Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. PiS chce, by "frankowicze" spłacali kredyt po starym kursie

Kredyty we frankach. PiS chce, by "frankowicze" spłacali kredyt po starym kursie

Wyświetlaj:
Nie wszystkim równo / 195.22.99.* / 2015-01-19 17:42
Nie powinno się dopłacać do kredytów, gdyż jest to niesprawiedliwe!!! I to z wielu powodów:
1. zadecydował że bierze kredyt w markach to jego ryzyko i wiele lat korzyść osiągał (bo kurs był niski) i płacił mniej od osób które spłacały kredyt w złotówkach
2. brali kredyty w markach bo było to im korzystniejsze i "modne", a teraz płacze?
3. nie prawdą jest też że brał kredyt w markach bo bank nie dawał w złotówkach - na duże mieszkanie, ale mógł wziąść i kupić małe mieszkanie na takie na jakie go stać, nawet do remontu, a nie korzystać z sytuacji
4. ponadto komu dopłacać i biednym i bogatym ( przecież ten bogaty brał z korzyści i dzisiaj jeszcze mu dopłacą/ za co?
5. Klucz / granica do oceny finansowej rodziny jest trudny do oceny. Nie jest sprawiedliwe wszystkich traktować równo: nie uwzględniając kiedy brał kredyt ( 10 lat - 5 lat 3 lata czy rok temu. Sytuacje są dymetralnie różne. A teraz pomagać wszystkim jednakowo? To niesprawiedliwe!
6. Mnie też "oszukano". Za kredyt mieszkaniowy wzięty w roku 1974 przez 30 lat nie wzrósł nawet o 1 zł., gdyż przekazano go spółdzielni a nie bankowi i po 30 latach okazało się, że nic nie zarobiłam na odsetkach. I nikt mi tego nie wyrównał! A kredyt spłacałam przez ok. 20 lat! I nikt nie martwił sie, że nie mogę za te pieniądze kupić mieszkania ! Musiałam pracować 35 lat aby kupić wreszcie upragnione mieszkanie, malutkie.
7. Kto zrekompensuje straty tym którzy spłacają kredyt w złotówkach, bo przecież należy i im sie rekompensata za konsekwencję, a kto dołoży tym którzy z tej grupy (złotówkowców) nie mogą spłacić kredytu? i często musza wyjeżdzać za granicę aby zarobić lub liczyć na pomoc rodziny?
Reasumując nawet jeżeli ustali sie forme pomocy, to moge przewidywać że nie zawsze będzie ona sprawiedliwa! Bo otrzyma każdy, i biedny i bogaty. Nie może być jednego klucza!
Jeżeli już pomagac to naprawde biednym, którzy nie moga go spłacać z powodu np. utraty pracy, choroby poważnej.
Trzeba dobrze zastanowić się komu i jak pomagać!

I jeszcze jedno: ktos może straci mieszkanie, a chorzy, których nie stać na lekarstwa - mogą stracić życie i im w sposób stały nikt nie pomaga.
Chce państwo pomagac - to niech pomaga wszystkim, a nie wyłącznie 1 grupie!
Pozdrawiam wszystkich.
Prezenty od państwa / 83.22.247.* / 2015-01-19 15:13
He He . najpierw dołożymy górnikom do pensji przez trzy lata a potem dołożymy się zbiorowo do ich emeryturek. I niech mi żaden nie pisze że sobie wypracował skoro regularnie do kopalń dokładamy a co się z tym wiąże dokładamy się do pensji i składek na ZUS k--jego m-c.I tak możecie szczekać a i tak płacicie i będziecie płacić.
bacaaaa / 91.239.116.* / 2015-01-17 16:46
Kiedy weszły "frankowe" kredyty sam zaciągnąłem kredyt w złotówkach w myśl zasady że pożyczam w tej walucie w jakiej zarabiam i nie muszę się martwić o kursy. Gdybym chciał spekulować na kursach walut to kiedyś stałbym pod bankiem a dzisiaj miał kantor. Śmiali się ze mnie ci co mieli kredyt we frankach i mówili że nie jestem nowoczesny. Miesiecznie oszczędzali kupę kasy w stosunku do kosztów jakie ponosiłem ja. Nie zadrościłem im wtedy ale też nie współczuję dziś. Dziwię się że dziennikarze piszą takie populistyczne teksty i szukają afery tam gdzie jej nie ma. Najciekawsze jest to że jeśli podliczyć dokładnie to ktoś kto ma kredyt we frankach od kilku lat to i tak na dzień dzisiejszy jest "do przodu" a nie stratny. Przy okazji dodam że jeśli ktoś zanosi pieniądze do banku i po pewnym czasie oczekuje zysku nie ponoszą żadnego ryzyka to po prostu jest głupi. Jest inwestycja -jest ryzyko. Kurs franka spadał -oni się cieszyli. Mnie to nie przeszkadzało. Kurs franka rośnie -pazerni i cwani ludzie płaczą głośno- Mam im teraz dopłacać? Media podają że na inne kredyty nie było ich stać. To nieprawda. Bylo ich stać tylko na mniejsze (mniejsze mieszkania). Życzę wszystkim frankowiczą obniżki kursu franka (wszyscy byli tego tacy pewni) i więcej rozsądku w przyszłości
Cornelius / 109.95.200.* / 2015-01-17 14:01
Niech się pis, odstosunkuje od mojego kredytu, ciekawe na kogo zrzuci "cenę" tego pomysłu. Zmuszenie banków do poniesienia kosztów zachwieje rynkiem już i tak mocno ostatnio osłabionym przez Rubla.

Zdecydowanie niech się zajmują kwestią, poprawy warunków i kosztów prowadzenia własnej firmy. Wtedy frankowicze i reszta sobie poradzą sami, bez jałmużny za którą i tak wszyscy musimy zapłacić.
locky / 79.97.24.* / 2015-01-17 10:15
ODDAM W DOBRE RĘCE- MIESZKANIE WE FRANKACH + KREDYT GRATIS.
gggyyygggg / 94.254.209.* / 2015-01-16 20:33
a ja popre pis po kursie z 2005r. malo tego, jak przelicza wszystko co wplacilem do tej pory na kurs z 2005 to dozywotnio na nich bede glosowal. ba wytatuluje sobie pis na ramieniu.
kpiarz / 83.27.172.* / 2015-01-16 18:42
Tak, Jarosław Wielki, Zbawca Narodu, zapewne zaciągnął kredyt we frankach na karmę dla kota :) stąd ten genialny pomysł :) Może również zasponsoruje straty inwestorów giełdowych bo oni też ponoszą ryzyko więc dlaczego nie:) Tylko najpierw niech powie za czyje to zrobi pieniądze. Swoich zaskórniaków pewnie nie odda :) Mądrala jeden :)
DADA115 / 213.238.124.* / 2015-01-16 17:54
BARDZO CHĘTNIE POPRĘ PiS ALE TYLKO PO KURSIE Z CZERWCA 2008.:-)
fr@nk / 89.76.105.* / 2015-01-16 16:55
A skąd tu tyle żółci się wylewa na frankowców. Na razie jęczą tylko dziennikarze i politycy bo widzą w tym biznes. Reszta narodu, po 30 minutach dyskusji w biurach, spokojnie dopiła kawę i żyje dalej. Nikt nie płacze, jak górnicy(bo się urodził z kilofem i się nie da przekwalifikować). Jest troche nieodpowiedzialnych ktorzy wzieli kredyt "bo szwagier mówił", ale większość się liczyła z konsekwencjami. Dla mnie kurs CHF musiałby być na poziomie 6 zł żeby rata przekroczyła odpowiednik w zł. A na taki tani chłyt mnie kaczucha nie nabierze.
kprj / 91.189.219.* / 2015-01-16 16:49
Nie chcieliście dać lasów to oddacie domy
ATTT / 195.210.60.* / 2015-01-16 16:31
JA MAM W ZŁ I musiałem lata płacić wyższe raty!!! Gdzie był PIS??? Zresztą jeszcze tylko do banktów łap nie wkładali!!! Płaciłem więcej bo nie chciałem ryzykować; Frankowcy ryzykowali a wczoraj się nie udało i tyle. A tTeraz PIS powinien wziąć pod opiekę tych którzy przegrali kasę w Lotto a później tych od ruletki!!! hahahaha
asdfdsfsdfa / 91.192.165.* / 2015-01-16 23:53
No cóż program "Rodzina na swoim" został wygaszony przez obecną władzę i przeobrażony w coś innego. Ci co wzięli w złotówkach też mieli pomoc.
makro / 83.5.254.* / 2015-01-16 19:50
A kto Ci kazał brac kredyt? Pozyczasz - musisz oddac, tylko z frankiem to jawne oszustwo, a nasz rząd umywa ręce. Dla Piechocinskiego wzrost raty kredytu o 400zl to nic, ale dla statystycznego Kowalskiego to ogromny problem. Czas juz pozbyc sie tych pasożytów, którzy z każdej strony nas okradają.
JL82 / 78.11.25.* / 2015-01-16 16:06
Franku, Franku coś ty zrobił,
po coś cztery złote pobił?
Nadal rośniesz mój ty drogi,
znowu pokazałeś rogi.

Jeśli tak się nie da zrobić,
wszyscy muszą się narobić.
Jest nas dużo - więc uwierzmy
w naszą siłę i wybierzmy,
takich, którzy obiecają,
że z Polski Franka wywalą
kprj / 91.189.219.* / 2015-01-16 15:37
Odkąd PO dorwało się do władzy jestem w plecy 450tys i dna nie widzę.
czarek222 / 83.24.43.* / 2015-01-16 15:19
trzeba być ułomnym psychicznie ,żeby myśleć że kurs waluty nie zmieni się w ciągu 30 lat. cwaniaczki zaryzykowali i teraz mają a ich raty dopiero teraz są wyższe od złotówkowych , więc niech przestaną piszczeć tylko niech idą jeszcze na drugą zmianę do roboty
MW948 / 89.76.105.* / 2015-01-16 16:33
Do szkoły sie miało pod górkę,co? Liczyć się nie umie? Jakbym nie wziął kredytu we frankach to przez 6 lat płaciłbym ratę ok 3000 zł a tak w przeliczeniu płaciłem od ok 1700-1900. Teraz rata jest na poziomie 2200 więc wciąż jestem do przodu. I podobnie ma większość "frankowiczów". W panikę wpadają tylko ci co wzięli kredyt "pod korek", a piszczą tylko dziennikarze wieszczący apokalipsę kredytową.
Ciekawe co kAczor wymyśli jak kurs spadnie ponizej 3,5? Czy wtedy bedzie forsował uwonieniu kursu dla tych co się uwiązali przez jego pomysł?
slyfer / 77.65.29.* / 2015-01-16 16:06
cwaniaczku po co w ogóle zabierasz głos w sprawie, która jak sądzę cię nie dotyczy. dołóż lepiej coś od siebie dla tych biednych rodzin, które stoją teraz pod pręgierzem wyboru spłacania rat za mieszkanie czy włożeniem czegokolwiek do garnka aby wyżywić rodzinę, głównie dzieci które nie były niczemu winne! mnie ich najzupełniej żal i dziwię się dlaczego rząd jeszcze niczego nie robi w tej sprawie!
czarek222 / 83.24.36.* / 2015-01-16 18:57
nie dotyczy mnie bo mam kredyt w złotówkach. a dlaczego mam komuś dokładać ? a mi kto dołożył ? nikomu nie życzę źle i wcale nie cieszy mnie taka sytuacja ale nie popieram narodowego socjalizmu.
aden / 77.114.51.* / 2015-01-16 16:20
Kazdego to dotyczy bo z naszych podatkow to idzie
fr@nk / 89.76.105.* / 2015-01-16 16:59
Z podatków to idzie na takich patałachów jak ten z artykułu. Na razie w kwestii tematu, nic nie idzie i nigdy nie pójdzie. Kiełbasa wyborcza i tyle.
gogogo / 193.111.166.* / 2015-01-16 16:05
Proponuję aby Frankowcom przeliczyć kredyty na złotówki od momentu zaciągnięcia zobowiązania, oprocentować stawką opartą na WIBORze, przeliczyć "wstecz" wszystkie raty i niech teraz spłacają w PLN. Jeśli ma być sprawiedliwość to niech spłacają "od początku" jak ci którzy zadłużyli się w PLN
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy