Forum Forum finansoweKredyty

kredyt na budowę domu

kredyt na budowę domu

kooperrr / 2011-06-02 12:58
odziedziczyłem działkę rolną, chcę przerobić ją na budowlaną i postawić na niej dom, w tym celu potrzebuję kredytu, powiedzcie mi proszę jakie dokumenty muszę dostarczyć do banku aby rozpatrzył czy kredyt mi się należy czy nie?
Wyświetlaj:
kooperrr / 2011-06-03 11:06
Ganesa dziękuję za tak szczegółowe informacje, a wiesz może ile odrolnienie może kosztować?
Ganesa / 2011-06-03 11:32
Niestety nie wiem. Jestem doradcą kredytowym, a nie specjalistą od nieruchomości. Natomiast łatwo to sprawdzić w internecie, a jeśli nie to musisz przedzwonić do urzędu gminy. Z tego co wiem, będziesz musiał zapłacić jakiś procent od wartości upraw jaką można na takiej działce uzyskać w ciągu roku, ale dokładnie powinni powiedzieć Ci w Gminie w wydziale geodezji (przynajmniej tam powiedzą Ci gdzie szukać. A jak już odrolnisz i będziesz występował o kredyt to zgłoś się do mnie. Chętnie pomoghę w uzyskaniu kredytu
Ganesa / 2011-06-02 13:42
Jak ją odrolnisz i zamienisz na budowlaną będziesz mógł zacząć załatwiać wszystkie formalności związane z pozwoleniem na budowę. Dopiero po uzyskaniu tego pozwolenia i jego uprawomocnieniu (14 dni od wydania decyzji) będziesz mógł ubiegać się o kredyt (składać wniosek do banku).
Podstawowe dokumenty wymagane przez większość banków:
- pozwolenie na budowę (ostateczne - uprawomocnione)
- projekt (bank skopiuje niezbędne strony)
- Księga Wieczysta
- Wypis i wyrys z rejestru gruntów oraz kopia mapy ewidencyjnej
- plan zagospodarowania przestrzennego
- kosztorys budowy na druku banku

Do tego oczywiście dochodzą dokumenty związane z zarobkami.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: