Forum Forum dla firmDotacje

Kryzys w Grecji. Ekonomista: Dlatego nie będzie żadnych reform

Kryzys w Grecji. Ekonomista: Dlatego nie będzie żadnych reform

Wyświetlaj:
oburzona / 79.130.109.* / 2012-02-22 11:32
Ciecia, ciecia, ciecia!!! I oczywiscie zawsze dotykaja one najbiednieszych. I co z tego ze zarabiam 800 euro,czy to duzo, kiedy place z tego 350 euro na czynsz okolo 300 euro musze wydac na zywnosc miesiecznie i co mi pozostaje a gdzie prad, woda, telefon, co mam przy swieczce siedziec, telefon tez odetne bo po co mi on, wszyscy tylko krytykuja Grecje, ale nie wiecie jak tu naprawde jest! Ja zyje na wyspie juz 7 lat i pracuje 6 miesiecy w roku, bo u nas w zime nie ma gdzie znalezc zatrudnienia. Dlaczego nigdy nie obetna tym ktorzy zarabiaja kilka tysiecy miesiecznie,politykom, ktorzy siedza na stolkach , doktorkom, dentystom, ktorzy nawet nie wystawiaja rachunkow, wszystko na czarno, maja kilka domow bryki, a ja musze w ogrodku ziemniaki sadzic i pomidory zeby przetrwac, czy to jest sprawiedliowsc??? Dlaczego nikt tego burdelu nie kontroluje!!! Tylko wszyscy kradna dookola!!!
Stary zgred / 89.231.97.* / 2012-02-21 20:02
W Polsce też nie będzie żadnych reform póki się
cały system ekonomiczno-polityczny nie zawali,
tak jak 1989 r. Ciągle rządzący mamią demokracją
a większość jak "papugi kakadu" to powtarza.
W latach 1946-89 mieliśmy demokrację socjalistyczną
obecnie mamy demokrację liberalną,a potem będzie
demokracja virtualna.Zamiast demokracji jest ciągły rozrost biurokracji 1989r.- 170tys.
2011r.~ 500 tys.
S&P / 86.176.72.* / 2012-02-16 11:54
Taka sytuacja jak w Grecji jest mozliwa dzieki wprowadzeniu Euro. Ta waluta jest sztucznym tworem bez solidnych podstaw ekonomicznych.
Wprowadzenie Euro bylo bledem. Euro nie powinno byc waluta obowiazkowa w UE i tyle.
zdrowy-rozsądek / 83.11.160.* / 2012-02-13 17:46
hamulcem reform w strefie Euro. Im szybciej Grecja upadnie tym lepiej dla nich samych i UE. Bez tego ani w Grecji, ani w UE nie zostaną przeprowadzone właściwe reformy. No chyba, że ktoś uznaje ciągłe podnoszenie podatków i opłat za reformy...
ch / 87.205.71.* / 2012-02-13 17:19
o dziwo wreszcie Grek powiedział prawdę
Czerstwy / 77.237.15.* / 2012-02-13 12:43
money.pl traci zaufanie jako obiektywne źródło informacji.

Bardzo skutecznie manipulacja prowadzi do zysków wąskiej grupy inwestorów, którzy wiedzą kiedy odbędzie się następne 'straszenie'

KNF powinien się tym zainteresować
acomitam / 195.191.163.* / 2012-02-13 08:10
Trzeba przyznać, że ludzie to dziwne zwierzęta. Z jednej strony chełpią się tym, że jako jedyni w świecie dysponują inteligencją, która ponoć decyuje o naszej przewadze nad innymi gatunkami, z drugiej popełniają rażące błędy, a co więcej nie wyciągją wniosków i trwają w nich w nieskończoność z uporem godnym lepszej sprawy. Już dawno przecież wykazano w praktyce, że socjalizm to ustrój, który prowadzi do upadku nawet najlepiej zorganizowane społeczności. Tio tylko kwestia czasu. Np. Grecy. Tatuś poprzedniego premiera Andreas Papandreu, socjalista z krwi i kości, po przejęciu władzy i wdrożeniu pełnej palety socjalistycznych recept na szczęście rodem z Keynesa w przeciągu 10 lat doprowadził bogaty kraj na skraj bankructwa. Petm nastąpiła era następnych Papndreu, oczywiście socjalistów z krwi i kości, i było jasne, że kraj znów zmierza na dno. Mimo to Grecy cały czas darzyli lewackie paskudztwo niezrozumiałym zaufaniem. Trochę przypomina to zachowanie dzieci, które nie przyjmują do wiadomości, że słodycze szkodzą, nawet wtedy, gdy dentysta musi pozaklejać dziury w zębach. Czy aby nie infantylizujemy się jako gatunek? W Polsce zresztą można zaobserwować podobne zjawisko. To co wyczynia PO, a wcześniej wyczyniały sitwy okrągłostołowego układu, powinno oburzyć normalne społeczeństwo i doprowadzić do rewolucji. Tymczasem nic takiego się nie dzieje. N aokrągło wickaja ludziom kit, a ci się cieszą. Dlaczego?
incognitor / 194.106.193.* / 2012-02-12 15:56
A może by tak Grecję sprzedać Turkom? Inaczej przecież jest totalnie nieupłynnialna i będzie działać jak wir wsysający kasę. Kolejne takie wiry to:
Włochy
Portugalia
Hiszpania - tam lewak Zapa(r)tero przejadł wszystkie osiągnięcia Aznara...

i kaską z Unii głaszczemy ich po głowie. Za to europejskie lewaki Orbana, który próbuje wprowadzać reformy, kopią jak się da...
Coins / 109.173.143.* / 2012-02-12 11:57
http://marucha.wordpress.com/2011/08/01/jak-islandia-rozwiazala-problem-swych-dlugow/
http://manager.money.pl/news/artykul/islandia;znalazla;winnych;bankructwa;kraju,237,0,609261.html
http://forsal.pl/artykuly/522511,islandia_wychodzi_z_kryzysu_finansowego_ogloszenie_bankructwa_lepsze_niz_pomoc.html
Czy ktos jeszcze wierzy politykom i bankierom ? To jedna banda światem rządzi pieniądz. Przykład bankructwa Islandi 3 lata minęły i zaczyna być lepiej, na dodatek żyją nie zapadli się nie są w stanie wojny jak to mowią politycy...
trupek / 83.29.0.* / 2012-02-11 22:07
Rzecz w tym, ze ci tak zwani zwykli ludzie zajmuja bezproduktywne posady opłacane za publiczne pieniądze, które rząd pożyczał z zagranicy, żeby ich zadowolic. Nie jest dziwne, że zwykli ludzie chcieliby aby taki stan rzeczy trwał nadal, i najłatwiej jest powiedzieć, że rząd winien jest temu, że system się chwieje. Problem w tym, że nie wystarczy obarczyć winą rządzących. Rząd może poddać się do dymisji, ale nowy rząd nie wymyśli nic lepszego. Albo muszą przyjść reformy, albo trzeba przekonać zagranicę, żeby dalej przysyłała kasę. Na to drugie widoki są coraz mniejsze...
loolo / 78.9.161.* / 2012-02-11 22:20
Prawda jest taka, ze rzadzacy kupuja tymi posadkami glosy zwyklych ludzi, bo tak dziala demokracja, niech teraz te elity odpowiadaja za to co nawzyly.
ron2000 / 83.6.249.* / 2012-02-12 16:56
To nie takie proste. Marks twierdził, że gdy dać ludziom demokrację socjalizm przyjdzie prędzej czy później - i tak mamy w wielu krajach.
Problem jest w tym jak ograniczyć demokrację i wyłączyć z niej ludzi bezproduktywnych tj. urzędników, bezrobotnych itp...
Wapniak / 2012-02-11 18:28 / Tysiącznik na forum
I słusznie. Co winien temu przeciętny Grek czy Polak? Każdy chce tylko pracy i płacy. Chce żyć. Za kryzys niech przynajmniej raz odpowiedzą rządzący!!! Sprawcy i ich mocodawcy.
incognitor / 194.106.193.* / 2012-02-12 16:01
Czego jest winien przeciętny Polak czy Grek? Ano własnej głupoty i głupiego głosowania na populistów, którzy za drobne przywileje dla głosującej ludożerki kupują sobie miejsca w parlamencie. Nawet nie kryją, że będą to robić zadłużając nas po uszy.

Głupia ludożerka od kilkudziesięciu lat nie chce słuchać tych, którzy mówią, że nic kuźwa nie ma ca darmo...
MAMgłos / 87.105.142.* / 2012-02-11 18:00
w greckich obligacjach banki frabcji i niemiec!
strzelec / 2012-02-11 15:31 / Bywalec forum
Czytam ten artykuł i już wiem, że jak by mi płacili dodatkową pensję za moje obowiązki to też bym się nie chciał zgodzić na żadne cięcia. Zaciekawił mnie komentarz jaki w jednej z telewizji informacyjnej usłyszałem za co dodatkowo firmy płaca w Grecji. Poszukałem trochę i proszę zobaczyć za co niektórzy Grecy zostają pieniądze. Zaznaczę że teraz my za to też płacimy :)
Dodatki Greków:
550 zł - na korzystanie z darmowej stołówki
Tyle w greckich zakładach naftowych dostają pracownicy miesięcznie na korzystanie z firmowego sklepiku i... darmowej stołówki
4000 zł - za pracę z faksami
Tyle miesięcznie dostają pracownicy zakładów energetycznych DEI za pracę w niekorzystnych warunkach... z faksami
2700 zł - za dobrą pracę
Tyle dostają urzędnicy ministerstwa sprawiedliwości za... skuteczne prowadzenie urzędowych spraw
1400 zł - za punktualność
Tyle miesięcznie dostają pracownicy zakładów komunikacyjnych za... punktualne stawianie się do pracy
2100 zł - za zdawanie służbowych autobusów
Tyle miesięcznie dostają kierowcy zakładów komunikacyjnych za... zdawanie i przejmowanie autobusów
1300 zł - na doręczanie kopert
Tyle miesięcznie dostają państwowi urzędnicy na... doręczenie kopert
1900 zł - na mycie rąk
Tyle miesięcznie dostają kolejarze greckich zakładów kolejowych OSE na... mycie rąk
350 zł - za rozgrzanie motoru
Tyle miesięcznie dostają pracownicy państwowej firmy telekomunikacyjnej OTE za... rozgrzanie motoru samochodu
300 zł - za brak windy
Tyle miesięcznie dostają państwowi urzędnicy za pracę na piętrze, jeśli w ich urzędach nie ma wind
Pilsener / 2012-02-12 20:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
U nas jest to samo, tylko skala mniejsza, polska to taka "Grecja 10-20 lat temu". Zresztą dziwne, że Grecja w ogóle jest w UE a tym bardziej w strefie ojro - to gospodarcza IV liga (kraje z przewagą komunizmu takie jak Indie, Bangladesz, Brazylia czy Egipt). Niżej jest tylko Rosja, Białoruś i Ukraina - czemu one nie są w UE i strefie ojro?
ron2000 / 83.6.249.* / 2012-02-12 17:02
Masakra. To już naprawdę nic ich już nie uratuje!!! :). Cieszę się w gruncie rzeczy z ich bankructwa, bo podoba mi się w Grecji i za kilka lat pojedziemy tam pewnie taniej niż do Egiptu!
bgn,o./[[9p0 / 194.15.124.* / 2012-02-11 12:45
http://vod.gazetapolska.pl/1162-kadlub-rozerwany-od-srodka
byczun / 94.170.154.* / 2012-02-10 22:48
głupi naród - niestety widza tylko swój czubek nosa i nic poza tym
fangreków / 178.37.2.* / 2012-02-14 11:49
Uważasz, że mądry naród to taki, który zlikwidował praktycznie cały swój przemysł, banki oddał w obce ręce itd..??
(@) / 89.79.218.* / 2012-02-11 01:07
Sam jesteś głupi, grecy myślą o sobie tak jak anglicy,niemcy,amerykanie...tylko głupie polaczki pracują dla obcych, na zmywakach europy.
oburzona / 79.130.109.* / 2012-02-22 11:46
tyle jest w Polsce wyksztalconych ludzi, sama skonczylam akademie ekonomiczna i co mam zapieprzac w super markecie za marne grosze i rabac nadgodziny to juz wole zapieprzac za granica za lepsza kase, jak nie umie po znajomosci dobrej posadki w warszawce dostac, taka jest prawda, jak nie masz plecow to klpops1
Budyń / 89.72.232.* / 2012-02-11 11:57
Że myślą o sobie, to widać...
...szkoda, że głupio.
To już Hiszpanie inwestowali w przemysł, a Grecy ? Olimpiadę i usługi.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy