Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Krajowy Rejestr Długów - pasterz czarnych owiec

Krajowy Rejestr Długów - pasterz czarnych owiec

skomentuj
Wyświetlaj:
Arno199 / 85.128.24.* / 2022-05-09 12:38
Mam szczerą nadzieję nadzieję że kiedyś każdy będzie uczciwy ale póki jest jak jest to radzę wszystkim weryfikowanie z kim się wchodzi w interesy.
Krokusz / 77.254.12.* / 2022-11-28 20:00
w KRD akurat monitoring potencjalnego kontrahenta jest na najwyższym poziomie, jak ktoś się martwi o swoje finanse to naprawdę powinien skorzystać z rejestru, bo po co niepotrzebnie tracić
igor332 / 83.28.218.* / 2022-11-28 12:23
niedawno dowiedzialem sie ze w ogole cos takiego istnieje, prowadzac wlasny biznes to wydaje sie taki must have aby uniknac niechcianych wspolprac
Sizmo / 217.138.209.* / 2022-05-04 21:45
Od siebie bardzo polecam, miałem kiedyś nieprzyjemne sytuacje finansowe z firmą, z którą współpracowała moja, dużo nerwów i stresu. Zanim zacząłem podejmować kolejne współprace to tylko z KRD, sprawdzam czy nie będzie tak samo i jak narazie są mi bardzo pomocni
wikerski / 89.64.82.* / 2022-04-26 00:28
Można u nich sprawdzić czy ktoś nie figuruje jako dłużnik. To jest narzędzie prewencyjne przed nieuczciwymi "biznesmenami". Ja korzystam zawsze z ich usług.
szyrd / 89.64.105.* / 2022-04-21 01:04
Ja w KRD zawsze sprawdzam z kim mam zawiązać umowę - wole sprawdzić i spać bezpiecznie niż podpisać umowę a potem się wychodzą cuda na kiju i trzeba się w windykacje bawić. Lepiej dmuchać na zimne
JANUSZ 122 / 83.4.218.* / 2022-03-18 14:40
TO JEST FIRMA KTÓRA NIEWIADOMO JAKIM CUDEM ZBIERA INFORMACJE O FIRMACH I TWORZY BAZĘ NIBY NIERZETELNYCH FIRM. MAJĄ NA TO USTAWOWR PRAWO A PRZECIEZ TO FIRMA PRYWATNA. JAKIM CUDEM Z USTAWODAWCA DAŁ IM TAKIE PRAWO ? MOGE SIĘ TYLKO DOMYŚLAĆ
PRZYKŁAD: FIRMA WYKONUJE USŁUGĘ. USŁUGA ŹLE WYKONANA NIE DO ZAAKCEPTOWANIA, WŁAŚCICIEL FIRMY WYSTAWIA FAKTURĘ ZA ŹLE WYKONANE PRACE, I JEDNOCZESNIE ZGŁASZA PŁATNIKA, ŻE NIE ZAPŁACIŁ ZA FAKTURĘ DO KRD.
KRD WPISUJE PŁATNIKA DO SWOJEJ BAZY Z KTÓREJ KORZYSTAJĄ NP. BANKI ( O ZGROZO) I NP. NA PODSTAWIE TAKIEGO WPISU BANK ODMAWIA UDZIELENIA NP. KREDYTU.
SPRAWY SĄ WPISYWANE BEZ WYROKÓW SĄDÓW I NIE MA NA KRD ŻADNEGO "BATA"
ZWYKŁE OSZUSTWO W IMIENIU PRAWA
A.t / 83.8.135.* / 2022-11-28 08:45
Dokładnie mamy taką samą sytuacje. Firma wykonała usługę która nie działa malo tego- usługa wykonana na czas próbny 30 dni po czym jeśli się nie zdecydujemy usługa wygasa SAMOISTNIE lub jeśli się Decydujemy podpisujemy umowę. Nie podpisaliśmy umowy i teraz wystawiają faktury i nas wpisują do KRD
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ioki / 5.173.232.* / 2022-08-26 16:20
Dziadostwo powinni i karać !!!
--
URSZULA 2022 / 188.146.200.* / 2022-05-05 13:02
Tak ma Pan rację ja patrząc z perspektywy przedsiębiorcy miałam straszne kłopoty w zasadzie przez nie rzetelne informacje od ich pracownika zawiązali ze mną umowę co miesiąc przysyłali faktury za nic bo nic nie robili nie mogłam zrezygnowac bo firma to nie konsument ,żeby zrezygnować to musiałam zadłuzyć sie u nich żeby przysłali ostateczne wezwanie do zapłaty przed pójsciem do sądu opłaciłam i dopiero miałam spokój oszuści i naciagacze nic więcej
martajankowska580 / 2021-11-16 15:19
w sprawach upadłości konsumenckiej żeby oddłużyć się i spać spokojnie polecam współprace z konkretną firmą RODZINA BEZ DŁUGÓW https://rodzinabezdlugow.pl/
Mirek 595 / 205.201.55.* / 2021-11-14 18:01
Miałem dłużnika i KRD to pic na wodę fotomontaż tylko wiedzieli jak do mnie zadzwonić i wcisnąć mi dodatkowo jakiś badziew bo to tak u nich działa tylko wciskanie badziewia lejnych oferty to są w tym dobrzy odradzam jakiejkolwiek współpracy zmieniają umowę i trzeba potem dodatkowo dopłacać spore pieniądze
--
martajankowska580 / 2021-11-16 15:17
dlatego polecam skorzystać z pomocy firmy rodzina bez długów https://rodzinabezdlugow.pl/
nie naciągają a sprawą zajmą się naprawde profesjonalnie :)
Złapany przez KRD / 37.47.12.* / 2021-07-06 15:34
Odradzam podpisania, a nawet rozmowy przez telefon, bo łapią za słowa i mimo tego że fizycznie nie masz z nimi umowy podpisanej wystawiają FV. Oszuści którzy podszywają się pod Instytucję Państwową. Trzymać się z daleka!!!!
klient krd / 83.24.88.* / 2022-09-05 14:23
Zgadzam sie !! Oszuści! Nic nie odzyskują tylko oszukuja i pobieraja pienądze !!
URSZULA 2022 / 188.146.200.* / 2022-05-05 13:04
Tak racja oszuści i jeszcze raz oszuści zachęcaja do wpisów osób które są nam winne pieniądze i wpisują gość się odwołuje ze nie słusznie bo nie ma wyroku i za to walą kary obrzydliw kłamcy i manipulacji
Alaska12123 / 213.172.180.* / 2020-10-12 18:17
Dzięki KRD wiedziałam z kim podjąć współprace, a z kim nie jeżeli chodzi o długi, także u mnie na plus
WRItransteam / 195.66.88.* / 2020-10-16 12:23
Dobre opinie to widać że pracownicy KRD piszą.
Dzwonili do mnie odnośnie współpracy bo mam dłużnika na 200tyś zł i mówili że jedyna droga to abonament 350zł i aktywacja 300, a co się okazuje można zlecić samą windykację u nich bez umowy abonamentowej. Od razu na wstępie zostałem wprowadzony w błąd. Wolę oddać sprawę komuś innemu, niech działa.
Zbigniew Rajewski / 83.6.58.* / 2020-10-28 13:14
Oczywiście mają do tego prawo - mają też do tego prężnie działający marketing. Ja po kilku latach znacznie niższego abonamentu i tak postanowiłem zerwać współpracę, ponieważ w ostatecznym rozrachunku usługi KRD okazały się dla mnie kompletnie bezużyteczne względem moich oczekiwań i zapewnień handlowca KRD. Chodzi głównie o skuteczność i opłacalność. Dlaczego? To bardzo proste - abonament jest opłacalny tylko, gdy regularnie ma się do czynienia z nieuczciwym kontrahentem. I tu jednak znacznie taniej można wysłać wezwania do zapłaty samodzielnie lub z pierwszej lepszej kancelarii (z pieczątką mecenasa). BIG daje bardzo powierzchowne informacje (lepiej korzystać z BIK). Raporty dotyczące spółek są niemalże na poziomie tych bezpłatnych z KRSu. Szczegółowe można uzyskać taniej w jakimś vertigo itp. Stąd też generalnie abonamenty w KRD są kompletnie nieopłacalne - lepiej utorować współpracę z profesjonalnymi kancelariami i dorywczo płacić wtedy, gdy jest taka potrzeba. Gdy rzeczywiście zdarzyła się po kilku latach sytuacja w której kontrahent długo nie płacił - wówczas procedura w żaden sposób nie różniła się od procedury oferowanej przez pierwszą lepszą kancelarię. Szczerze polecam dobrze zastanowić się nad opłacalnością abonamentu również z tego powodu, że potem trzeba latać na pocztę lub nadawać kurierem pismo z wypowiedzeniem (10 razy większy koszt tego czasu niż ten beznadziejny abonament). W moim przypadku popełniłem błąd chcąc zaoszczędzić kilka złotówek i wysyłając pismo z rozwiązaniem umowy poprzez zwykłą pocztę - KRD (albo poczta - tego się nie dowiem) oczywiście zgubiło list i uparcie wystawiło 2 nowe faktury (pomimo, że byli informowani telefonicznie i mailowo, że zakończyliśmy już współpracę). Siła KRD to zatem moim zdaniem wyłącznie silny marketing i reklama, a potem kiepska skuteczność (bazująca tylko na zwykłych wezwaniach bez żadnej analizy prawniczej i wsparcia profesjonalnego windykatora) i przepychanki o to, czy umowa jeszcze trwa, czy już nie, gdy chce się zakręcić kurek. Tak więc pilnujcie swoich pieniędzy i rozglądajćie się za alternatywą.
Telki / 95.40.231.* / 2019-09-21 20:29
Ja - w sumie to mąż bo firma jego, mieliśmy tam umowę. I troche byłam wkurzona, bo dał sprawę na windykację i mu babka mówi, że tego nie odzuskają. Wkurzyłam się strasznie i zadzwoniłam. I pytam się o co chodzi. A ona mnie uświadomiła, że Rafał ani razu nie sprawdził firm, a mógł 5 w każdym msc. I faktycznie zobaczyłam, bo jeszcze dwa miesiące mieliśmy umowy, że facet z tej spolki oszukiwał, długów na 300tysi i tak od dluższego czasu. Wiec mój mogl zobaczyc wcześniej i zla jestem ze tego nie zrobil. Bojakby widział, ze pni tyle już przygarneli to niebrał by tej roboty. A zamknal ten facet spolke i ma nową. Ja ten abonament kazalam mu przedluzyc, bo tak na serio to po to sa te sprawdzenia, zeby wlasnie takiej sytuacji nie bylo, tylko, ze teraz ja bede tam wpisywac nipy albo moge dzwonic do tego pana co mi przydzielili i spbie sprawdzam. W zeszlym msc znowu sprawdzilam dewelopera i tez nie placi zusow pracownikom i 30tyszalega, niby nie duzo, ale takiej firmie jak nasza. Wiec uslugi sa spoko tylko trzeba korzystać, bo później to pozamiatane.
Marek 1956 / 109.125.234.* / 2018-07-10 08:21
Witam , dzwonili do mnie kilka razy, wygląda na to że zbierają informacje o przyszłych klientach jako dobry wujek "krajowy" , ale ich sprawdziłem . Na tym etapie już nie budzili zaufania . Wyrazy współczucia dla tych którzy podpisali umowę .

Po przeczytaniu informacji na forach stwierdzam , że nowe Państwo prawa w jakim obecnie żyjemy , powinno wnikliwie zająć się oszustami którzy podszywają się pod instytucję Państwową .

Marek
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - golabek_80.]
maziak / 31.179.155.* / 2017-07-18 14:39
Trochę mi ciężko uwierzyć, ze było tak źle. Ja korzystałem z ich oferty 2 czy 3 razy i wszystko było ok...
Maciek271 / 89.151.41.* / 2020-10-09 13:20
Ja też nie rozumiem tych komentarzy. Wcale nie jest drogo, a skutecznie.
Pedrozo1234 / 83.29.96.* / 2017-11-09 20:39
No jasne bo jesteś ich pracownikiem :)
Poszkodowany przez KRD / 188.146.101.* / 2017-07-25 20:57
A zapłaciłeś ile?
mario136 / 5.60.152.* / 2017-06-22 16:45
Witajcie złapałem się na oszustwo tej firmy odradzam współpracy z tą firmą płaciłem przez pół roku i nic nie pomogli, jak chciałem zerwać umowę okazało się że mam płacić jeszcze trzy miesiące bo zerwanie umowy przewiduje trzy miesięczny okres wypowiedzenia.
H Szatkowski / 2017-06-22 18:55
To straszne. Umowa przewiduje okres wypowiedzenia ?!?!

Takie same oszustwo więc ma miejsce przy każdej umowie na abonament telefoniczny, telewizję kablową, najem garażu, o pracę, zlecenie, dzieło, na budowę mieszkania, najem stancji i 765 innych rodzajów umów.
Rono-71 / 5.173.6.* / 2022-05-20 15:02
Ale nie 3m-ce i z niewiadomo formą wypowiedzenua
--
kbronka / 37.248.155.* / 2017-05-15 17:37
Przestrzegam przed nawiązaniem jakiejkolwiek współpracy z KRD – Krajowym Rejestrem Długów.
Firma nawiązuje telefoniczny kontakt z przedsiębiorcą oferując w ramach promocji rzekomo darmowe usługi. Wykorzystuje przy tym fakt, że w przypadku przedsiębiorcy umowa ustna jest wiążąca. Pracownik KRD przez telefon zapewnia że usługa jest darmowa. Przesyła login i hasło do usługi oraz treść umowy mailem.
Ja nie podpisałem tej umowy – tymczasem KRD wystawiło mi kilka faktur ( nie wiem nawet za co) a następnie zaczęli mnie windykować. W dniu dzisiejszym odebrałem Nakaz Zapłaty z sądu elektronicznego w Lublinie ( e-sad.gov.pl). KRD doliczyło sobie dodatkowe 40 euro do długu – przy pomocy ustawy o dochodzeniu należności o której pewnie mało kto wie ( Dz. Ustaw 2013 poz. 403).
Tak więc z długu 120zł który rzekomo posiadam zrobiło się w sumie 300.
Krajowy Rejestr Długu BIG S.A. wykorzystując w nazwie sformułowania „ Krajowy” sprawia wrażenie że konsument/Klient odnosi wrażenie iż ma do czynienia z instytucją państwową. W ten sposób zaskarbia sobie zaufanie od potencjalnych klientów. Tymczasem jest to zwyczajna firma zajmująca się oszustwami i wyłudzeniami pieniędzy od obywateli. Nie masz długów ? – podpisz umowę z KRD BIG S.A. – już oni zrobią z ciebie dłużnika!!!
greg404 / 178.116.18.* / 2017-03-27 21:30
Potwierdzam najbardziej oszukancza firma,oprocz straszenia sadami i komornikiem wlasnych klientow ktorym rzekomo maja pomagac nie robia nic,jak najdalej odKRD.
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy