Forum Forum finansoweKredyty

kredyt hipoteczny a niuregulowana sprawa z wojskiem

kredyt hipoteczny a niuregulowana sprawa z wojskiem

Karolek30 / 2007-12-11 19:26
Jak banki patrzą na kwestie nieuregulowanej służby wojskowej gdy chcemy wziąć kredyt na mieszkanie? Czy fakt taki przekresla nasze szanse? Czy rośnie z tego względu oprocentowanie? Jak wygląda ta sprawa na rynku ofert naszych banków??
Wyświetlaj:
J&H / 85.128.78.* / 2008-01-07 10:54
a wnim na stronie 3 tekst p.t. Dramatyczne sceny przy akcie notarialnym".
W tekscie przypadek 30-latka,ktoremu bank ODMOWIL,poniewaz nie mial on ksiazeczki wojskowej
me& / 83.6.75.* / 2008-01-07 14:26
Hmmmm..a jaki to bank,bo myslałam,ze w większości przypadków nie robią problemów.
Iza Konsultant Money.pl / 2007-12-12 15:29 / Specjalista Money.pl
Witam

nieuregulowana służba wojskowa nie jest przeszkodą w otrzymaniu kredytu. W części banków dostępna będzie oferta standardowa, więc nie zapłaci Pan za kredyt więcej niż osoba, która ma "uregulowane wojsko".
W bankach, które mają ostrzejsze procedury udzielania kredytów, wymagane będzie dodatkowe zabezpieczenie. Może być to lokata na kwotę, która pokryje ewentualne raty w okresie służby wojskowej, poręczenie osoby trzeciej, podwyższenie oprocentowania.

Proponuję kontakt z Konsultantami Money.pl, nr telefonu 0 801 40 50 50, wskażemy najciekawsze oferty.

Pozdrawiam
Mikolajb / 2008-01-07 09:56
nie jest tak do końca do końca jesli nie masz uregulowanej slużby wojskowej wtedy bank moze zarzadac zablokowania sordków na koncie w wysokosci 3-6 rat kredytu.
poborowy / 87.105.148.* / 2008-01-07 17:35
co bank to obyczaj ;-)
czasem lokata czasem konto - ale idea zablokowania forsy niestety pozostaje.
Na szczęście już są banki, gdzie traktują człowieka normalnie
pink80 / 2007-12-12 22:12 / Bywalec forum
dokladnie coraz wiecej bankow nie patrzy juz na to wiec nie ma co brac wyzszych marzy...z tych co ja nzam ktore nie zwracaja uwagi na stosunek wobec wojska to GE ale napewno sa rowniez inne banki z podobnym mysleniem ...
misterius / 83.6.122.* / 2007-12-13 20:01
Banki nie zwracaja uwagi na sluzbe wojskowa poprostu bierze sie kredyt i ma sie go splacac. O tym ze GE nie pobiera zadnych dodatkowych oplat tez slyszalem, poza tym mozna pomyslec o wzieciu kredytu ze wspolkredytobiorca zawsze bedzie latwiej.
pink80 / 2007-12-14 16:43 / Bywalec forum
no tak ale dobrze sprawdzac bo niektore banki wiem ze moga zarzyczyc sobie podniesienia marzy ...ale mowie wiem ze w GE nie podnosza nie znam sytuacji w innych wiec po prsut trzeba szukac pytac i porownywac :)
Karolek30 / 2007-12-14 19:41 / Bywalec forum
zgadzam się z przedmówcą, widziałem ofertę GE i jeśli chodzi "poborowych" to nie ma problemu, to ich ryzyko:)
pink80 / 2007-12-15 11:01 / Bywalec forum
reasumujac nie ma sie co obawiac ze przez wojsko nie udziela nam kredytu no chyba ze to jakis skonstnialy bank bedzie :>
misterius / 83.6.113.* / 2007-12-15 15:09
jak to mowia kto pyta nie bladzi :) zasiegnac jezyka zawsze mozna, trzeba tylko zaznaczyc na wstepie ze ma sie nieuregulawana sluzbe wojskowo, ciekawy jestem jak beda reagowac
Karolek30 / 2007-12-15 20:19 / Bywalec forum
Wyczytałem na jakimś forum, że jeżeli MON wcieli nas do wojska to powinien uregulować nasze zobowiązania, ewentualnie negocjować zawieszenie na czas służby spłacania rat kredytu. Czy to prawda?
misterius / 83.6.138.* / 2007-12-16 14:15
tez o tym slyszalem, jezeli tak jest to wszystko zalezy od podejscia banku, moze zawsze sie nie zgodzic. Teraz przydalaby sie wypowiedz kogos kto ma w tym doswiadczenie
pink80 / 2007-12-16 18:50 / Bywalec forum
no ja niestety tego doswiadczenia nie mam i nawert przyznam ze o tyym jeszcze nie slyszalem i chcialem sie wlasnie spytac czy gdzies mozna o tym przeczytac ??
misterius / 83.6.122.* / 2007-12-17 18:43
ja juz slyszalem ze banki roznie do tego podchodzi, niektore nawet w umowie umieszczaja klauzule ktora mowi o tym ze jezeli wciela nas do armi to i tak mosimy placic. podobno tego nie wiem napewno, ze GE nie robi takich problemow.
pink80 / 2007-12-19 19:35 / Bywalec forum
no GE jest bardzo elastycznym bankiem co jest dla ludzi in plus ....a z tym wojskiem to podobno wojsko sie zarzeka ze bedzie placic ciekawe jak w rzerczywistosci to wychodzi ...
misterius / 83.6.142.* / 2008-01-05 14:27
hmmmm, gdzies czytalem ze wojsko pla tylko rodzinne, ale czy placi raty kredytu no niewiem, chyba ze beda potracac z zoldu
pink80 / 2008-01-06 21:45 / Bywalec forum
no wlansie ciekaw jestem jak to wyglada w praktyce bo przeciesz wtedy wszyscy chcieliby pojsc do wojska jesli by splacalo kredyt....
mistus / 169.128.252.* / 2008-01-07 10:16
jestem poborowym i mam kredyt w GE więc kilka uwag

-pisanie że to ryzykiem banku jest powołanie do woja kredytobiorcy to GŁUPOTA. Zdecydowanie to ryzyko KREDYTOBIORCY Twoje, Moje niestety :(.

-branie współkredytobiorcy ładnie brzmi ale, jak masz nie uregulowany stosunek to twoje dochody nie liczą się do kredytu czyli twój współkredytobiorca musi mieć odpowiednie dochody.
-Często jest tak że taka osoba razem z okresem kredytu nie może mieć więcej niż 70 lat (w moim przypadku rodzice odpadli w przedbiegach :) ) .
-jeśli chodzi o zamrożenie kapitału to na 10-12 miesięcy blokujesz kwotę raty. ta kwota jest nie oprocentowana albo bardzo nisko, nie może to być fundusz ani nic czego wypłaty nie zablokuje Ci bank. W mbanku można założyć ekonto max 4,5%.
-problem w tym że uregulowanie służby to jakaś brednia bo nawet jak skończysz studia to jeszcze rok jesteś poborowym i wtedy i tak mogą Cię wziąć do woja.

(info podaje na wrzesień zeszłego roku)

pozdrawiam
ps właśnie kumpel dostał powołanie (ten sam rocznik to samo WKU ta sama dzielnica)
plonker / 2008-01-07 12:24 / Bywalec forum
Ja ucieklem z Polski majac 19lat i nigdy w woju nie byłem. Zyjemy w głupim i biurokratycnym panstwie gdzie rządzi Kosciół. Czym predzej to sie zawali tym lepiej.
Dokumenty trzeba nosic przy sobie, meldunek potrzebny do pracy, jak i do kupna samchodu...haha Ci co pomieszkali w UK chyba wiedza o co chodzi.
Przy zameldowaniu urzedniczka sie pyta: A gdzie ksiazeczka wojskowa? Nie mam, niech pani mnie da spokój.. no i mnie zameldowała, kupilem samochód i następnego dnia sie wymeldowałem. A gdzie książeczka? W d....

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: