Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredytobiorcy w sieci będą kupować franki

Kredytobiorcy w sieci będą kupować franki

Money.pl / 2009-03-26 14:37
Komentarze do wiadomości: Kredytobiorcy w sieci będą kupować franki.
Wyświetlaj:
scan / 79.190.1.* / 2009-03-26 14:37
a mi sie zdaje, ze lepiej kupować franki po cichu, spokojnie, po trochu
myszyn81 / 2009-03-26 14:48 / portfel
faktycznie Ci się zdaje. Nie popieram tej inicjatywy bo nie wierzę w uczciwość jej pomysłodawcy. Nie bierze on pod uwagę faktu, że od lipca spready znacząco spadną ponieważ banki będą wolały zarobić cokolwiek niż nic. Ciekawe z jaką kasą zniknie z powierzchni ziemi.
Reynevan / 2009-03-27 12:33
Widać, że nie pofatygowałeś się choć trochę poczytać przed wygłaszaniem tak bzdurnych opinii. Jak byś trochę poczytał, to bys się dowiedział, że żadne pieniądze nie będą przechodziły przez organizatorów.
scan / 79.190.1.* / 2009-03-26 15:35
pomijam na razie wątek prokuratorski. Możesz mi wyjaśnić, dlaczego franek ma być taniej? Może i da się negocjować, ale banki doskonale wiedzą, że i tak musisz kupić, i tak. Im więcej hałasu, tym wyższy kurs. Banki będą miały przeciwnika, którego z łatwością rozpracują. Natomiast jeśli każdy będzie kupował na własną rękę, to tak wielkie instytucje będą trochę jak we mgle, każdy spadek kursu będzie wykorzystany przez kupujacych, przez co notowania będą bardziej "płaskie" i przewidywalne.
myszyn81 / 2009-03-26 15:58 / portfel
nie mówię o kursie franka tylko o wysokości spreadu. Teraz mając kredyt walutowy nie możesz pójść do kantoru czy innego banku, kupić franków i wpłacić na spłatę raty. Od lipca będziesz mógł. Do tego czasu jestemy niestety skazani na kupowanie franków od banku, który udzielił nam kredytu po ich często zawyżonej cenie. Rekordzistą jest tutaj Bank Metro, w którym w okolicach 10 każdego miesiąca spraed sięga kilkunastu %!!!!

To chyba oczywiste, że konkurencja korzystnie wpływa na ceny a w tym przypadku ceną jest spread.

To o czym Ty natomiast piszesz to kwestia wyboru dnia zakupu i o to się nie spieram chociaż nie przeceniałbym siły popytu indywidualnych Polaków i ich możliwości wpływania na kurs walut. Już prędzej inicjatywa kupfranki będzie ruszać rynkiem kupując całość PKC jednego dnia.
Ja-Gaar / 2009-03-26 14:53 / Bestia Miiny
Dżizas, jaki ty głupi jesteś.

Zgłoś to do prokuratury czym prędzej.

To jest jeden z głównych problemów tego kraju - brak społeczeństwa obywatelskiego, dzięki temu nie ma żadnych własciwie metod nacisku choćby na polityków.
Każdy kto cos robi dla wspólnego pożytku to z pewnościa krętacz i oszust.
myszyn81 / 2009-03-26 15:12 / portfel
Nie wiem na jakiej podstawie uznałeś mnie za głupiego. Chyba mam prawo do własnego zdania i dysponowania swoimi pieniędzmi zgodnie z własną wolą. Jak masz potrzebę to zapisz się do klubu kupowaczy franków, Twój wybór. Ja tego nie zrobię, bo nie widzę takiej potrzeby.

Obecnie kurs sprzedaży w moim banku wynsosi ok 3-4% powyżej śrdniego NBP. W lipcu tak jak napisałem na 90% spadnie bo bank będzie chciał żebym dalej od nich kupował franki. Liczyłeś jakie kwoty może ugrasz na KupFranki.pl?? Moim zdaniem nie będzie to więcej niż 2% raty a pewnie nawet mniej. Na przelewy wydasz więcej niż to warte.

Może przemyślę temat ponownie przy jednorazowej całkowitej spłacie kredytu.

Najnowsze wpisy