Forum Forum finansoweKredyty

kredyt na używany samochód - warto w to wchodzić ?

kredyt na używany samochód - warto w to wchodzić ?

PeEs / 91.224.180.* / 2013-06-20 02:11
Witam,

wiem, że nikt nie zdecyduje za mnie, ale bezcenne dla mnie będą wszelkie uwagi, porady i opinie.

Rozważam zakup używanego samochodu i sfinansowanie go przez kredyt. Kwota jaka mnie interesuje to około 27 000 zł a okres spłaty maksymalnie 5 lat.
Mój dochód to 1800 zł netto oraz umowa o pracę na czas nieokreślony (pracuję już 3 lata w obecnej firmie)
Ze wstępnych wyników różnych kalkulatorów i porównań wyszło mi, że rata przy takim kredycie to około 650 zł.
Przeraża mnie jednak te 5 lat bo jakby nie patrząc to kawałek czasu i takie zobowiązanie może po dłuższym czasie być męczące, nawet gdy po wstępnych kalkulacjach z wyżej wspomnianą ratą zostało by na samo utrzymanie samochodu (paliwo) jak i własne wydatki i życie. Z drugiej jednak strony jestem pewien, że potrzebnej do zakupu kwoty nie zaoszczędzę ponieważ uważam się niestety za osobę której pieniądze się "krótko trzymają..." Taki kredyt natomiast umożliwia mi natychmiastowy zakup i jakąś świadomość, że zarabiam na coś co już mam. Krótszy okres czasu spłaty najlepiej 3 lata niestety odpada ze względu na za wysoką ratę.

Czy Waszym zdaniem to dobry krok czy może brnięcie w bagno... ?

Jaki bank polecacie? Najniższa rata wyszła mi w ING ale rozpatruje też Alior Bank lub inne warte uwagi.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

P.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: