Forum Forum nieruchomościBudowa

Kryzys w branży deweloperów. Groźba kolejnych afer?

Kryzys w branży deweloperów. Groźba kolejnych afer?

skomentuj
kony1337 / 2008-01-07 17:55
Kwitnąca pozornie branża deweloperska po raz kolejny w historii przechodzi trudny okres. Tempo prac na budowach pozostawia wiele do życzenia, zadania przeznaczone do realizacji wykonywane są z dużym opóźnieniem bo od kiku miesięcy firmy Deweloperskie mają problem z naborem ludzi do pracy. ... cierpią jak zawasze klienci i inwestorzy.
Firmy Deweloperskie budują na bazie uzyskanych kredytów bankowych a sytuacja związana z brakiem fachowców odbija się niekorzystnie na mozliwościach uzyskiwania dalszych transz kredytowych dla Dewelopera informują analitycy central banków. Większość warszawskich inwestycji cechuje opóźnienie sięgające nawet kilku miesięcy, a w tej sytuacji banki odmawiają dalszej współpracy.
Otrzymujemy kolejne informacje o problemach z finansowanienm inwestycji nawet przez tych największych Deweloperów – również tych z kapitałem łączonym, pochodzącym z ze spółek zależnych mających swoje oddziały czy centrale poza Polską uznawanych za czołowe firmy tego typu w europie.
W ostatnim czasie zdarzały się przypadki porzucenia placu budowy przez wykonawców co nie wróży dobrze dla całej branży. Po raz kolejny regułą się staje brak finansowania w łańcuchu procesu inwestycyjnego, gdzie poszkodowane są małe firmy podwykonawcze oraz dostawcy materiałów budowlanych czy sprzętu. Przypadki tego typu zostały odnotowane w rejonie Warszawy Ursynowa, na Mokotowie i Włochach.
Prawdopobnie po raz kolejny będziemy świadkami aref i skandali budowlanych w branży mieszkaniowej!
Czy po raz kolejny wszczęte zostaną długie procesy sądowe, jakże już typowe dla warszawskiej branży mieszkaniowej?
Czy po raz kolejny klienci nie wprowadzą się do mieszkań które kupili?
Czy wcześniejszy ciąg skandali będzie kontynuowany?

źródło: Redakcja „Stacja Warszawa” wap
skomentuj

Najnowsze wpisy