Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt hipoteczny pod budowę i fundusz inwestycyjny :)

Kredyt hipoteczny pod budowę i fundusz inwestycyjny :)

michail77 / 2006-03-08 18:30
Witam.
Niedługo rozpoczynam rozbudowę domu, i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem,
czy opłaca się poszukać jak najtańszego kradytu hipotecznego pod budowę/rozbudowę,
a następnie zainwestowanie tych pieniędzy w jakiś fundusz inwestycyjny. Liczyłem że przy
uzyskaniu stopy zwrotu 10-15 % kapitał i odsetki zpłacały by się same. Ponadto jeśli inwestycja się opłaci to czy lepiej kombinować z funduszami samemu, jestem narazie bez doświadczenia w tej dziedzinie, czy może poprzez np. expander lub openfinance.
Ponadto czy banki wymagają udokumentowywania wydatków (faktury), czy wycenienie kosztów bódowy ok. 1200 - 1400 zł za metr kwadratowy systemem gospodarczym nie będzie za wysokie? Rozbudowywana część będzie miała ok. 80 m2. a chciałbym zaciągnać kredyt w wys. 100000. zł. Nieruchomość na którom wziety był kredyt warta jest ok 300000.

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich cierpliwych którzy odpowiadają na pytania takich laików jak ja :)
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-04-04 21:15 / Specjalista Money.pl
Inwestycja w fundusze opłaca się długoterminowo. Nie można liczyć na zysk przy comiesięcznej wypłacie środków na spłatę raty kredytu. Fundusz także nie gwarantuje wysokości zysku zatem nie mozna liczyć na to, że ewentualny zysk w funduszach pokryje koszty kredytu. Dodatkowo przy każdej wypłacie środków z funduszu pobierany jest podatek od zysku w wysokości 19%, zatem jednorazowa wypłata na koniec inwestycji jest bardziej opłacalna (niższy podatek) niz podatek płacony przy każdorazowej niskiej wypłacie.

Decyzja o takiej inwestycji jest oczywiście indywidualna i zastanawiając sie nad takim posunięciem warto zastanowic się nad ryzykiem jakie będzie jej towarzyszyć.
misiek_plus / 194.242.104.* / 2006-03-17 11:34
Osobiście nie inwestowałbym pożyczonych pieniędzy, nawet w fundusze. Czarny scenariusz może okazać się zbyt czarny :)

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: