Forum Polityka, aktualnościKraj

KRRiT odważy się zamknąć Radio Maryja?

KRRiT odważy się zamknąć Radio Maryja?

Money.pl / 2010-10-12 17:03
Komentarze do wiadomości: KRRiT odważy się zamknąć Radio Maryja?.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2013-02-07 22:53 / Tysiącznik na forum
Hmmm.... A ja, jako ateista jestem za tymi tzw. "rydzykowymi" mediami. Chociażby dlatego, że prezentują inny punkt widzenia. Inny, niż oficjalna, jedynie słuszna "pochodzenia styropianowego", tuba propagandowa, niezależnie od ilości nadawanych stacji.
Jak wiadomo, tylko człowiek odważnie, zdrowo myślący, nie ulega żadnej propagandzie ani indoktrynacji. Ma i powinien mieć wiedzę opartą na materiałach z różnych źródłeł. W końcu to po to "Bozia dała mu rozum"...
Z jednym mogę się zgodzić, że Kościół Katolicki i jego polityczni szczególnie pretoranie, nie jest oficjalnie powołany do prowadzenia i zajmowania się polityką państwa i to w całej rozciągłości, w tym media. Ok ale czyż się nią nie zajmuje?
O roli Kościoła/religii/ jako narzędzia w państwie celowo nie wspominam.
Jeżeli łamie się tą konstytucyjną zasadę rozdziału Kościoła od państwa i odwrotnie, cóż znaczy takie radio?... Strach?
Czyżby "styropianowa demokracja" bardziej bała się tzw. "wolnej europy" niż kiedyś Komuna?... Kiedyś, że wspomnę mieliśmy do dyspozycji całe mnóstwo zagranicznych stacji w radio i to w różnych językach. Teraz mamy UKF...
Może czas najwyższy dokonywać miary wg. tych samych i jednakowych kryteriów?...
Czym, że jest zmuszanie mnie do ponoszenia kosztów za naukę religii w szkołach publicznych, opłacania różnego rodzaju kapelanów polowych, innych, ich emerytur, maltretowanie mnie widokiem rozwieszanych i stawianych bez uzasadnionej społecznie potrzeby, symboli kultu religijnego... itd.
Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Myślę, że dorastająca młodzież zrobi z tym wreszcie porządek. Oby!
COGITO ERGO SUM!
tesa1959 / 2010-10-14 22:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
napisał towarzysz szmaciak @p
PRAKTYCZNIE OSTATNIA, W PEŁNI POLSKA ROZGŁOŚNIA,

Polska? A ja widzę brunatne koszule. Kilka razy skusiłam się, aby wysłuchać Audycji "Rozmowy Niedokończone" i nie udało mi się ani razu wysłuchać do końca, tyle tam było jadu i nienawiści. A przecież to radio przede wszystkim powinno głosić naukę Jezusa, który polecił wybaczać zawsze, kiedy ktoś zawini i kochać nawet nieprzyjaciół. Tymczasem w tej rozgłośni mówi się o wrogach narodu i nawołuje do walki. Kaczyński też mówił o ludziach dobrych i złych - nie ma złych ludzi, tylko sfrustrowani, zawiedzeni, których czyny i słowa są złe. Słuchałam tej rozgłośni, ponieważ często pytano mnie z racji zawodu, może prowokacyjnie (uczę religii) co sądzę na temat tego radia. Nigdy nie wypowiadam się na żaden temat, jeśli tylko coś od kogoś usłyszałam, zawsze sama staram się wyrobić sobie opinię na podstawie źródła. Właśnie prze4z takie media nawołujące do nienawiści, mówiące o wrogach narodu jak za czasów stalinowskich, Kościół jest postrzegany jako siedlisko zła. Nie mówi się (była tylko wzmianka) o tym, że kard. St. Dziwisz przekazał na rzecz powodzian ileś (nie pamiętam ile) hektarów ziemi. Przekazał, a nie sprzedał. Ale mówi się, że Kościół domaga się zwrotu zagrabionego mienia , na którym się chce bogacić. To nie jest prawda. Kiedyś te dobra należały do Kościoła i powinny należeć, jeśli nie wypłacono rekompensaty (a tak też było). To prawda, że wielu hierarchów kościelnych jest materialistami, ale większość bezinteresownie pomaga ludziom potrzebującym, ale o tym się nie mówi, bo zło lepiej się sprzedaje, a potem ludzie nie potrafią znaleźć nic dobrego i utwierdzają się w przekonaniu, że księżą i biskupi tylko myślą osobie i o swoim dobrobycie. Ciekawe dlaczego większość Episkopatu Polski nie jest za o.Rydzykiem? Czy oni nie są Polakami, jak sugeruje autor cytowanego tekstu?
Noo / 81.219.112.* / 2010-10-14 11:44
pomroczność jasna mówi mi,że flirtowanie z diabłem kończy się piekłem.Widać rogi w okrągłym stole.
sibut / 85.198.196.* / 2010-10-13 01:05
ja bym taki odważny nie był...
towarzysz szmaciak@pl / 109.243.106.* / 2010-10-13 00:00
CZY KRRiT ODWAŻY SIĘ WPROWADZIĆ CENZURĘ ?

PROPONUJĘ WZOREM WOJSKOWYCH JEDNOSTEK TECHNICZNYCH JAK ZA PRL
URUCHOMIĆ ELEKTROMAGNETYCZNE ZAGŁUSZACZE (WTEDY STOSOWALI NA
RADIO WOLNA EUROPA). I PRZYPOMINAM, ŻE WTEDY TEŻ WSZYSCY TOWARZYSZE
GADALI O DEMOKRACJI, TYLE ŻE SOCJALISTYCZNEJ, TAK JAK DZIŚ GADAJĄ O
DEMOKRACJI, TYLE ŻE TZW. "LIBERALNEJ". ACH TE SŁOWA, SŁÓWKA I ICH WBIJANE
MEDIALNIE ZNACZENIA. STARE DOBRE I SPRAWDZONE METODY SĄ ZAWSZE NAJLEPSZE.
NA POHYBEL WICHRZYCIELOM I ZAPLUTYM KARŁOM REAKCJI TOWARZYSZE !!!
observo / 87.205.175.* / 2010-10-13 07:21
Kto mowi o demokracji liberalnej? Chyba motloch PiS'owski to wymyslil, ze ktokolwiek tak mowi. Nie ma takiego pojecia. Demokracja nie potrzenuje przymiotnikow
badacz_netu / 2010-10-12 23:58
Z ciekawości postanowiłem sprawdzić o jakie reklamy chodzi. Po krótkich poszukiwaniach w necie znalazłem donos jakiejś biednej sieroty po PRL, w którym jest napisane:

..."reklama „Naszego Dziennika”, nadawana regularnie wiele razy dziennie, na przykład po godz.
13, koło godz. 21:40 i koło północy. Nadawca wprowadza publiczność w błąd co do charakteru
przekazu, informując, że jest to tzw. „przegląd prasy”, cytowane są jednak wyłącznie teksty z
„Naszego Dziennika”.

Jeśli na takich informacjach opiera się pan Dworak to reaktywacja urzędu z Mysiej jest coraz bliższa...
polon1779 / 109.207.153.* / 2010-10-12 22:34
Czy Ojciec Rydzyk bedac misjonarzem powinien posiadac wlasna wille i samochody? Przeciez slubowal ubustwo.
WIELKI CYNGIEL / 83.7.182.* / 2010-10-12 23:36
W KLUBIE CZERWONEGO RYJA odmieniamy tak - ubogi, ubóstwo - jeszcze sobie zafundował basenik geotermiczny - trochę cierpliowości TUSKOfaszyzm juz stoi za rogiem - pokażemy gostkowi gdzie raki zimują.
Pilsener / 2010-10-12 22:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Centralna władza, uprzywilejowane podmioty i grupy społeczne, mnogość różnych policji i służb specjalnych, symbole typu sierp i młot czy krzyż w szkołach etc.

Mnie naprawdę nie obchodzi co to jest za radio, ale demokracja nie polega na zastępowaniu sierpa i młota krzyżem lecz na czymś zupełnie innym. Niestety w polsce uznaje się tylko jedną definicje demokracji - krzyż = demokracja.
towarzysz szmaciak@p / 109.243.106.* / 2010-10-13 00:10
WIDZĘ, ŻE B. CIĘ DENERWUJE PRAKTYCZNIE OSTATNIA, W PEŁNI POLSKA ROZGŁOŚNIA, "OŚMIELAJĄCA" SIĘ MIEĆ INNE ZDANIE, NIŻ ZATWIERDZONE W MINISTERSTWIE PRAWDY PRZEZ NIEJAKIEGO TOW. MICHNIKA & CO.
WIELKI CYNGIEL / 83.10.142.* / 2010-10-12 21:25
Nie beda mohery tOKechamom robić konkurencji - żakowski z wołkiem po nocach nie śpia, paradowska z wielowiejską od tego słuchania sie mocza po nocah - TO NIE MOŻE BYĆ - żeby w demokracji tak było - NEOfaszyzm to cel najwyższy KLUBU CZERWONEGO RYJA.
korektor_ / 95.49.34.* / 2010-10-12 21:20
Zaraz, zaraz... a jaki status mają media nieprywatne ( własność ludu pracującego miast i wsi oraz inteligencji pracującej) finansowane z ogólnych podatków SPOŁECZEŃSTWA via budżet Państwa ? Bo chyba też nie powinny nadawać reklam ?
EURO STUDENT / 2010-10-12 21:17
TRZEBA ZMIENIĆ RZĄD !!!! PO ZADŁUŻA NAS PO USZY przy okazji kręci lody
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-10-12 20:45

Z monitoringu, do którego dotarła Gazeta Wyborcza


co za zaskoczenie, kto by pomyślał, że byli agenci z obu firm są w takim dobrym kontakcie.
~Kris / 2010-10-12 19:49 / Tysiącznik na forum)
Odebrać status nadawcy społecznego, i opodatkować.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-12 20:36
Przekazać radio maryja dla TVN, będzie wspaniały F. J. N.
Rudemu nikt nie POdskoczy.
DRERQ / 87.113.171.* / 2010-10-12 19:22
nic rydzykowi nie zrobia bo to polska wlasnie!!!A W POLSCE RZAD I WLADZA DO DU....Y WCHODZI KOSCIOLOWI!!!DLATEGO ZALOZE SIE O 100ZL ,ZE NIC SIE NIE ZMIENI!!!
krzys315 / 94.72.115.* / 2013-02-07 21:42
No tak, jak coś się stanie, jak jest jakaś tragedia lub katastrofa to wszyscy do kościoła czyli " jak trwoga to do Boga" i kościół i Tv Trwam potrzebna a jak już się o tym zapomina to już kościół niepotrzebny. Tylko kasa,kasa i kasa się liczy.Odrobina prawdy w Tv Trwam kuje w oczy tych najbardziej wpływowych stąd ten paniczny atak na tą telewizja, a większość społeczeństwa żyje tą "prawdą" którą nas karmi telewizja komercyjna, czyli tą którą uznają "sponsorzy" danych programów.
zxc12 / 79.191.153.* / 2010-10-12 18:15
Demokracja? Dyktatura? Kiedyś to chociaż radio Wolna Europa ale teraz władza skuteczniejsza niż za PRL.
Wszystkie przeszkody zmiata skutecznie by żyło się lepiej
A może by merytorycznie a nie siłowo ale to wymaga argumentów i przejrzystej polityki a z Mirem Zdzichem itp to nie da się
Morda w kubeł.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy