Forum Forum inwestycyjneFundusze

Kredyt studencki - jaki plan inwestycji?

Kredyt studencki - jaki plan inwestycji?

michal86 / 2007-04-07 01:06
Witam, niedawno został mi przyznany kredyt studencki. Planuje w całości przeznaczyć go na zakup jednostek w funduszach inwestycyjnych.
Niestety, w związku z tym że jestem kompletnym laikiem w sprawach rynków finansowych, bankowości i inwestycji nie wiem na jaki fundusz się zdecydować.
Obecnie posiadam 3600 zł, następnie przez 5 lat będę otrzymywał co miesiąc 600 zł, które w całości chciałbym przeznaczyć na zakup jednostek funduszy.Następnie przez 2 lata nie planuję żadnych wpłat, jedynie utrzymanie nagromadzonych środków, a następnie przez kolejne 10 lat pobieranie ok.330 zł miesięcznie w celu spłaty kredytu.
Łącznie okres wpłacania pieniędzy obejmowały 7 lat (+ 10 lat z wypłacaniem kwoty ok.330 zł mies.).
Kredyt został zaciągnięty w Banku PKO,z którego otrzymałem ofertę TFI PKO. Na co dzien korzystam z ING Banku Śląskiego, tam też został mi zaoferowany ING Parasol SFIO(szczegónie ING Subfundusz Budownictwa i Nieruchomości Plus) oraz Program Systematycznego Inwestowania STRATEG, co na pierwszy rzut oka wydało mi się bardziej interesujące niż ofeta TFI PKO.
Celem moich inwestycji jest uzyskanie jak najwyższych zysków, przy jednoczesnym, umiarkowanym ryzyku;).
Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o szczerą doradę, co w moim wypadku byłoby najlepszym rozwiązaniem i jakiego rodzaju fundusz byłby najbardziej odpowiedni.
Pozdrawiam serdecznie,
michal86
Wyświetlaj:
marekdoradca / 2007-04-08 19:48 / Uwaga: spamuje, łamiąc regulamin tego forum
Regulamin forum
Mariusz 123 / 80.48.131.* / 2007-04-07 14:19
Witaj
Ja rónież jestem studentem, i ciekawi mnie sposób w jaki uzyskałeś ów kredyt - napisz jak to było i na jakich warunkach.
Co do twego pytania - w/g mnie najlepszą opcją jest uruchomienie SFI w mBanku (lub w multibanku, ale tam już za konto musisz płacić). Z założeniem troszke schodzi, ale daje to większe możliwiości w wyborze, oraz - co niebanalne - brak opłaty wstępnej(prowizji).
Nie jestem jakimś orłem, ale z tego co przeczytałem chyba ten sposób jest najbardziej optymalny.
Piszesz, że masz juz jakiś kapitał - dolar obecnie dołuje - ja kupiłem 3 fundusze zagranicze Templetona (Asia,India i BRIC) - na dłuższą metę taka dywersyfikacja może się opłacać. Rozważałbym wiec na Twym miejscu kupienie waluty i zaiwestowanie za granicą (z tym, że w templetonie minimalna stawka to 2,5 tys $, mniejsze natomiast sa w WIOF - też ciekawa propozycja i ciekawe fundusze.)
Napisz coś o tym kredycie.Pozdrawiam,
Mariusz.
LBas / 2007-04-07 19:00 / Bywalec forum
Witam ! O kredyt studencki możesz sie starać dopiero w nowym roku szkolnym i będą podane warunki ,a co do funduszy to nasze mają lepszą stope wzrostu niż zagraniczne i z kredytem studenckim nie ma co szukać funduszy zagranicznych ,popieram inwestowanie przez mBank
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy