Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Kredyty we frankach. Doradca prezydenta: rozwiązanie dla frankowiczów musi być również stabilne dla finansów

Wyświetlaj:
oszukiwany / 89.77.201.* / 2016-09-25 12:19
Z artykułu wynika ze kredytobiorcy złotówkowi płacą większe raty od frankowiczów więc o co im chodzi .Moze chcą zeby im darowano kredyty? A mnie kto spłaci kredyt zaciągnięty na wykup mieszkania od gminy??Bezczelność i chamstwo
arek522 / 62.148.84.* / 2016-09-25 11:21
franki zostawcie w spokoju kto brał kredyd we frankach niech sam sobie radzi..wiedział co robi za za niego nie bede spłcał
Szymona / 188.146.137.* / 2016-02-11 14:55
Polecam załatwić sprawę samemu i dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko bankom. Ja tak zrobiłem i chcę przewalutować kredyt na pln. Zostawiam kontakt do kancelarii Lex z Wrocławia, która prowadzi moją sprawę: 533 036 202. Bo już pomału grupy będą się domykać, więc spieszcie się ludzie ;).
Rodak / 78.9.138.* / 2016-02-02 23:59
Prezydent ( Parlament ) nie powinni ingerować w długi zaciągane przez chciwych ludzi. Jak spełni się żądania ludzi zadłużonych w bankach to chyba resztę społeczeństwa krew zaleje. Wiemy że banki i wszelkie korporacje finansowe nie działają charytatywnie. Osoby które chcą wyciągać łapy po pieniądze wszystkich obywateli zgubiła chciwość. Sami skomleli pod drzwiami banków żebrząc o pieniądze. Chciało się mieć chałupę, samochód lepszy od innych to teraz „ płacz i płać „ Dłużnicy wstydzą się przyznać że zgubiła ich pazerność i chęć posiadania dóbr, na które trzeba pracować pokolenia. Absurdem jest w ogóle jakakolwiek dyskusja na szczeblu Rządowym o długach zaciąganych przez osoby prywatne, ich dług, ich problem.
jajan / 62.182.213.* / 2016-01-03 02:31
jestem człowiekiem niezłomnym.zapomniał tylko dodać,że honor znaczy dla niego coś innego niż jest to powszechnie przyjete,a konstytucja na którą przysięgał to dla niego jakiś tam papier.
Stan D. / 83.175.146.* / 2015-12-15 16:22
Kochani jest jedna podstawowa zasada, KREDYT BIERZESZ W WALUCIE KRAJU W KTÓRYM ŻYJESZ, nic więcej do powiedzenia w tej kwestii nie mam
Ernesternest / 62.30.231.* / 2015-12-09 21:50
Dzień dobry,
Ankieta zawarta w artykule jest tą z cyklu "rozrywka dla ... ". Nie mam zamiaru w czymś takim uczestniczyć. Kredytobiorcy nie potrzebują żadnej pomocy innych podatników. Wystarczy przywrócić znaczenie prawa. Owe kredyty nie są kredytami hipotecznymi tylko czymś co udaje taką formułę.
Poniżej kilka konkretnych punktów, które w prosty sposób rozwiązałyby całą kwestię:

1. W ciągu 3 miesięcy od wejście w życie ustawy - bank przewalutowuje kredyt po kursie o 20% wyższym od kursu waluty w dniu podpisania umowy.
Bank w ciągu 3 miesięcy zwraca kredytobiorcy wszystkie bezprawnie pobrane składki związane z klauzulami abuzywnymi. Natychmiastowo usuwa wszystkie klauzule abuzywne i zobowiązuje się do usunięcia innych klauzul w ciągu 1 miesiąca od wyroku sądu - jeśli w przyszłości pojawią się wyroki określające zapisy umów jako niezgodne z prawem. Pozostałe zapisy umowy pozostają w mocy.
Decyzja o przewalutowaniu zamyka temat.

2. Bank ma prawo NIE ZGODZIĆ się na pkt 1. (Czas na decyzję 3 miesiące. Brak decyzji w ciągu 3 miesięcy jest równoznaczny z decyzją negatywną.)
Jeśli bank nie wyrazi zgody lub nie wyda decyzji w ciągu 3 miesięcy - wówczas to KREDYTOBIORCA będzie miał 2 wyjścia:

a) Kredytobiorca pozostaje przy swojej umowie kredytowej z zastrzeżeniem, iż spłata rat będzie opierała się na średnim kursie NBP i nie może być wyższa (lub niższa) o 30% od kursu z dnia podpisania umowy.
Ponadto - natychmiastowo usunięciu ulegają wszystkie klauzule abuzywne. Bank w ciągu 3 miesięcy zwraca kredytobiorcy sumę wszystkich bezprawnie pobranych opłat opartych na klauzulach abuzywnych i zobowiązuje się do usunięcia innych klauzul w ciągu miesiąca od wyroku sądu - jeśli w przyszłości pojawią się wyroki określające zapisy umów jako niezgodne z prawem.

b) Kredytobiorca decyduje się na rozwiązanie umowy.
W ciągu 3 miesięcy musi zwrócić bankowi cały kredyt bez odsetek i bez sumy bezprawnie pobranych opłat związanych z klauzulami abuzywnymi.

3. Kredytobiorca będzie musiał określić swoją decyzję (a lub b) w ciągu 3 miesięcy od daty kiedy bank wdał decyzję negatywną lub od daty upływu 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy - jeśli bank nie wydał do tej pory żadnej decyzji.

4. Jeśli ani bank ani kredytobiorca z jakichkolwiek przyczyn nie podejmą żadnej decyzji w wymaganym w powyższych punktach czasie - wówczas automatycznie kredyt jest przewalutowywany po kursie z dnia podpisania umowy.
Ponadto - natychmiastowo usunięciu ulegają wszystkie klauzule abuzywne. Bank w ciągu 3 miesięcy zwraca kredytobiorcy sumę wszystkich bezprawnie pobranych opłat opartych na klauzulach abuzywnych i zobowiązuje się do usunięcia innych klauzul w ciągu miesiąca od wyroku sądu - jeśli w przyszłości pojawią się wyroki określające zapisy umów jako niezgodne z prawem.

Tyle w temacie.
Te rozwiązania są rozciągnięte w czasie i znacząco różnicują efekt decyzji banku lub kredytobiorcy przez co nie oznaczają ani upadku banków ani dramatów dla rodzin kredytobiorców. Przywracają znaczenie praworządności i wiarę w państwo obywatelskie.
Banki i tak zarobią. System się nie zawali i podatnicy nie będą dopłacać do niczego.
https://www.facebook.com/MamnaimieFranek-1650998415176903/
Norm / 79.188.188.* / 2015-12-09 13:49
I co frankowicze ? Wy go wybraliście a teraz on Wam robi dmuchanko..... Dzięki między innymi Waszym głosom mamy pięć lat wstydu, chamstwa, obłudy itd
madi / 83.4.20.* / 2015-12-09 06:53
Jeżeli ktoś myślał,że jakiś polityk mu pomoże to ma teraz przykład. Kiedy rozsiądą się w swoich fotelach zapominają o naiwniakach , którzy na nich głosowali. To miała być ta dobra zmiana ??. Ten sam chłam co zwykle!
jajan / 62.182.213.* / 2015-12-09 05:02
aby nie dać bankowi się wychędożyć trzeba przed wzięciem kredytu dobrze się zastanowić i wszystko trzy razy przeliczyć.może się okazać ,że lepiej przez 10 lat mieszkać w wynajętym mozliwie jak najtańszym lokalu i za zaoszczędzone pieniadze kupic skromne mieszkanie,a za 20 lat wybudować sobie dom ,lub mieszkanie odpowiednie do zajmowanej pozycji społecznej .i co najważniejsze być cały czas wolnym człowiekiem.
babcia - Tosia / 31.183.8.* / 2015-12-09 17:19
Ale masz fajny przepis na życie. Zakładasz rodzine w wieku ok 30 lat ,10 lat mieszkasz z teściami lub wynajmujesz klitę za 1000,- zł (zależy w jakim regionie kraju mieszkasz) to już cię najdzie 40-stka. Zaczniesz składać na ten swój wymarzony dom i patrzysz a masz 60-tkę. Wówczas lepiej zainwestować w trumne i nagrobek.
jajan / 62.182.213.* / 2015-12-09 04:54
trzeba,musi być,rozważymy zaplanujemy ,zrobimy za 20 lat,w miejsce starych obiecanek ,obiecamy nowe.
i tak to sie plecie w tym rządzie beznadziejnych nieudacznikow.rozwalimy trybunał konstytucyjny ,zrobimy kolejny nocny skok i w 18 godzin zawłaszczymy media.że to będzie nezgodne z konstytucją tym gorzej dla konstytucji.zwycięsców nikt nie rozliczy powiedział poseł kaczyński u którego prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i premier tejże są pierwszymi kamerdynerami.
realista / 37.152.19.* / 2015-12-08 09:41
Gwoli sprostowania - Prezydent nie obiecał złożenia ustawy, która "jakoś" rozwiąże problem. Prezydent obiecał konkret - odwalutowanie po kursie z dnia wzięcia kredytu. Zrobił to publicznie - a internet nie zapomina.
Mgw / 135.23.247.* / 2015-12-08 04:50
Czy ktos mi moze wytlumaczyc jak to jest , ze w Kanadzie miesieczna splata kredytu zaciagnietego na 600.000 tys zl (przeliczam od razu dla ulatwienia na zlotowki) wynosi 800 dolarow kanadyjskich czyli 2.400zl, a mnie tyle samo kosztuje co miesiac kredyt zaciagniety na 350.000zl? I jak to jest , ze tam banki zarabiaja , a oprocentowanie jest na poziomie 2,8 dla przykladu. I tak wg mlich wyliczen powinnam placic okolo 1400 - max 1600 zl na miesiac. Nie trzeba byc ekonomista, zeby wiedziec , ze banki w Polsce rzna nas ile wlezie, bo im na to nasze panstwo pozwala. Nie chroni swoich obywateli. Te pieniadze, ktore sa transferowane za granice w postaci niebotycznych zyskow nie przysporza tu w kraju korzysci, popyt wewnetrzny umiera, umieraja srednie i male polskie firmy, bo zamiast inwestowac wplacaja do kasy bankow..... co za kraj!
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50

Najnowsze wpisy