swoich szeregach mają niedoszkolonych pracowników którzy nie znają się na prawie międzynarodowym bankowym, obecnie mają duże kłopoty z wypłatami pieniędzy, a mojego znajomego traktują od 10 dni jak intruza i gońca, codziennie udaje się do Banku aby zrealizować swój czek i nie może tego zrobić, wytłumaczenie jest jedno na tą całą sytuację, ludzie uciekajcie z tego Banku bo ma on problemy finansowe!!!!
Omijajcie Bank Citi Handlowy



Omijajcie Bank Citi Handlowy


Omijajcie Bank Citi Handlowy ,w swoich szeregach mają niedoszkolonych pracowników którzy nie znają się na prawie międzynarodowym bankowym, obecnie mają duże kłopoty z wypłatami pieniędzy, a mojego znajomego traktują od 10 dni jak intruza i gońca, codziennie udaje się do Banku aby zrealizować swój czek i nie może tego zrobić, wytłumaczenie jest jedno na tą całą sytuację, ludzie uciekajcie z tego Banku bo ma on problemy finansowe!!!!
Omijajcie Bank Citi Handlowy


Omijajcie Bank Citi Handlowy ,w swoich szeregach mają niedoszkolonych pracowników którzy nie znają się na prawie międzynarodowym bankowym, obecnie mają duże kłopoty z wypłatami pieniędzy, a mojego znajomego traktują od 10 dni jak intruza i gońca, codziennie udaje się do Banku aby zrealizować swój czek i nie może tego zrobić, wytłumaczenie jest jedno na tą całą sytuację, ludzie uciekajcie z tego Banku bo ma on problemy finansowe!!!!
Omijajcie Bank Citi Handlowy



Omijajcie Bank Citi Handlowy

picownik5 / 2008-11-05 17:18 / Bywalec forum
Oczywiście piszecie o obywatelach, o pracownikach sklepów nie , nie oni nie kradną, kilka dni temu w jednym z warszawskich sklepów ekspedientka zabrala z wystawy drogie!! rajstopy , na uwagę innej pracownicy odpowiedziala : no co i tak bedzie na nich i pokazała na kogo no i co?
raf73 / 89.171.138.* / 2008-11-06 11:01
A pracownicy sklepów to nie obywatele?
UPR / 217.172.227.* / 2008-11-05 16:59
Państwo za pomocą podatku Belki okrada każdego kto oszczędza na lokacie bankowej....
buszNaSzafot / 89.79.176.* / 2008-11-06 06:55
no wlasnie to skandal! w porzadnych panstwach jak Rosja czy Czechy nikomu by to do glowy nie przyszlo! peło mialo znieść ta kradziież, ale po co? wystarczy ze dzieki takim obietnicom dostali sie do wladzy.

W PRL-u na koncie dolarowym na rocznej lokacie w banku PeKaO SA dostawalez 10%

Najnowsze wpisy