Forum Forum inwestycyjneForex

Kredyty subprime

Kredyty subprime

skomentuj
slaweknapik / 2009-01-19 20:17
Dlaczego banki w stanach udzielały kredytów hipotecznych osobom niezdolnym do spłaty zobowiązań? Nie chciały się zabezpieczyć, nie mogły, nie przypuszczały że mogą utracić płynność finansową?? W naszym kraju o taki zabieg raczej byłoby o wiele trudniej.
kazumi / 2009-01-19 21:53 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Tak naprawdę to winnymi kryzysysu w USA są Ci którzy tworzyli prawo pozwalające na rodawanie kredytów ,,na puls". Prawo pozostawiało bankom szczególnie inwestycyjnym za dużo swobody, brakowało odpowiedniego nadzoru. Tak naprawdę to nikt nie mówi o najważniejszym a więc dlaczego ludzie tracili pracę a w konsekwencji nie spłacali kredytów. Wyprowadzenie części fabryk do Chin, ogromny napływ taniej chińszczyzny to jest największy problem USA. Fabryki w Stanach nie są w stanie konkurować z tym tanim gównem z Chin i upadają. Niestety propaganda jest ogrooooomna i niesłyszałem żeby ktoś o tym wspominał w mediach.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy