Forum Forum prawneGospodarcze

Krajowy Rejest Długów - Oszukują

Krajowy Rejest Długów - Oszukują

skomentuj
123wiola / 83.10.148.* / 2010-04-02 14:13
Piszę to wszędzie gdzie się da, bo nie ma na nich mocnych , grożą że wpiszą mnie do swojego rejestru , bo uwaga oni mogą , a ja jestem od płacenia.
Zostałam oszukana przez Krajowy Rejestr Długów. Konsultant
KRD z którym rozmawiałam
dokładnie wiedział jaką działalność prowadzimy i że głównie naszymi odbiorcami są klienci
indywidualni. Nie mam w zwyczaju podpisywać umów bez przeczytania i pytań na temat
wątpliwości. W żadnym momencie nie było napisane że nie mogę wpisywać indywidualnych
klientów do Bazy Danych. Na moje pismo odpowiedziano że sama powinnam o to zapytać i że
ustawa na podstawie której działają to wyjaśnia. Czy ja mam muszę znać wszystkie Ustawy ?
Moim zdaniem , a nie jestem niestety zamożnym człowiekiem KRD wykorzystał moją niewiedzę i
naciągnął mnie na 1000 zł straty . Czy mam jakiekolwiek szanse aby wygrać z takim
monopolistą , z ich nieuczciwymi praktykami ?
Niestety nauczona przykrym doświadczeniem znalazłam jakieś przepisy
USTAWA
z dnia 23 sierpnia 2007 r.
o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym1)
(Dz U 2007, nr 171, poz. 1206)

6) propozycji nabycia produktu - rozumie się przez to informację handlową określającą cechy
produktu oraz jego cenę, w sposób właściwy dla użytego środka komunikowania się z
konsumentami, która bezpośrednio wpływa bądź może wpływać na podjęcie przez konsumenta
decyzji dotyczącej umowy;
Art. 5. 1. Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie
to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta
decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
Art. 6. 1. Praktykę rynkową uznaje się za zaniechanie wprowadzające w błąd, jeżeli pomija
istotne informacje potrzebne przeciętnemu konsumentowi do podjęcia decyzji dotyczącej umowy
i tym samym powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji
dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
2. W razie wątpliwości za istotne informacje, o których mowa w ust. 1, uważa się informacje,
które przedsiębiorca stosujący praktykę rynkową jest obowiązany podać konsumentom na
podstawie odrębnych przepisów.
3. Wprowadzającym w błąd zaniechaniem może w być w szczególności:
1) zatajenie lub nieprzekazanie w sposób jasny, jednoznaczny lub we właściwym czasie
istotnych informacji dotyczących produktu;

A tak na przyszłość prawo nie przewiduje żeby taki robaczek jak mały przedsiębiorca mógł wpisać swojego dłużnika do KRD jeżeli ten nie jest przedsiębiorcą . Tej dość istotnej informacji nikt mi nie udzielił .
Nie mam zamiaru im odpuścić , ponieważ zostać oszukanym przez Firmę która szczyci się tym że
wystawia certyfikat Rzetelna Firma (oczywiście jak im zapłacisz) to wyjątkowa ironia.
Może będę wystawiać certyfikat mis polonia , kto chętny 1000 zł , nie ważne czy jesteś ładna :)
Wszystko w tym kraju można kupić , a ja zapłaciłam za ? Hm , premie konsultanta
Wyświetlaj:
ja1981 / 5.173.160.* / 2019-12-02 17:24
UWAGA na KRD !!! to OSZUSCI !!! teraz to już zawierają umowę na min 1 rok.. można odstapic z 3 miesiacznym wypowiedzeniem, ale PO UPLYWIE 1 roku, czyli płacisz 15 miesięcy. Mialam już dość i Na szczescie zamknelam firme w Polsce..i sprawa się sama rozwiazala. OSZUSCI wyslali mi jednak naliczenie zaleglej platnosci z 219zl na 780 zl. Teraz już im nie odpuszczę. Sprawa będzie w sądzie a te historie musze ujrzeć swiatlo dzienne.
Poseł / 37.248.165.* / 2016-08-02 01:20
Ilu nas jest oszukanych? Setki.ruszmy to zróbmy coś z tym. Jak gdzie. No nie da się już tak dalej
krdoszukani / 188.121.0.* / 2012-10-25 18:10
Szukam osób oszukanych przez KRD. Proszę o kontakt krdoszukani@wp.pl
morgutek / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:14
Nie licz na KRD, to oszuści i naciągacze działający w "imieniu prawa".
Ja wpisałam dłużników na ponad 70.000 zł. Każdy z nich działa nadal, bierze kredyty, auta w leasingu itp. A dlaczego ? Bo wykupili sobie w KRD "Certyfikat Rzetelnej Firmy" pomimo kilkunastu wpisów. Na stronach www moich dłużników są ikonki i bannery certyfikatu Rzetelnej Firmy, z przekierowaniem na strone kRD, gdzie są wpisani... To oszystwo ! Ponadto...... nie można zerwac z nimi umowy, ja zerwałam w tamtym roku, a do dziś otrzymuje straszace listy i f-ry (każda co m-c większa)
Ostrzegam przed Krajowym Rejestrem Dłużników !
M.D.
poland / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:19
OSTRZEGAMY PRZED KRD czyli Krajowym Rejestrem Dłużników !

Szukam firmy i osoby oszukane przez KRD (a zwłaszcza Oddz. WROCŁAW)

Ja zostałem oszukany przez KRD Wrocław. Po podpisaniu umowy z KRD , dopisałem kilku moich dłużników i okazało się , że pomimo wielu wpisów w KRD (na bardzo duże kwoty) oni dalej działają tzn. oszukują i wyłudzają , a żeby było śmieszniej to mają nawet "wykupione" certyfikaty w KRD jako rzetelnej firmy !!!
Pomimo rozwiązania umowy (3 m-czny okres wypowiedzenia) przysyłają mi f-ry z pogróżkami typu sąd , windykacja, blokady nip itp. itd.

Pomimo, że ja już dawno zamknąłem działalność, ( KRD nie odzyskało ani złotówki z moich dłużników , a była to pieciocyfrowa kwota!!!) to "killerzy" z KRD dalej wysyłają f-ry.
Coraz to wieksze... ostatni raz logowałem się u nich w czerwcu 2010, a f-ry są za korzystanie z ich usług do dnia dzisiejszego.

Dodam, że próbowalismy do nich dzwonić, kontaktować się osobiście, umówić z dyrektorem itp, ale a oni śmieją się w twarz, twierdząc , że g...wno im zrobimy i że takich
"pogróżek" mają ok. 100 dziennie. Przy okazji okazało się, że to chyba jeden z najlepiej strzeżonych budynków we Wrocławiu. Ochrona była niemiła i prawie siłą wyprosiła nas z budynku, pomimo naszego spokojnego tonu i pełnej kultury ! Niestety

Na nic reklamacje pisemne i rozwiązanie umowy . Nie można się od nich uwolnić !

Czy jest na nich jakiś sposób !
Pewnie jest nas więcej !
Nie dajmy się oszustom!

STOP ZŁODZIEJOM !
sometimes / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:07
O KRD i ich oszustwach sporo piszą też na tym forum:

www.biznesforum.pl

oto linki do artykółów

http://www.biznesforum.pl/szukam-firmy-i-osoby-oszukane-przez-krd-a-zwlaszcza-oddz-w-vt91829.html

http://www.biznesforum.pl/krajowy-rejestr-dlugow-to-sciema-vt7610.html

http://www.biznesforum.pl/firmy-windykacyjne-niczego-nie-robia-vt19279-15.html
skomentuj

Najnowsze wpisy