Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we Frankach. Piechociński: nie będzie przewalutowania

Kredyty we Frankach. Piechociński: nie będzie przewalutowania

Wyświetlaj:
Aleksandra333 / 87.205.51.* / 2015-03-19 11:55
To jest skandal.Zwróciłam się do BZWBK o przewalutowanie kredytu na złote po kursie z dnia udzielenia kredytu tj.1,98 zł. Kwota kredytu wyniosła ponad 102 tyś.CHF. za 200.000 PLN Prosiłam o policzenie oprocentowania jak bym wzięła kredyt w PLN. Uważam, że takie rozwiązanie byłoby sprawiedliwe i bank by nie poniósł żadnej straty. Odpowiedż ustna jest negatywna. Spłacam prawie 7 lat i mam więcej do spłacenia jak wzięłam.
alek271 / 217.115.65.* / 2015-03-17 22:36
To ja komuś sprzedam cegłę w opakowaniu wideo i powiem że prawo nie może działać wstecz.
Q1000 / 31.61.138.* / 2015-03-17 20:42
A jak w listopadzie (!) 2013 weszło w życie rozporządzenie o kasach fiskalnych obniżające limit obrotu nierejestrowanego z 40 tys. do 20 tys. PLN i działało z mocą wsteczną za cały rok 2013, gdzie ludzie przez cały czas byli przekonani, że mają 40 tys. do wykorzystania, to panowie kolaboranci z PSL nie protestowali. Kredyty są spłacane cały czas na podstawie niezgodnych z prawem klauzul, więc nie ma mowy o niezgodności z prawem ewentualnych działań naprawczych - (...)
Swistak162 / 87.86.182.* / 2015-03-17 14:02
Prawo nie dziala wstecz??? dobre to znaczy ze jak zwine komus pieniadze oalbo nieuczciwie sprzedam bubel bazujac na dozwolonych klauzulach prawnych to mnie ten ktos moze tez cmoknac, taaakkk?
-1992- / 178.37.60.* / 2015-03-17 12:44
Przepisy były i są wprowadzane od dziś albo i ważnością kilka miesięcy wstecz
Najwyższa pora Panie Piechociński zająć się sprawą kredytów mieszkaniowych zaciągniętych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe przed rokiem 1992r.tzw, "starego portfela".na budowę mieszkań.Bardzo dużo pisze o tym Poseł Gabriela Masłowska .Odsetki od odsetek nalicza Bank PKO. Obarczono lokatorów tym hiper kredytem z hiper odsetkami!!!!!!!!!!!! Od 20 paru lat spłacają ludzie kredyt z odsetkami nie ze swojej winy. Należy poczytać w internecie!!
jaro1977 / 89.72.233.* / 2015-03-09 19:23
No oczywiście, że nie ma to szans bo przypomnę że p. Sienkiewicz powiedział, że ten kraj istnieje tylko na papierze, bez suwerennego rządu a naród, no cóż -skolonizowani pracownicy zachodnich montowni, które przypomnę są zamykane zawsze w pierwszej kolejności aby chronić zatrudnienie w macierzystym kraju w okresie kryzysu.
motoloto / 178.37.222.* / 2015-03-09 13:57
W Polsce frankowicze nie maja co liczyć na obiektywne Sądy. Sady idą pod dyktando wladzy, a władzę w Polsce sprawuje żydowska lichwa, która jest zainteresowana dalszym okradaniem Polaków. Tylko radykalne działania z wywlekaniem grzechów rządzących i ich powiązania z banksterstwem może doprowadzić do zmiany złodziejskiego trendu.
patriota303 / 31.175.59.* / 2015-03-09 12:59
Zobaczymy co , Piechociński zrobi jak wpłynie pozew zbiorowy przeciwko KNF,a tym samym państwu polskiemu za to że chronią baknsterów i pozwalali przez tyle lat okradać Polaków, te klauzule są prawnie zakazane przez sąd i tyle, a PSL ma problem ze spłatą długów i dlatego ich bronią!!!
