Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kredyt Bank może poprawić wynik o około 10 mln zł

Kredyt Bank może poprawić wynik o około 10 mln zł

skomentuj
Wyświetlaj:
płacący / .* / 2004-12-30 13:23
Czym różnią się takie zyski księgowe od krytykowanych ze względu na uznawane za przestępczy charakter czynności prania brudnych pieniędzy, oraz tzw kreatywnej księgowości. Z jednej strony zyski tym instytucjom przeważnie rosną, a z drugiej brak jest działalności gospodarczej dla osiągnięcia konkretnego przychodu jak w przypadku zwykłego podatnika. Czysta spekulacja. W tej metodzie jest więcej fikcji księgowej i prawnej niż ogólnie pojętego działania. Tylko, że takie praktyki uchodzą instytucjom finansowym i prawnym, a dla szarego obywatela są rozliczane jako przestępstwa. Takiej sytuacji doświadczają ludzie np w kontekście starych leasingów oraz innych podobych działań. Pomyślcie i zastanówcie się nad tym paradoksem. Szara rzeczywistość dla "maluczkich" i pogoda dla "bogaczy" Osobie fizycznej wypada tylko płacić i płakać - ale do czasu. Bo za takie zyski muszą być adekwatne straty. Pazerność instytucji finansowych oraz prawników budzi społeczną odrazę do ludzi tam zatrudnionych w myśl odwiecznej zasady "chciwy i pazerny-zawsze straci"
A. Reputa / .* / 2004-12-30 00:15
Ciekawy jestem, czy to nieruchomość będąca kiedyś w posiadniu przez MYSIADŁO, a przejęta przez KB w wyniku upadłości ogłoszonej przez słynnego sędziego, Pana Czajki.
kuba / .* / 2004-12-30 00:41
A skąd. Ponoć sprzedają swoją siedzibę przy Kasprzaka (prawdopodobnie w leasingu zwrotnym). Podoby manewr zrobił BRE, a nieruchomośc kupił BRE Leasing. W ten sposób BRE ma większy zysk, a BRE Leasing stał sie nagle największą spółką w Polsce leasingującą nieruchomosci. Dobre.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy