Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt we frankach

Kredyt we frankach

Załamany / 37.152.19.* / 2015-01-15 15:45
Witam. W 2001 roku wziąłem kredyt na dom wynoszący 300 tyś. zł, a rata wynosiła 1400 zł. Teraz po tym, jak frank wzrósł do 4,20 zł za 1 franka, to serce mi stanęło. Rata będzie wynosić 1900 zł. Jako kredytobiorca na dom co mam zrobić, jak zareagować, jakie podjąć kroki, czy są szanse na spadek cen, przewalutować kredyt, czy to się opłaca?
Wyświetlaj:
EA / 89.64.63.* / 2021-01-24 05:18
W effective advisor.pl możemy od Ciebie odkupić twoja umowę w ramach cesji lub odpłatnie dochodzić pieniędzy. Ty wybierasz czy chcesz inwestować w to swój czas czy nie
Edek383 / 78.11.153.* / 2015-01-16 23:39
Jak przywileje dla frankowców, to proszę o przywileje dla takich grup społecznych jak:
młynarze, piekarze, rolnicy, weterynarze, hodowcy, kuśnierze, garbarze, pszczelarze, ogrodnicy, rybacy, personel aptek, służba zdrowia, pracownicy przemysłu włókienniczego, odzieżowego, drzewnego, tytoniowego, jedwabniczego, perfumeryjnego, farmaceutycznego, cukierniczego, chemicznego, piekarze, młynarze, rzeźnicy, technicy spożywczy, rolnicy, hodowcy bydła i drobiu, pszczelarze, leśnicy, sadownicy, personel medyczny, farmaceuci, pracownicy cementowni, browarów i farbiarni, pracownicy przemysłu włókienniczego narażeni na pył bawełny, lnu, konopi, zatrudnieni w przemyśle lotniczym, samochodowym, nuklearnym (kontakt z berylem), zatrudnieni przy produkcji narzędzi i wierteł widiowych, narażeni na sproszkowany węglik wolframu i kobaltu, spawacze, odlewnicy, osoby zatrudnione przy cięciu metalu, zatrudnieni w zakładach przetwórstwa azbestu, w budownictwie przy usuwaniu wyrobów azbestowych, w stoczniach remontowych, nurkowie, zatrudnieni w głębokich sztolniach, groblach podziemnych, kopalniach, rolnicy, leśnicy, geodeci, rybacy, pracownicy chłodni, hutnicy, odlewnicy, górnicy, mechanicy okrętowi, pracownicy przemysłu metalowego, mineralnego, spożywczego, chemicznego, zatrudnieni w tropikalnych strefach klimatycznych, zatrudnieni przy transporcie, przetwórstwie, kopalnictwie rud manganu, pracownicy hut szkła, przemysłu ceramicznego, farbiarskiego, nawozów sztucznych, zootechnicy i weterynarze narażeni na pałeczki Brucella, pracownicy narażeni na beryl, kadm, wanad, nikiel, mangan, cynę, kobalt, pary chlorków, trójsiarczku fosforu, alkoholu metylowego, pracownicy służby zdrowia (mający kontakt z zakażonym materiałem biologicznym), pracownicy prosektoriów, personel laboratoryjny, rolnicy, hodowcy, leśnicy, pracownicy zakładów mięsnych, weterynarze i technicy weterynaryjni, pracownicy powracający z pracy w strefie tropikalnej, lekarze radiolodzy, ftyzjatrzy, prowadzący radioterapię, aplikujący rad, chirurdzy wykonujący zabiegi pod kontrolą aparatury rtg, średni personel medyczny w oddziałach onkologicznych, personel pomocniczy w gabinetach rtg, oddziałach onkologicznych, obsługujący defektoskopy przemysłowe, pracownicy: pracowni tomografii komputerowej, pracowni izotopowych, ośrodków nuklearnych i zakładów medycyny nuklearnej, zatrudnieni przy naprawie i konserwacji aparatury rtg, górnicy kopalń węgla narażeni na radon, fryzjerzy, galwanizerzy, drukarze, garncarze, fotograficy, jubilerzy, garbarze, lakiernicy, murarze, galwanizerzy, drukarze, garncarze, fotograficy, jubilerzy, pracownicy koksowni, zakładów przetwórstwa azbestu, narażeni na kancerogeny, pracownicy narażeni na ponadnormatywny poziom hałasu, m.in. w przemyśle: ciężkim, maszynowym, lekkim, chemicznym, materiałów budowlanych, budownictwie, obsługujące młoty pneumatyczne, masażyści, stomatolodzy, stenotypistki, malarze, kowale, kamieniarze, górnicy pracujący na niskich pokładach, posadzkarze, blacharze, tokarze, ciężko pracujący fizycznie, przesuwający ciężary, podnoszący ciężkie przedmioty, szlifierze szkła kryształowego, dmuchacze szkła w wytwórniach termometrów, rolnicy, parkieciarze, stolarze, stomatolodzy, introligatorzy, górnicy kopalń węgla, osoby narażone w pracy na kadm, krzemionkę, górnicy kopalń węgla, hutnicy, spawacze, oczyszczacze odlewów, piaskowacze, kamieniarze, pracownicy remontowi stoczni, zatrudnieni w kamieniołomach oraz przy wydobyciu i przetwórstwie krzemionki oraz azbestu, przy usuwaniu wyrobów azbestowych, przy budowie tuneli, drążeniu szybów i chodników kopalnianych, wyrabiający tarcze szlifierskie, materiały ścierne, porcelanę, garbarze, szklarze, pracownicy przemysłu farmaceutycznego, narażeni na pył glinu, wapna, chlorku wapna, cementu, soli chromu, arsenu, kadmu, niklu, wanadu, berylu, fluoru, fosforu, rtęci, pracownicy kotłowni, młynarze, piekarze, rolnicy, weterynarze, hodowcy, kuśnierze, garbarze, pszczelarze, ogrodnicy, rybacy, personel aptek, służba zdrowia, pracownicy przemysłu włókienniczego, odzieżowego, drzewnego, tytoniowego, jedwabniczego, perfumeryjnego, farmaceutycznego, cukierniczego, chemicznego, obsługujący narzędzia wibrujące (szlifierki, wiertarki, młotki, młoty, ubijaki, kosiarki), urządzenia będące źródłem drgań mechanicznych (środki transportu drogowego, wodnego, kolejowego; maszyny drogowe, budowlane, rolnicze), pracujący w bezpośrednim otoczeniu sprężarek, krosien tkackich, rolnicy, hodowcy ptaków i hodowcy orchidei, zbieracze pierza, kuśnierze, operatorzy maszyn, produkujący mączkę rybną, pracownicy słodowni, browarów, laboratoriów, szkółek jeździeckich, młynarze, spawacze, hutnicy oraz stolarze.
axii / 82.141.205.* / 2015-01-16 14:47
A ja mam takie pytanie. Czy waszym zdaniem warto rozważyć przewalutowanie kredytu we frankach na euro, jeśli frank będzie stał tak wysoko? Oboje z mężem zarabiamy w euro.
wiwan / 2015-01-15 15:48
NIE podejmować żadnej decyzji w DWIE godziny od zmiany kursu.
Załamany / 37.152.19.* / 2015-01-15 15:55
Tylko jeśli kurs nie spadnie poniżej 4 zł. to co wtedy? Czy w ogóle są szanse, że frank coś spadnie?
Załamany / 37.152.19.* / 2015-01-15 16:18
Jestem załamany. Jest jakaś szansa na spadek poniżej 4 zł., pomoc państwa Polskiego lub spłata kredytu po pierwotnym kursie?
wiwan / 2015-01-15 19:38
Nie wiem. Dyskusja bardziej zorientowanych tutaj:

http://www.money.pl/forum/katalog,2,0,0,40,0,gielda;i;inwestowanie.html

Miałem na myśli to, że jest za szybko na histerię. Raty kredytu są wg. kursu średniego NBP na dzień płatności. Dzisiejsze 5 zł z kawałkiem było przez CHWILĘ i do tego już po ustaleniu kursu średniego zdaje się. Więc dopiero jutro kredytobiorcy to zauważą.

Oczywiście szwajcarskie uwolnienie da skutek długofalowy- niech więc choć przez tydzień rynek oswoi się z tą sytuacją i ustali się jakiś choć trochę stały, owszem wyższy kurs. Wtedy można siadać do kalkulatora i myśleć o dalszych ruchach z np. przewalutowaniem.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: