Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Kreatywne działanie - mindmapping

Kreatywne działanie - mindmapping

creativemoney / 2010-05-31 15:11
Znalazłam szkolenie z mindmappingu w May Agency - chciałabym bardzo z niego skorzystać pytanie tylko czy ktoś korzystał już ze szkoleń tego typu - czasami trzeba zewnętrznej stymulacji żeby wzmóc bardziej działalność swojego zespołu i pokazać im nowe drogi myślenia dlatego też bardzo bym była wdzięczna jak by ktoś się wypowiedział. Pamiętam, że na zajęciach miałam takie metody wprowadzane i bardzo to ułatwiało pracę.
Wyświetlaj:
tomaszinwest / 85.28.130.* / 2010-12-11 15:44
Jeżeli prowadzisz własną firmę lub masz zamiar założyć własny biznes w najbliższej przyszłości, to jednym z pytań, które będzie wciąż powracać, jest:
Jak zapewnić sobie tłumy bogatych klientów nawet w czasie recesji i zagwarantować dynamiczny rozwój swojej firmy?
Na początek jednak pomyśl o największej barierze, która powoduje, że tylko garstka ludzi decyduje się na tak odważny krok jak założenie firmy. Ta bariera wyraża się w pytaniach. Co stanie się, gdy:
* nikt nie będzie chciał kupić mojego produktu?
* nie zdobędę wystarczającej liczby klientów?
* klienci nie będą do mnie wracać?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w poniższej znakomitej publikacji:

http://rozwoj-firmy.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub przeglądnąć cały ciekawy i pomocny dział z dziedziny przedsiebiorczosci:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2128/

Polecam i powodzenia w biznesie
M
cargo / 2010-11-15 12:00
Słyszałem same pozytywne rzeczy o szkoleniach z mind mapping'u sam się zastanawiam czy nie skorzystać z takiego szkolenia. Z tego co czytałem w internecie to May Agency to jedyna licencjonowana szkoła prowadząca te szkolenia oraz podobno ma bardzo doświadczonych instruktorów.
enha / 2010-09-23 12:43
U mnie na studiach na roku była taka dziewczyna, która korzystała z map myśli przy notowaniu i nauce. Miała bardzo dobre wyniki, mimo, ze nawet niektórzy wykładowcy zarzucali jej "rysowanie" na ich zajęciach. May Agency już znam przynajmniej z ich oferty, trzeba przyznać, że ciekawie i profesjonalnie się prezentuje.
rimmel / 2010-06-09 18:20
moim zdaniem takie szkolenia są bardzo fajną sprawą, bo nie tylko możemy być bardziej kreatywni, ale też wydaje mi się, że takie szkolenie może pomóc nam w codziennej organizacji naszych planów.
tylko, że mnie się wydaje, że takie szkolenia nie są zbyt popularne w naszym kraju, może dlatego, że ta firma, o której wspominaliście jest jedyną, albo jedną z niewielu, które takie szkolenia organizuje. A mnie się wydaje, że takie szkolenia byłyby dobre dla wszystkich uczących się. szczególnie studentom przed sesją. A wy co myślicie komu najbardziej takie szkolenie mogłoby się przydać ??
jeszczeniemilioner / 2010-06-11 10:52
No po tym jak się zaznajomiłem z tym mindmappingiem to już myślę, że przydać to się może każdemu. Bo wiesz, to są różne szkolenia, dla różnych osób. Dla biznesmenów jednak te szkolenia wyglądają inaczej niż dla studentów. Są poruszane inne kwestie i nacisk też się kładzie na inne działania, bo też inny cel jest do osiągnięcia.
A co do tego, że te szkolenia nie są jeszcze tak bardzo popularne, to prawda, ale też dlatego, że w Polsce jest zaledwie dwóch (trenerów? wykładowców?) którzy takie szkolenia prowadzą.
rimmel / 2010-06-24 10:36
no tak mindmapping jest pojęciem bardzo szerokim, bo jak sam powiedziałeś może on pomóc i studentom i osobom pracującym.
I wiadomo, że dla każdej z tych grup będzie ważna inna forma szkolenia.
Co jeszcze mnie zaciekawiło to to, że istnieje program który umożliwia mapowanie na iPhonie, albo komputerze (iMindMap ) i ten na iPhona jest całkowicie za darmo.
Co myślicie o tym, żeby tworzyć mapy myśli w telefonach i komputerach ??
jeszczeniemilioner / 2010-06-24 12:24
Bardzo fajny pomysł na szybką notatkę na iphonie. Co do programu na komputer, to można go wykorzystać nie tylko do stworzenia mapy myśli dla siebie, ale też można zrobić prezentację multimedialną w postaci map myśli - wygląda super. Dużo bardziej ciekawa niż w PowerPoint.
jeszczeniemilioner / 2010-06-05 11:24
Prawdę mówiąc niewiele słyszałem o tych szkoleniach, ale z ciekawości zajrzałem na stronkę tej agencji i rzeczywiście fajnie to tam przedstawili. Może być ciekawe takie szkolenie. Jeśli już w czymś podobnym brałaś udział, to mniej więcej wiesz czego można się spodziewać. Ja niestety nie brałem w czymś takim udziału.
maredith / 2010-06-09 13:13
A słyszałeś cokolwiek o Mapach Mysli? pewnie gdybys słyszał to szkolenia o wiele bardziej by cię zainteresowały :)
Polecam książkę Tony'ego Buzana. Wyjasni ci wszystko na ten temat.
Przyznam, że sama czasem mapy mysli tworze, nie tylko dlatego, żeby wykonac pewne zadanie bardziej efektywnie, ale równiez dla zabawy.
Takie ćwiczenia poprawiają kreatywnosć i pozwalają 'ugryźć' temat z różnych stron. Spróbuj :)
jeszczeniemilioner / 2010-06-09 13:54
Wiesz co zainteresowałem się tym ostatnio, właśnie po tym jak trafiłem na ten temat na forum i troszkę poczytałem. To naprawdę bardzo dobrze brzmi i może rzeczywiście rozbudzić kreatywność. Może sięgnę po tę książkę Buzana. A jak Ci wychodzą te mapy myśli? Pomaga Ci to być bardziej kreatywną? Widziałem tez na stronce tej agencji, że mają takie programy komputerowe i aplikacje na iPhone'a dzieki którym możemy tworzyć te mapy myśli.
maredith / 2010-06-02 15:03
A skad w ogóle taki pomysł w ogóle na mindmapping? sa również inne techniki usprawniania pracy umysłu, a ty akurat wybrałaś mapy myśli.
Pomogłabym ci chetnie w sprawie tej firmy szkoleniowej, ale neistety pierwszy raz widze ich stronę na oczy. Jednak program tych szkoleń wyglada na bardzo profesjonalny. rekomenduje go niemalże sam ojciec mindmappingu z tego, co wyvzytałam.
creativemoney / 2010-06-10 15:45
Jak już pisałam miałam kiedyś jakieś nieduże doświadczenie w tej dziedzinie - tworzenia map myśli. Już konsultowałam się w sprawie samych szkoleń i teraz wiem dokładnie jak ma to wyglądać. Muszę powiedzieć, że spotkałam się z bardzo profesjonalnym przyjęciem i teraz już tylko będę walczyć o to, żeby nas wysłano na to szkolenie. A jeszcze odpowiadając na pytanie 'meredith' to zdecydowanie takie formy szkolenia bardziej działają np. na działanie zespołu niż każde inne nudne szkolenie :)

Najnowsze wpisy