walerian139 / 31.6.144.* / 2015-03-02 15:42
Nie jestem idiotą, nie potrzebowałem rad nikogo kiedy brałem pieniądze i teraz też nie potrzebuję niczyjej łaski.Korzystałem z pieniędzy banku, a teraz oddaję tak jak to było zapisane w umowie.Nikt mnie nie zmuszał do brania kasy, mam honor i dług oddam.Nie mogę znieść jęczenia cwaniaczków, którzy wydali nie swoje pieniądze a teraz kombinują jak tu najmniej zapłacić.Kto wam kazał się zadłużać, Piechociński?
Obiektyw-ka / 145.237.2.* / 2015-03-02 13:43
WYBORCY! Pamiętajcie, że w świetle prawa i kamer telewizyjnych kłamią, oszukują, kradną, albo pozwalają innym nas okradać - bo mają nas gdzieś!(Wiadomo gdzie...)
Nie dajcie im szansy na kolejny sezon przy żłobie! Nie wiemy, jak postąpią inni- nowi - ale dajmy tym innym szansę. Jak postępują obecni "nasi" przedstawiciele już wiemy.
T.J. / 83.8.95.* / 2015-03-02 09:59
W Polsce co rusz prawo działa wstecz !!!
Tylko że tam gdzie może przynieść korzyści Rządowi!
Prowadzę nie dużą firmę 26 lat i tyle przeżyłem przypadków działania prawa wstecz że trudno je zliczyć. A wprowadzanie zmian przepisów w trakcie roku jest wprost nagminne . Przepisy były i są wprowadzane od dziś albo i ważnością kilka miesięcy wstecz to kpina z praworządności. Ale Polska jest dziwnym krajem !
cwierek / 87.206.222.* / 2015-02-28 19:55
Pozdrawiam cie panie Piechociński i pana kolegów z banków!!!!! Pozdrawiam również p. Kopacz która obiecała że stanie po stronie obywateli i nie dotrzymała słowa- już niedługo wam podziękujemy.
Pierwszy raz nie będę miał dylematu - :)
??? / 95.108.5.* / 2015-02-28 17:02
jak jest tu jakis ogarniety frankowicz, to niech mi WYJAŚNI dlaczego bral kredyt we Frankach, a nie w PLN?

DLACZEGO????????????
RobertKredytobiorca / 89.71.93.* / 2015-03-01 16:20
Witam, myślę, że każdy frankowicz jest ogarnięty :) Niech Pan nie obraża ludzi, bo Pana też można łatwo obrazić i pokazać jaki jest Pan nieogarnięty. Ok. dlaczego brałem kredyt we frankach, bo w roku 2006 w którym poszedłem do 3 banków (multiBank, PKO BP, Millenium) nie dostałem zdolności kredytowej w złotówkach (miałem wtedy 28 lat), co więcej Panowie w bankach i tak mówili, że nawet jak bym dostał to tylko idiota (czytaj nieogarnięty) brał by kredyt w złotówkach, który nie wiadomo dlaczego jest droższy. Co więcej Panowie z banków przekonywali, że ten kredyt jest prorządowy, jest tańszy i rekomendowany. OK. powiedziałem, że się zastanowie, wróciłem i zacząłem czytać na internecie o tych kredytach, niech mi Pan uwierzy ale na wszystkich portalach typu MONEY i innych ten kredyt był SUPER zachwalany (teraz naz te portale nazywają NIEOGARNIĘTYMI :)). No to się zdecydowałem. Moim założeniem było spłacenie go w 10 lat i do tego się przygotowałem, zacząłem bardzo oszczędzać i zbierać pieniądze na spłatę wcześniejszą. Jak zobaczyłem po 3 latach, że ten kredyt to przekręt, nie miałem jeszcze nazbieranej odpowiedniej sumy pieniędzy aby go nadpłacić i jakoś uciec z tej spirali zadłużenia. Po 2009 roku franek zaczął szybować, każdy Ekonomista w kraju przekonywał aby nie panikować i nic nie robić (i tu byłem frajerem, bo wiedziałem, że to już przekręt, powinienem już wtedy próbować nadpłacać to coś co mi sprzedano). Ok to teraz siedziałem cicho pracując po 12 godzin aby jakoś nadrobić jak się da te podwyżki. TYle, że teraz gdy ja tyram, a mój kapitał rośnie w tempie wykładniczym to stwierdziłem, że lepiej zainwestuje w wiedzę i dowiem się co brałem. Okazuje się, że brałem produkt, który już dawno został wymyślony przez Austryjaków i w Austrii dość szybko zakazany :), później doczytałem, że we Włoszech też! No ale kraje bloku wschodniego nie miały takiego zakazu :) idealny rynek, trzeba tylko to coś jakoś tym ludziom wcisnąć. Pod pozorem "marzeń o własnym mieszkaniu" sprzedano nam wosoce spekulacyjny i niebezpieczny produkt. Tak faktycznie jest to produkt wysokiego ryzyka i nie miałbym nic do gadania jak by to było jawnie nazwane i służyło zarabianiu pieniędzy (pewna gra jak np. giełda lub forex) ale to jest KREDYT HIPOTECZNY i nie służy do zarabiania. Ja tych pieniędzy na oczy nie widziałem, odrazu zostały wpłacone deweloperowi. Wczoraj był protest, było na nim bardzo dużo osób, aż sam się zdziwiłem. Policjant stojący przy drodze powiedział mi, że oni mają informacje że coś ok 4-5 tyś osób. TO DUŻO. Zobaczcie i powiedźcie czy gdzieś w mediach o tym mówią. Nie mówią bo banki i nasz rząd się bardzo boją, boją się, że to wszystko wyjdzie na jaw i pójdą siedzieć! Szedłem tam obok normalnych, ogarniętych ludzi, którzy wzięli produkt z banku, tak jak każdy kupuje chleb w sklepie licząc, że go piekarnia nie otruje. Jeszcze inny mit chciałbym obalić, a dokładnie, że np. społeczeństwo nie chce dopłacać, z tego co się orientuje mi takiego wyboru nikt nie dał, jak rząd uchwalał dopłaty w programie Rodzina Na Swoim lub MDM, każdy z nas do tego dopłaca, chcąc czy nie chcąc, dlaczego wtedy nie krzyczeliście, a teraz krzyczycie mimo, że nikt nikomu jeszcze grosza nie dopłacił.
jacu / 193.238.200.* / 2015-05-26 01:42
kiedy Pan sobie wziol kredyt ja ciułalem nie sprawdzalem czy mam zdolnosc czy nie Pan sobie juz super mieszkal a ja nie ciulalem nigdy bym nie wziol kredytu w pl a co w obcej walucie bo to ruletka pan wziol i niech Pan wezmie odpowiedzialnosc za to ja dzis mam mieszkanie dzialke dobry samochod i zero kredytu i ciulam od nowa moze uda sie na dom. Pan pewnie by nie czekal wziol kredyt :P a ja nie ciulam poczekam nie uda sie to nie Wlasnie dlatego nie mam zamiaru doplacac do pana mieszkania POZDRAWIAM
ograbiony / 78.8.48.* / 2015-02-28 14:53
Nie piszcie o Piechocińskim per Pan. Mam nadzieję, że po wyborach i zmianie opcji rządzącej sądy udowodnią mu działania korupcyjne i wyląduje za kratkami
dek / 83.0.188.* / 2015-02-28 06:14
Prawo nie działa w stecz
A O F E. to od początku było wałkim Skoro prawo nie działa w stecz. Rolnicy zobaczcie co za prostak was reprezentuje a jeszcze LANDRYNA
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy