Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Krajowy Rejestr Długów - pasterz czarnych owiec

Krajowy Rejestr Długów - pasterz czarnych owiec

skomentuj
Wyświetlaj:
1953 / 188.47.135.* / 2015-08-17 11:19
Masz problem z dłużnikiem zgłoś się do krd oni oskubią każdego klienta najbardziej złodziejska firma , od nikogo nic się nie dowiesz ponieważ osoba która prowadziła rozmowy nigdy nie odbiera telefonu nie odpowiada na meile ani na żadne pisma , tym sposobem okradli mnie na kilka tysięcy zł ,wyłącznie oszuszukją i okradają klientów, w umowie jest tyle haczyków na klienta ze nie kazdy to dostrzega , telefoniczna oferta jest super ale pisemna dno . Ostrzegam wszystkich jak najdalej od tych złodziei.Dla mnie nie odzyskali ani złotówki , nie zrobili nic w kierunku odzyskania jakichkolwiek pieniędzy a zgarneli za darmo kila tysięcy . Nikomu nie polecam KRD chyba że ktoś ma dużo kasy i chce stracić pozdrawiam
boosterpl / 2015-07-14 23:52
Pragne przestrzec przed instytucja o nazwie KRD (Krajowy Rejestr Długow, Rzetelna firma itp) Bedac w programie partnerskim wysylaja maila z zacheta "sprawdz samego siebie w KRD". Po kliknieciu skutek jest taki ze generowania jest FV na kwote 60zl za kazde sprawdzenie. Tlumacza sie tym, ze to bylo w umowie w regulaminie. Innym razem tlumacza sie bledem w programie. Podczas klikania zero informacji o takim haraczu! Przestrzegam i odradzam jakiejkolwiek wsplpracy z KRD - czyste naciaganie
Obwatel Polski / 31.61.140.* / 2015-07-01 18:59
KRD czyli BIG SA wpisują jako dłużników osoby podane przez swoich abonentów czyli każdego kto zapłaci 100zł miesięcznie. W związku z powyższym trafiają do ich bazy danych przedsiębiorcy którzy absolutnie NIE są dłużnikami ani NIE mają długów. Firma A abonent KRD przed przetargiem wpisuje na listę KRD jako dłużnika firmy: B, C i D. Na miesiąc przed terminem złożenia dokumentów. Firma A składa komplet do przetargu tymczasem B, C i D są odrzucane ponieważ figurują w KRD. Mają 30 dni na wyjaśnienie sytuacji tymczasem oszuści w KRD procesują wnioski dniami i odrzucają je ponieważ aby być wykreślonym musi zgłosić to Wierzyciel firma A.... Tak samo w przypadku osób fizycznych, nie dostaniesz kredytu ponieważ masz wpis w KRD, najczęściej jest to "dług" wpisany przez firmę windykacyjną, która Twój "dług" kupiła mimo iż go de facto nie było... Firma windykacyjna kupuje wierzytelność spłaconą od cyfry +, od dialogu itd. Wysyła pismo na adres nie koniecznie Twój. Pisma się odbijają ale wg naszego prawa zostały dostarczone czyli prawnie (tymczasem tak naprawdę bezprawnie) wyłudzają nasze pieniądze!!! Czemu tym nie zajmie się prokuratura? Bo banki z nimi współpracują!
Piaskun962 / 188.146.76.* / 2015-06-12 20:55
Witam Wszystkich poszkodowanych i oszukanych przez KRD Jestem na etapie gromadzenia dokumentów przeciwko KRD Jeśli są Osoby poszkodowane przez KRD i chętni poświadczą i chciały by opowiedzieć przed sądem w jaki sposób zostały oszukane to proszę o się ze mną z kontaktować telefonicznie pod nr. 667773033
Piaskun600 / 188.33.158.* / 2015-05-21 09:34
Witam Wszystkich poszkodowanych przez KRD Ja tak samo miałem obiecane złote góry a na dzień dzisiejszy płace abonament i nic po za tym Mam wobec KRD zadłużenie bo za te faktury nie płacę i nie mam zamiaru płacić za coś co mnie pogrążyło Mam zamiar pójść z tym do sądu bo to są NACIĄGACZE. Morze w tedy przestaną naciągać poszkodowane firmy, Bo tylko na takich żerują CZy będą chętni jak proces dojdzie do skutku przedstawić przed sądem jaka krzywda ich spotkała przez KRD ?
czermak / 217.30.159.* / 2015-02-19 07:40
Mi się tam z nimi dobrze współpracuje.
bronisław552 / 89.73.69.* / 2015-06-11 01:58
firma porażka, omijać szerokim łukiem i nie wdawać się w rozmowy z nimi.
Strata czasu, pieniedzy i nerwów
basia1021 / 148.81.137.* / 2015-05-05 11:51
Szczęściarz, a mnie niestety tylko faktury przysyłali i nic nie robili. Zerwałam z nimi umowę, nieskuteczni, niestety dla mnie to zwykli naciągacze :(
bod / 94.254.144.* / 2015-01-26 20:21
Krd wprowadza ludzi w błąd. Nie płacić im faktur. Nic nie zrobią. To oni muszą udowodnić, że należy się opłata. Ja na szczęście nagrałem moją rozmowę z nimi.
Mike 77 / 94.254.145.* / 2015-02-15 08:35
Zostałem też oszukany przez krd. Uwazami firmę za oszusta wykorzystującego firmy które nie potrafią samodzielnie odzyskać swoich należności.
Krd jest tak namolna ( u********* ) - do mnie telefonowali co najmniej kildziesiat razy pomimo ,że pisemnie odmówiłem podpisania umowy. W rezultacie po 6 rozmowach telefonicznych z rzędu nieopacznie się zgodziłem. Rezultatów ZERO , jedyni9e skamlenie o płatności kolejnej faktóry.
Konsultowaem sprawę z prawnikiem. Chyba odda ich do sądu. Osobiście odradzam jakiegokolwiek kontaku. Potrafią być bardzo przekonywujacy w rozmowach, a po podpisani9u umowy niestety ZERO.
Motoland / 83.5.109.* / 2014-12-07 14:33
Współpracuje z nimi juz3 lata i nie wyobrażam sobie mojej firmy bez nich.. fakt ze ściąganiem jest różnie ale dzięki nim weryfikuje kontrahentów i ustrzegli mnie przed ogromnymi stratami .. zadna firma windykacyjna nie jest skuteczna .. fakt obiecywali mi 85 % skuteczności a było jakies 65 wiec nie jest zle.. Ale nie zgodze sie z tym ze dłuznicy maja rzetelną firme.. Jak ktos jest nie dopisany do rad to soryy.. musmy dopisywac.. ja swoich dopisałem i spokój i kRD im pozabierało certyfikaty..
2729 / 194.146.217.* / 2015-01-03 13:37
hahaha dokladnie... Kłamczuszku ;)
też konfident / 88.199.233.* / 2014-12-30 22:06
Ble, ble, ble pracowniku KRD
ja551 / 176.97.81.* / 2015-05-31 15:17
oszuści ( bajerują ) nic nie mogą naciągają tylko na zawarcie umowy, żyją z abonamentów....
Dawid77 / 213.238.106.* / 2014-01-25 00:59
Ja też mam podobnie złe doświadczenia z KRD.

Od prawie roku dzwonili do mnie, nakłaniając mnie do skorzystania z ich usług. Wszystko obiecywali, 85% skuteczność, że Pani będzie się zajmować moją sprawą osobiście.
Mimo długich rozmów i odmawiałem. Pewnego razu Pani zaproponowała mi, że sprawdzi dla mnie moich dłużników. Podyktowałem jej numery NIP i poinformowała mnie, że moi dłużnicy są czyści jak łza, że mogą brać kredyty i zobowiązania finansowe bez żadnych przeszkód. No i to zadecydowało, że postanowiłem skorzystać z ich usług. Umowa ekspresowa w 5 minut była na mojej skrzynce e-mail. Dostałem login i hasło do serwisu. Po zalogowaniu okazało się, że moi dłużnicy mają już po kilka wpisów i że zostałem oszukany podczas rozmów, gdzie poinformowano mnie, że takowych wpisów nie ma.
Natychmiast skontaktowałem się z działem reklamacji i przedstawiłem całą sprawę, powołując się na rozmowy, które miały być nagrywane. Oczywiście odpowiedź dostałem wymijającą, że przesłuchali te rozmowy i nie znaleźli nic, co by potwierdzało moje zarzuty. Poprosiłem o udostępnienie plików audio z informacją, że wskażę im konkretne fragmenty rozmów, które potwierdzają moje zarzuty. Poinformowano mnie, że nagrane pliki są własnością KRD wyłącznie na ich użytek własny i nie udostępniają ich nikomu. Później zadzwoniła do mnie tzw. moja osobista konsultantka i poinformowała mnie, że mój upór nie ma sensu, że nawet jak ich podam do sądu, to nagrań i tak nie udostępnią, a fakturę za ich usługi, czy tego chcę, czy nie, to i tak będę musiał im zapłacić, mimo że nie korzystam z ich usług.

Wysłałem do KRD listem poleconym wypowiedzenie pod koniec grudnia. Dostałem e-maila, że list dotarł, ale doliczą mi jeszcze jeden miesiąc do zapłaty, bo list dotarł 3 stycznia, a dla nich nie istotny jest stempel pocztowy, tylko kiedy otrzymają list, czyli nie tak jak pozostałe instytucje, gdzie decyduje data stempla pocztowego, tylko znowu na niekorzyść ich klienta.

Krajowy Rejestr Długów BIG S.A. to zwykli oszuści. Posłużyli się kłamstwem, na podstawie którego podjąłem decyzję o współpracy z ich firmą.
Firma ta używa w nazwie słowa „Krajowy”, co wprowadza w błąd, bo jest to zwykła firma, a nie instytucja Państwowa.
Przestrzegam wszystkich przed jakąkolwiek współpracą z tą firmą.
Maro1000 / 109.95.204.* / 2014-04-24 19:52
Ja również zostałem oszukany przez KRD ale nie puszcze tego płazem. Otworzę stronę internetową i bloga na ich temat. Szukam chętnych do złożenia pozwu zbiorowego. Bardzo proszę o kontakt na black1000@vp.pl wszystkich którzy zostali przez tą mafię naciągnięci.
agnes1970 / 93.105.236.* / 2015-01-10 12:42
też zostałam oszukana wysłałam wypowiedzenie i odstapienie na drugi dzień ale juz okazało sie za pózno boże znowu się dałam nabrać ale tylko dlatego bo firmy 2 wisza mi 60 tys i obiecywali mi cuda że firma działa i na pewno odzyskam moja kase i poprostu mnie oszukali a ja nawet na internet nie popatrzyłam że tu tyle negatywnych wpisów na razie mam do siebie żal że jestem taka naiwna i ponad 1000 zł jestem w plecy
2729 / 194.146.217.* / 2015-01-03 13:33
Konsumenci tuż po świętach otrzymają noworoczny prezent – nowa ustawa o Prawach Konsumenta. Artykuł 48 wspomnianej ustawy zmienia artykuł 172 ustawy Prawo Telekomunikacyjne (PT) przez dodanie trzech bardzo istotnych słów: „telekomunikacyjnych urządzeń końcowych”. Po zmianie przepis będzie brzmiał następująco: „Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.”.

Aby zrozumieć nowe brzmienie przepisu (art. 172 PT) trzeba sięgnąć do definicji „telekomunikacyjnego urządzenia końcowego”, która jest zawarta w art. 2 pkt 43 prawa telekomunikacyjnego. Zgodnie z nim „telekomunikacyjne urządzenie końcowe” to „urządzenie telekomunikacyjne przeznaczone do podłączenia bezpośrednio lub pośrednio do zakończeń sieci”.

W praktyce oznacza to, że jakiekolwiek działania wykonywane za pośrednictwem telefonu, komputera, urządzeń mobilnych etc. Podejmowane dla celów marketingu bezpośredniego (sprzedaży), bez uzyskania uprzedniej zgody osoby do której te działania będą kierowane, będą niezgodne z prawem. W związku z tym akcje telemarketingowe muszą się odbywać po uprzedniej zgodzie klientów.

Warto również zwrócić uwagę, iż w przeciwieństwie do normy z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ochroną z art. 172 prawa telekomunikacyjnego będą objęci wszyscy, a nie tylko osoby fizyczne.
2729 / 194.146.217.* / 2015-01-03 13:34
Reasumując powyższe... jeżeli zadzwoni Konsultant i po pierwsze nie przedstawi intencji rozmowy, a następnie nie spyta się o zgodę/ lub mimo naszego sprzeciwu on nie zakończy rozmowy- mamy prawo taki fakt zgłosić do UKE. Wówczas brak wypełnienia powyższych obowiązków będzie skutkował karą pieniężną w wysokości do 3% przychodu ukaranego podmiotu, osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym.
Wszystkie rozmowy muszą być nagrywane i przechowywane przez 12 m-cy.

Więc w przypadku stwierdzenie 10 NIEZGODNOŚCI taka FIRMA NAJPRAWDOPODOBNIEJ UPADNIE.

Poza tym jeszcze jeden niuans- podczas rozmowy z KONSULTANTEM, możemy COFNĄĆ ZGODĘ DOŻYWOTNIO... czyli Konsultant ma obowiązek wykreślić nasze dane z bazy.

Te wszystkie informacje pozostawiam do interpretacji "potencjalnym klientom"- zmęczonym nachalnymi Telemarketerami...
020215 / 159.205.184.* / 2015-02-02 09:31
TAK, KONSUMENCI! Tyle tylko, że wypowiadają tu się przeważnie przedsiębiorcy więc nie mieszaj ludziom w głowach. Ich to nie dotyczy!
klient KRD / 88.199.233.* / 2014-12-30 21:31
KRD zWrocławia miała mnie bronić przed takimi oszustami jak PKT. Obiecywali pomoc w odzyskaniu długów. Miało być szkolenie mnie i sami mieli się zająć moimi sprawami. Cóż ta pseudo firma zrobiła? otóż dużo. Najpierw odbył się monolog pewnej pani o miłym głosie sroki (kra, kra, kra) z KRD, po czym naciągania na podpisanie umowy. Oczywiście nie podpisałem. Po czym rozmowy zamilkły i po pewnym czasie zaczęły się rachunki nie iem za co bo nie podpisałem z nimi umowy. Potem nastąpiła cisza do pewnego momentu. Otóż ta rzetelna firma pomagająca w sposób rzetelny swoim klientom zrobiła coś co nie pasuje do ich wiarygodności. Oni powinni odzyskiwać należności klientów a nie ich pognębiać. wbrew ich opowiadaniom wytoczyli mi zaocznie proces sądowy i po procesie żeby zgnębić klienta sprzedali długi firmie windykacyjnej nie różniącej się od hitlerowców . Aby bardziej pognębić i naciągnąć swojego klienta, firma typu hitler z Sosnowca sprzedała długi firmie typu Stalin DPD z Warszawy (bliżej Stalina) mało tego aby pognębić klienta Stalin powierzył odzyskanie długu komornikowi z Wołowa na podstawie którego poczynań powstał film "Komornik" polecam oparty na autentycznych faktach. Komornik ten zachował się humanitarnie gdyż tylko zablokował mi i opróżnił wszystkie konta zostawiając mi 5 zł na przetrwanie przez cały miesiąc. Dzięki że nie wpadł z siekierą i nie porozbijał mi wszystkie meble.
Janusz D. / 77.91.23.* / 2011-11-23 09:41
Mam wyrok sądu i klauzulę wykonalności i nadal nie wiem w jaki sposób umieścić dłużnika w KRD
Janusz.
2729 / 194.146.217.* / 2015-01-03 13:36
daj sobie spokój, po wyroku sądowym ściągalność jest znikoma !
Będziesz płacił tzw. abonament i na tym się skończy. Nikt i nic nie uprzykrzy życia Twojemu Dłużnikowi... większość Banków tego nie weryfikuje!
krzysiaczek69 / 178.37.165.* / 2011-02-18 20:11
Mam pytanie;
Czy mogę wpisać do rejestru pewien bank , który przez 5 miesięcy nie potrafi się ze mną rozliczyć z tytułu wcześniej spłaconego kredytu ?
-Załamana- / 87.205.95.* / 2009-07-27 19:07
Właśnie dzisiaj 27-07-2009 dowiedziałam się, że jestem w KRD a łacę na czas raty!!!!!! Taki mądry jest WSKOK. byłam w szoku. Myślałam, że to pomyłka. Ludzie, jak tak mozna? Czy ktos za tą pomyłkę zapłaci? Cała Poska i dziwić się, że ludzie uciekają za granicę.
Bater / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:17
Nie licz na KRD, to oszuści i naciągacze działający w "imieniu prawa".
Ja wpisałam dłużników na ponad 70.000 zł. Każdy z nich działa nadal, bierze kredyty, auta w leasingu itp. A dlaczego ? Bo wykupili sobie w KRD "Certyfikat Rzetelnej Firmy" pomimo kilkunastu wpisów. Na stronach www moich dłużników są ikonki i bannery certyfikatu Rzetelnej Firmy, z przekierowaniem na strone kRD, gdzie są wpisani... To oszystwo ! Ponadto...... nie można zerwac z nimi umowy, ja zerwałam w tamtym roku, a do dziś otrzymuje straszace listy i f-ry (każda co m-c większa)
Ostrzegam przed Krajowym Rejestrem Dłużników !
M.D.
A. L / 78.88.58.* / 2009-07-25 10:22
A dlaczego jest teraz jakiś rejestr długów ? Kto dał przykład że można kogoś okraść i nie ponieść konsekwencji ? A kto miał za zadanie walczyć z tą patologią ? Mnie np okradł sąd ! I to niejednokrotnie ! Uczciwość w tym kraju ? Nie ma szans , i tak ma być !
Rzetelny / 195.206.112.* / 2008-08-19 18:55
Hahaha!
PAn Adam nie toleruje nieuczciwości... a czym jest w rzeczywistości KRD? Jeśłi chcę sprawdzić czy potencjalny współpracownik jest "rzetelny" muszę mieć pewność, ze jeśłi dopuscił się nieuczciwości to ktoś wpisał go do bazy, a zatem funkconuje to w przypadku, kiedy 100 % polskich firm podpisze umowę z KRD i co miesiac bedzie buliło abonament. Ludzie! Biuro Informacji Gospodarczej, czy cwaniactwo i złodziejstwo zasłaniające się wzniosłą ideą. To Kaczmarski i reszta śpią na pieniadzach a my czytamy piękne artykuły.
To żenujące...
LerkaM / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:17
Nie licz na KRD, to oszuści i naciągacze działający w "imieniu prawa".
Ja wpisałam dłużników na ponad 70.000 zł. Każdy z nich działa nadal, bierze kredyty, auta w leasingu itp. A dlaczego ? Bo wykupili sobie w KRD "Certyfikat Rzetelnej Firmy" pomimo kilkunastu wpisów. Na stronach www moich dłużników są ikonki i bannery certyfikatu Rzetelnej Firmy, z przekierowaniem na strone kRD, gdzie są wpisani... To oszystwo ! Ponadto...... nie można zerwac z nimi umowy, ja zerwałam w tamtym roku, a do dziś otrzymuje straszace listy i f-ry (każda co m-c większa)
Ostrzegam przed Krajowym Rejestrem Dłużników !
M.D.
Pen / 193.109.225.* / 2009-01-05 15:47
żeby wpisać kogoś do rejestru nie trzeba nic płacić, płaci się za raport
REALISTKA / 79.110.195.* / 2010-06-25 12:27
no no wcale nie trzeba placic :/ co za kretyn..pewnie jakis pracownik...PLACISZ ZA WSZYSTKO NAWET ZA TO ZE DOSTANIESZ MAILEM WEZWANIE DO ZAPLATY GDZIE NIE MA NIC SZCZEGOLNEGO....POZA LOGO KRD...
paragraf 23 / 78.8.76.* / 2011-04-14 15:22
OSTRZEGAMY PRZED KRD czyli Krajowym Rejestrem Dłużników !

Szukam firmy i osoby oszukane przez KRD (a zwłaszcza Oddz. WROCŁAW)

Ja zostałem oszukany przez KRD Wrocław. Po podpisaniu umowy z KRD , dopisałem kilku moich dłużników i okazało się , że pomimo wielu wpisów w KRD (na bardzo duże kwoty) oni dalej działają tzn. oszukują i wyłudzają , a żeby było śmieszniej to mają nawet "wykupione" certyfikaty w KRD jako rzetelnej firmy !!!
Pomimo rozwiązania umowy (3 m-czny okres wypowiedzenia) przysyłają mi f-ry z pogróżkami typu sąd , windykacja, blokady nip itp. itd.

Pomimo, że ja już dawno zamknąłem działalność, ( KRD nie odzyskało ani złotówki z moich dłużników , a była to pieciocyfrowa kwota!!!) to "killerzy" z KRD dalej wysyłają f-ry.
Coraz to wieksze... ostatni raz logowałem się u nich w czerwcu 2010, a f-ry są za korzystanie z ich usług do dnia dzisiejszego.

Dodam, że próbowalismy do nich dzwonić, kontaktować się osobiście, umówić z dyrektorem itp, ale a oni śmieją się w twarz, twierdząc , że g...wno im zrobimy i że takich
"pogróżek" mają ok. 100 dziennie. Przy okazji okazało się, że to chyba jeden z najlepiej strzeżonych budynków we Wrocławiu. Ochrona była niemiła i prawie siłą wyprosiła nas z budynku, pomimo naszego spokojnego tonu i pełnej kultury ! Niestety

Na nic reklamacje pisemne i rozwiązanie umowy . Nie można się od nich uwolnić !

Czy jest na nich jakiś sposób !
Pewnie jest nas więcej !
basia1021 / 148.81.137.* / 2015-05-05 11:47
Oddział we Wrocławiu to oszuści, wpisałam dłużników na 80000zł i nic nie zrobili, przysyłali tylko faktury, prosiłam o szczegóły za co płacę, dzwoniłam i w końcu doszło do pyskówki bo mnie szlak trafił. Nie dostałam żadnej informacji o podjętych działaniach, powiedziałam że zapłacę jak mi prześlą informację o tym co zostało zrobione to w odpowiedzi wpisali mnie do KRD. Haracz tylko zbierają, nic poza tym,zerwałam w końcu z nimi umowę dwa miesiące temu, zapłaciłam faktury. Nigdy już nie skorzystam z usług tej firmy. Dziadostwo i bandytyzm. Pozew zbiorowy by się im pewnie przydał.
Oszukana383 / 178.217.39.* / 2015-12-11 13:05
Witam, wszystkich ja i mój mąż tez zostaliśmy oszukani, w sumie to KRD chce wyłudzić od nas pieniądze za fikcyjny abonament , bez podpisania z nimi umowy. Zadzwonili do mojego męża, który w jednej dłoni trzymał tel. w drugiej pędzel stał na rusztowaniu i przedstawili oferte , na którą mielismy odp. po zapoznaniu sie z warunkami umowy , które miały przyjśc na maila. W domku stwierdziliśmy , ze nie stać nas na ich usługi i odpisałam im , ze nie podpiszemy umowy i niechcemy kożystac z ich usłóg. Niestety faktura na kwote 539zł przyszła do domu, za aboment!!!!!! Masakra!!!
Odwołałam sie na co dostałam maila , że mam napisac pismo , na które Pani odpowiedziała , ze obowiązuje mnie 3 miesieczne wypowiedzenie!!!!! Bez podpisania umowy!!!!
Do 31 marca mam placic 539zl!!!! Za nic, bez umowy ot tak
ABONAMAENT!!! dla KRD!!!!

TELEFONÓW NIE ODBIERAJĄ, ROZMAWIAŁAM JUZ Z LUDZMI POKRZYWDZONYMI PRZEZ TĄ FIRME!!!
Proszę o kontakt, razem jestesmy siłą, jestem w stanie iść z tym do TV. Mam nagrane rozmowy i pisma mailowe.

Prosze o kontakt, aniamaria7791@wp.pl

Byłam juz w prokuraturze. Nie musimy placić haraczu!!!!
henryk 221055 / 213.238.116.* / 2016-01-14 12:43
Witam
Ja również zostałem oszukany przez organizację przestępczą pod nazwą Krajowy Rejestr Długów. Panie z KRD dzwoniły do mnie natarczywie proponując mi współpracę, śledzenie firm, robienie wpisów, ale nie byłem na to chętny. W końcu rozmawiając „dla odczepki” z konsultantką zaznaczyłem, że interesowałoby mnie przy ewentualnej współpracy jedynie ściągnięcie długu. Podałem jej NIP firmy, po czym Pani stwierdziła, że na 100% dług ściągniemy, a ja jeszcze postawie jej za to dobry alkohol. Decyzji o współpracy jednak nie podjąłem. Pani miała mi wysłać na email umowę abym mógł się z nią zapoznać. I tak rozmowy ucichły. Po jakimś czasie zadzwonił do mojej firmy konsultant KRD, że mam niewykorzystaną liczbę „sprawdzenia” kogoś w ich rejestrze i możemy to ciągle zrobić bo miesiąc się kończy. Zdziwiona pracownica zapytała konsultanta czy do takiego sprawdzania potrzebna jest umowa, bo moja firma i KRD umowy nie mają – na co konsultant odparł, że umowa jest zawarta. Temat próbowałem wyjaśnić, wysyłałem kilkakrotnie reklamacje, ale KRD uparcie twierdzi, że zawarłem z nimi telefonicznie umowę, ja zaś wiem, że tak nie było, jedynie wykazałem minimalne zainteresowanie jak miałaby taka współpraca ewentualnie wyglądać i podałem NIP dłużnika (na prośbę konsultantki) w celu sprawdzenia czy KRD będzie w stanie ściągnąć ten jeden konkretny dług. Po krótkim czasie zaczęły napływać faktury za „abonament”, a ja nigdy nie skorzystałem z ŻADNEJ usługi tej firmy. Nigdy nie logowałem się do nich na stronę, nigdy nikogo nie sprawdzałem, nie wpisywałem do rejestru (od początku zaznaczałem, że w razie współpracy by mnie to nie interesowało a wyłącznie ściągnięcie jednego długu). Co lepsze, po „rzekomo” zawartej umowie ze strony KRD nie było żadnego kontaktu w moją stronę aby odzyskać dług, o którym rozmawiałem z konsultantką. Ja nie wiedziałem, że umowa jest rzekomo zawarta, był to mój czas na zastanowienie się, a KRD będąc w tym czasie w przekonaniu o istnieniu umowy i współpracy nie poczyniło ŻADNYCH starań aby dany dług odzyskać. Prawnik doradził mi, abym umowę wypowiedział, bo ta organizacja przestępcza nie da mi spokoju i faktury będą dalej napływać. W końcu umowę wypowiedziałem zaznaczając, że wypowiadam ją choć dalej uważam że jej nie zawarłem. Niestety KRD zdążyło obciążyć mnie trzema fakturami na kilkaset złotych. Nie mam zamiaru płacić tej nieuczciwej firmie i chętnie pomogę w ewentualnie wytoczonym pozwie zbiorowym, bo tylko tak można ich pokonać.Tak wogóle to jestem przekonany że w Polsce szczególnie przez ostatnie lata było przyzwolenie dla takich złodziejskich firm ale mam nadzieję, że pod rządami obecnej władzy i ministra Zbiory oszuści i kombinatorzy typu KRD zaczną się bać.
Kontakt do mnie: emaile: henrywar1@poczta.onet.pl
bronisław552 / 89.73.69.* / 2015-06-11 01:57
firma porażka, omijać szerokim łukiem i nie wdawać się w rozmowy z nimi.
Strata czasu, pieniedzy i nerwów
Juliusz / 87.207.107.* / 2008-01-26 21:17
Czy ktoś wie czy podobny rejestr istnieje w Holandii? Posiadam tam klientów, którzy najprawdopodobniej mi nie zapłacą za wystawione ponad pół roku temu faktury. Chciałbym przynajmniej ostrzec innych, którzy mogą wejść w kontakt z tą firmą. Byłbym wdzięczny za informacje dotyczące egzekwowania swoich należności na rynku holenderskim z pominięciem rozwiązań sądowych. juloo@poczta.onet.pl
1 2 3
na koniec starsze
skomentuj

Najnowsze wpisy