Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt odnawialny - szybka gotówka, czy pułapka?

Kredyt odnawialny - szybka gotówka, czy pułapka?

Wyświetlaj:
KamilaKowalczyk / 2020-02-10 09:12
Kiedy potrzebuję pożyczki, zwracam się tylko na stronę https://finrada.pl/pozyczki. Znam ten serwis od dawna i jestem bardzo zadowolony z jego pracy. Zawsze mogę wybrać to, co podoba mi się najbardziej, i załatwienie formalności zajmuje tylko 15 minut.
Piotr659 / 95.134.142.* / 2020-01-09 09:17
Moim zdaniem lepiej jest skorzystać z usługi refinansowania pożyczki, nie jest tak skomplikowana. Ja biorę w firmie Szybka Gotówka i nigdy nie mam nawet najmniejszego problemu ze spłatą pożyczki.
Werka7878 / 89.64.37.* / 2019-11-04 14:33
Moim zdaniem lepiej wziąć po prostu pożyczkę, teraz masa osób bierze ze stron typu Sprint Cash, to jest łatwiejsze, mniej zabawy
jerzyjeż655 / 94.42.54.* / 2019-12-04 22:55
Dla mnie limit odnawialny w koncie jest extra sprawą. Dostałam go szybciej niżw banku - zajęło mi to 10 minut dosłownie. Nie ma zbędnych papierów i proszenia się o pieniądze :) Wszystko załatwiasz online i spłata jest atrakcyjna, bo oprocentowanie małe.
Ja korzystam z firmy: https://www.finiata.pl/?utm_campaign=04-03forumSS&utm_source=forum&utm_medium=wom
2zprawej / 185.69.116.* / 2018-04-26 11:52
mbank ma promocje 0% prowizji kredyt na rok, ale tylko jesli w ciagu roku nie wypowiemy umowy.
Jesli ktos chce miec kredyt taki tylko na rok zgodnie z umowa, to nie ma szansy go wymowic bez placenia prowizji, ktora podobno jest 0%, bo wtedy zaplacic musi zgodnie z warunkami prowizje. Przy miesiecznym okresie wypowiedzenia mamy 2 wykluaczajace sie warunki umowy.
bylem w Banku i potwierdzil mi to pracownik.
sprawa swieza, bo 25.04.2018r
jerry / 95.215.192.* / 2015-05-25 17:49
Brakuje nam do zakupu drugiego mieszkania kwoty 35 tys zł. Nie mam zamiaru zaciągać hipoteki ani gotówkowego tylko odnawialny. Wpływy co miesiąc około 6 tys zł z czego pomniejszać będziemy go spokojnie o 2500 miesięcznie.. Tym sposobem powinniśmy go zamknąć wraz z odsetkami do 14-15 miesięcy i wócwzas będzie on najbardziej atrakcyjny cenowo. Najtańszy. Ważne aby systematycznie obniżać wartość zadłużenia z miesiąca na miesiąc.
Pablo2358 / 89.72.15.* / 2013-11-11 09:46
Witam. Ja mam doświadczenie z kredytem odnawialnym w mBanku. W drugiej połowie 2011 roku mając dobra pracę podpisałem umowę na takowy produkt. 2-3 miesiące później pracę straciłem (co obecnie nie jest chyba niczym dziwnym), mając wówczas ok.4500zł wykorzystanych środków. Wystąpiłem do banku o możliwośc rozłożenia tej kwoty na raty (na utrzymaniu dziecko, brak pracy i stałych dochodów). I wtedy się zaczęło. Przez wiele lat korzystałem z różnych produktów banku, będąc może nie klientem premium ale z pewnością dobrym (konto regularne, biznesowe, fundusze inwestycyjne). W tym momencie bank zapomniał o poprzednich produktach. Skupił się na kredycie odnawialnym bo tu poczuł kasę. Oczywiście odpowiedź była negatywna czyt. gra na czas w takiej sytuacji jest zawsze na korzyść banku. Powiem tylko tyle, że przedwczoraj zapłaciłem ostatnią ratę "wyrównującą", czyli po blisko 2 latach udało mi się spłacić wykorzystana wówczas pulę 4500zł:) W międzyczasie przeszedłem większość procedur (poza komornikiem sądowym). Z 4500zł zrobiło mi się ok.7000zł, a wszystko przez to że bank nieodparcie grając na czas doliczał co miesiąc odsetki i każdorazowo odmawiał ustanowienia harmonogramu spłat.Jest wiele szczegółów w tej sprawie, jednak nie zagłebiając się dalej powiem tylko, że ODRADZAM korzystania z kredytu a najlepiej z jakichkolwiek usług tej firmy. Przesłanie dla wszystkich jest jedno. Jeżeli jesteś ich dobrym klientem oni wobec Ciebie też będą ok, ale wystarczy że znajdziesz się bez źródła stałego dochodu mając wobec nich jakiekolwiek zobowiązanie to zmieszają Cię z błotem. PRZESTRZEGAM!!!!
Małgorzata Szafarz / 80.53.185.* / 2013-08-22 12:34
do rozpatrzenia
aaa355 / 95.41.108.* / 2013-02-14 14:11
Ludzie żyją na kredyt - to widać. Wchodzi do mnie do sklepu pancio i potrzebuje ( coś co sprzedaję ) do swojego nowiutkiego Opla Insignia - samochód oczywiście leasing - do pancia w trakcie rozmowy ze mną ktoś dzwoni - pancio wyciąga z kieszeni nowego iPhone-a 3000S i konwersuje ( płaci rachunek rzędu 600 zł miesiąc, żeby iPhone kosztował 1 zł + VAT ) - pancio ma oczywiście buty za 1200 zł, garniak za 6000 zł ( wszystko kupione za pomocą kredytowego plastiku ). Proponuję coś panciowi, a dla pancia za drogo - pancio nie ma pieniędzy - chociaż ma firmę - ale firma cienko przędzie- ale kredyt jest, także żyje jak król. Takich wypompowanych z kasy PANCIÓFF w średniej klasy furach jest w polsce wielu - wszystko leasing, dom kredyt, telewizor kredyt... Nie potrafią liczyć, bo koszt kredytu niejednokrotnie może przewyższyć dochód ( np sprzedaję coś z marżą 25 %, a kredyt oprocentowany jest na 21% - 4% zostaje mi na życie ) - 4% to trochę mało, także pancio bierze następny kredyt i w końcu pancio zalicza DNO i udaje się pokornie do PUP po zasiłek - i ja pancia, który żył ponad stan muszę utrzymywać.

A do ludzi apel - główną przyczyną kryzysu finansowego w naszym kraju jest obawa przed kupowaniem !!! Jeśli ktoś coś kupi, to ktoś zarobi i prosta sprawa - wszystko się kręci. Jeśli wszyscy przestaną kupować - tylko żarcie w biedronce ( z której kasa nie zostaje w PL, tylko przelewem leci do ciepłej leniwej, brudnej hiszpanii ) i ciuchy w centrach handlowych ( kapitał wyjeżdża z kraju, produkca ciuchów bliski wschód ).
Zacznijmy kupować, wydawać, zarabiać - niech się wszystko kręci - bo jeśli mowa o obrotówce, to musi być obrót - bez obrotu dupa zbita.
marek 1956 / 185.38.224.* / 2015-01-12 16:34
Nie wiem czy byles kiedy baranie w Hiszpani bo ja bylem i chcialbym zeby u nas bylo co najmniej tak jak tam
aaa355 / 95.41.108.* / 2013-02-14 14:00
Uważam że taki kredyt jest dobrą rzeczą dla firmy - OBROTOWY - czyli wypłacam ( płacę fakturę ) po czym pieniądze wpływają mi na konto. Jest moment że mam mniejsze wpływy, muszę zapłacić np czynsz za lokal - wyciągam kasę z kredytu OBROTOWEGO i płacę... Po czym za kilka chwil wpływają mi kolejne pieniądze :-)
Jeśli ktoś zaciąga kredyt w wysokości 30,000 i ma wpływy 4000 miesiąc - uważam że takie coś nie ma sensu.
Ja mam wpływy na konto trochę większe - nieraz dwukrotnie od limitu w koncie - pozdrawiam.
fys / 94.240.48.* / 2011-02-19 20:41
Kilka słów o przydzielaniu kredytu odnawialnego w BGŻ:cała procedura przebiega szybko i sprawnie, można to załatwić w 1 dzień ale trzeba się pofatygować 2 razy...maksymalnie można dostać 6-zarobków plus 1-krotność miesięczną wszelkich wpływów jakie w ostatnich miesiącach trafiały na konto. Oprocentowanie 15,5%, odsetki karne ok.23 %. Odsetki pobierane są ostatniego dnia miesiąca. Niestety samo uzyskanie kredytu nie jest takie proste jak podają w reklamach. Mimo, że pensja wpływa na konto trzeba przynieść zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. Sprawdzają również jak długo się pracuje i jaką ma się umowę. Ponadto klient pytany jest o to czy ma inne kredyty, czy posiada nieruchomości, jaka jest jego sytuacja mieszkaniowa, wykształcenie. Już w tym samym dniu kiedy składany był wniosek można było zejść na minus.
moniura1980 / 78.88.157.* / 2013-12-30 08:02
Bez przesady z tymi wymogami w BGŻ,razem z mężem mamy kredyt odnawialny w tym banku i nie potrzeba zaświadczeń od pracodawcy,ani okazywania umowy na jaki okres jest zawarta,nam został udzielony taki kredyt na podstawie wpływów na konto,fakt pytali się o inne zobowiązania kredytowe,ale to standardowe pytanie w każdym banku,poza tym wszystko idzie szybko i sprawnie.
newuseradam / 91.193.160.* / 2011-01-21 16:12
Z kredytem trzeba umieć postępować :D Ja tez mialem wydalem od razu wszystko i potem rok sie borykałem ze spłatami :( ale juz wychodzę z tego i jeden wniosek :D lepiej odłozyc na cos niz to spłacac :D pozdr
Koczkodan / 193.25.5.* / 2010-10-06 21:20
Uwaga na PKO BP, największy syf jaki jest możliwy, poniżanie klienta, traktowanie jak szmatę, ZERO szans na negocjacje wysokości marż, totalne dno.
K.O. / 81.219.208.* / 2010-01-20 12:02
Oczywiście! nie mozna zyć ciągle ,,na kredyt" jak wiekszość Polaków i potem mieć pretensje do banku.. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że skoro bank mi pożycza pieniądze, to nie za darmo- a kredyt odnawialny to jest właśnie najtańsza i najwygodniejsza forma pożyczki/kredytu. Spłacanie regularnie zaciągniętego kredytu odnawialnego ,,musi wejść nam Polakom w krew", ale to jeszcze długa droga... na razie tylko narzekamy i obwiniamy banki. PKO BP jest wg mojej opinii najlepszym bankiem na rynku, wiarygodnym i bezpiecznym z jasnymi zasadami, jako klientka mogę zawsze liczyć na przejrzyste wytłumaczenie mi moich wątpliwości i pytań. Polecam.
wykopki / 62.152.131.* / 2010-09-11 21:20
Chyba malo dokladnie czytales artykul, glownie AMERYKANIE ZYJA NA KREDYT.
Lolitka / 194.242.62.* / 2009-01-16 15:03
Ja mam kredyt w PKO BP i jestem z niego zadowolona, moje odsetki są bardzo małe... miesięcznie płacę okolo 2zł... max dochodzi do 7zł. Ponieważ kredyt ten jest dla ludzi ktorzy rozumieją jak z niego korzystać... przydaje się w momentach gdy zdarzy się nam jakiś niespodziewany wydatek... a nie po to żeby wykorzystać go jednego dnia na maxa a potem do końca zycia jechać na minusie...
Loklek / 85.232.234.* / 2009-11-29 08:58
Jestem niezadowolony z PKO BP. A ty chyba nie czytasz pism od Banku. Prowizja na początku wynosiła 0,5 procent od możliwości potencjalnego zadłużenia, a teraz wynosi 1,8. Oprocentowanie od stycznia od rzeczywistej kwoty wzrasta do 14 procent. Pozdrawiam.
polakk / 148.81.172.* / 2008-05-03 10:36
JAK ZAWSZE W BANKACH, TO EST PUłAPKA !!!!
Wziąłem sobie coś takiego w znanym powszechnie i uznanym banku PEKO SA przed 7 laty !
Do tej pory nie moge się tego pozbyć !
Czy ktoś zna może jakoś rozsądny sposób na pozbycie się takiego "kredytu" ?
bveniu / 2013-02-14 14:07
spłacic go? skoro bylo cie stac na wziecie kredytu i to musi cie stac na jego splate proste przeciez, kredyty nie sa za darmo
irekeri / 217.173.178.* / 2009-07-10 09:29
najprostszym sposobem na pozbycie się kredytu jest - spłacenie go
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: