Forum Forum dla firmKsięgowość

Ksiegowość online , dobry pomysł?

Ksiegowość online , dobry pomysł?

MartaMnich / 78.8.158.* / 2010-09-30 13:44
Witam. Prowadzę prywatny biznes w małej miejscowości. Do tej pory próbowałam sama radzić sobie z prowadzeniem ksiąg ale ostatnio nie nadążam z tym wszystkim i postanowiłam zlecić prowadzenie księgowości jakiemuś księgowemu . Niestety w mojej okolicy, Sztaby – Dolnośląskie, nie mogę znaleźć takowego, a do najbliższego miasta – Wrocławia mam zbyt daleko żeby mi się opłacało dojeżdżać. Na jednym forum poradzili mi żeby spróbować księgowości przez internet, ktoś polecił taką firmę: www.partnersc.com, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł bo przecież ciężko jest zstąpić kontakt osobisty z księgowym, no i nie wiem czy z punktu widzenia prawa nie będzie jakiś komplikacji. Dzwoniłam do tego biura i oni mówią , że nie będzie problemów ale postanowiłam się jeszcze upewnić, dlatego proszę o wszelkie opinie na ten temat.
Wyświetlaj:
katarzynawolska / 77.254.251.* / 2014-09-08 18:02
Jeśli ktoś lubi ciekawe rozwiązania technologiczne i ma zaufaną osobę od księgowości, to jak najbardziej tak.

Polecam współpracę z moim biurem rachunkowym, Super Księgi.
kredusia / 89.191.167.* / 2014-02-16 15:41
Orientuje się ktoś może czy wynajem mieszkań i lokali użytkowych też można tak rozliczać?
Gantar / 83.27.5.* / 2014-01-04 10:06
Ogólnie muszę się zgodzić. Jeżeli chodzi o księgowość, to najlepszyzm wyjściem jest zlecić ją jakieś zewnętrznej firmie. Dla przykładu http://www.rachunkowosc-weryfikacja.com.pl/
Olka440 / 5.60.84.* / 2014-01-03 11:42
Prowadzenie księgowości samemu jest rzeczywiście problematyczne. W natłoku wielu obowiązków, mimo, że kwestie finansowe i rozliczeniowe są bardzo ważne, po prostu nie ma na to czasu. Ja korzystam z usług biura rachunkowego Duet z Łodzi, część spraw rzeczywiście załatwiamy zdalnie, ale mimo wszystko polecam pojawiać się u swojej księgowej. Ciagle zmieniają się przepisy i pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć przez e-maila.
Nanako / 2013-11-26 10:43
Jak już pisałem w innym temacie proszę sobie przeliczyć koszta jakie ponosi firma z tytułu e-księgowości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup programu do fakturowania/księgowania, które są na tyle intuicyjne, że ich obsługa nie sprawi nikomu żadnych problemów. Koszt takiego programu zwraca się praktycznie po 2-3 miesiącach kiedy musielibyśmy płacić abonament za korzystanie z programów online. Ze względu, że sam zajmuje się w części księgowością mogę polecić program Faktura Small Business Handle, który jest bardzo prosty w obsłudze po więcej szczegółów odsyłam na stronę producenta. W każdym razie naprawdę warto przeanalizować czy warto wyprowadzać dokumenty po za firmę. To czasami bywa ryzykowne, szczególnie w niektórych branżach.
Daham / 83.30.50.* / 2013-11-26 09:38
Ja osobiście sądzę, że tak. Sam korzystam z usług tego księgowego:
http://www.rachunkowosc-weryfikacja.com.pl/
298 / 2013-10-22 16:04
Jeśli jesteście osobami, które lubią mieć wszystko pod kontrolą, ale nie chcą tracić czasu na zajmowanie się księgowością w swojej firmie, to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z biura rachunkowego, które daje też możliwość prowadzenia księgowości online. Więcej na ten temat na ekoconsultant.pl.Jeśli będą Państwo mieli jakieś pytania dotyczące rachunkowości w firmie chętnie pomogę.
gość994 / 78.8.252.* / 2014-01-29 12:56
Dokładnie, w takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest księgowość internetowa. Bardzo prosta i wygodna sprawa, bo można wystawiać faktury i rachunki wszędzie - w domu, w trasie, nawet na zakupach. Wystarczy mieć tylko dostęp do Internetu. A jak ma się darmowy program do faktur, to już w ogóle suuuper, bo odpadają koszty księgowości czy chociażby paliwa, bo do księgowej też trzeba przecież od czasu do czasu pojechać.
Np. ifirma ma darmowy program do faktur i moduł magazynowy. Jak ktoś chce oszczędzić czas, to może też korzystać z ich biura rachunkowego. Super rozwiązanie, szczególnie dla małych firm. Naprawdę nie ma sensu tułać się od miasta do miasta do stacjonarnego biura.
ko.marek / 83.26.253.* / 2013-10-18 00:50
Na początku działalności bałem się księgowości on-line. Nie jestem typem cwaniaka. Biznes prowadzę bardzo ostrożnie, sprawdzając nim cokolwiek zrobię, czy jest to zgodne z prawem. Właśnie dlatego, że byłem zawsze na bieżąco, wyłapałem, że moja księgowa jest dość niedbała i nie śledzi zmian w przepisach. O wszystko musiałem się dopytywać, a czasem nawet sprawdzać, dlateog w końcu zacząłem sam się rozliczać, kiedy nabrałem doświadczenia w prowadzeniu firmy. Korzystałem z programu szybkafaktura.pl, który wymieniła Małgosia547 i mogę potwierdzić, że jest ok. Wszystko czarno na białym i w zgodzie z bieżącymi przepisami. Podobnie wystawiane w programie dokumenty spełniają wszystkie standardy. Sprawdziłem. Jeśli ktoś jest staranny i ostrożny, samodzielne prowadzenie działalności nie jest wcale trudne.
m4rcin4 / 2012-12-06 18:59
Myślę, że to dobry pomysł. Biorąc pod uwagę sam fakt, tego że wszystkie informacje na bieżąco są uaktualniane w aplikacjach online. I nie ma mowy o pomyłkach związanych z aktualizacjami stawek itp.
Tym bardziej wiele portali daje możliwość darmowych konsultacji z księgowymi. Który portal najlepszy? Chyba nie ma co robić zbędnej reklamy :) Każdy jest dobry jeśli spełnia nasze oczekiwania. Więcej to tylko kwestia wyglądu i samej jego obsługi. I pewno ceny :)
Bieleckicka / 2012-11-21 12:33
Witam,

też zastanawiam się nad księgowością w formie online, przy czym trafiłam już kiedyś na broszurę taxxo w o.Reiffaisen Banku. Jestem z Łodzi i już wcześniej kilka innych firm oferowało mi taką zdalną współpracę, ale większość poza elektronicznym obiegiem dokumentów niewiele jednak oferuje w odróżnieniu od wspomnianej firmy. Głównie analizy finansowe i planer finansowy, czy coś w tym stylu. Jeżeli ktoś korzysta, albo korzystał bardzo proszę o opinię. Może być tu albo na pw maliciousattorn@poczta.pl

pozdrawiam
kadaphi / 101.255.58.* / 2012-11-22 20:21
Elektroniczny obieg to jakby podstawa firm, które się zajmują profesjonalnie e-księgowością, więc chyba miała Pani oferty ze standardowych biur ? Taxxo się wybija na rynku, ale mają bardzo wyspecjalizowaną ofertę, dlatego jest przeznaczone dla firm, które lubują się w kontroli kontroli. Nie znam systemu z praktyki, ale po funkcjonalnościach od razu widać, że poszli daleko w analizę i badania statystyczne. Super, ale dla spółek i dużych kapitałów, gdzie trzeba się transparentnością wszystkich działań raportować co krok wszystkim urzędom. Dla maluszków może być to przerost formy nad treścią.
EKO-Systems BTM / 37.31.62.* / 2012-11-26 01:42
Chyba przesadzasz z tym stwierdzeniem, że taxxo nie jest dla maluszków, wręcz poczułem się połechtany, bo mam średnio 25 dokumentów miesięcznie, czyli niewiele, bardzo intensywnie korzystam z systemu. Ok, nie mam modułów z kadrami i kalendarzem finansowym, bo zupełnie nie ma potrzeby, ale resztę wykorzystuję. Zgadzam się z tymi analizami, że są bardzo rozbudowane, w dwuosobowej firmie gdzie szefuję nie muszę nikomu pokazywać fajnych wykresów, tylko interesują mnie suche liczby, a to jest.
DanielV500 / 155.158.42.* / 2012-11-26 13:31
Platforma taxxo, to nie jest system do księgowania, tylko komunikacji i synchronizacji informacji między biurem, a klientem. Taki panel jest użyteczny zarówno dla Pani z "chlebaka" jak i jointventure notowanego na gpw. Dookreślajcie dokładnie, a nie mieszajcie pojęcia. Pzdr.
AndrzejFiber / 2012-11-28 20:24
Chyba łatwiej wejść na taxxo.pl i samemu zobaczyć, bo kolego DanielV500, taxxo oferuje równocześnie usługi księgowe jak i tę platformę do kontaktu z biurem księgowym, więc różną opcję można wybrać.
yesman / 79.191.174.* / 2011-02-11 14:10
Księgowość online pod wieloma względami jest ciekawym rozwiązaniem, mocno obniżającym koszty w małych firmach. mKsięgowa np. proponuje system online do pełnej księgowości i niedługo również pełne wsparcie księgowe.
msz / 2010-10-14 23:37
Polecam ifirma.pl. Sporą zaletą jest niewirtualne (telefoniczne) Biuro Obsługi Klienta. Mimo, że e-księgowość z definicji powinno się obsługiwać jedynie przez komputer czasami warto mieć możliwość załatwienia spraw z żywym człowiekiem.
Małgosia547 / 95.48.6.* / 2010-10-11 11:23
I jak? Wybrałaś już coś?
MartaMnich / 81.99.112.* / 2010-10-13 17:22
Wybrałam polecane tu przez kogoś biuro partner sc. Podpisałam umowę. Jak ktoś jest zainteresowany wklejam treść maila, który mnie ostatecznie przekonał, maila dostałam od przedstawiciela biura:

Naszą zaletą jest możliwość korzystania jak ze standardowego biura, dostarczasz dokumenty i nic więcej cię nie obchodzi.

-można dostarczać dokumenty osobiście bądź w cale do nas nie przychodzić i załączyć do systemu internetowego

-nasze biuro księguje wówczas, prowadzi książkę przychodów, rejestry vat, ewidencję środków trwałych, oblicza podatki, doradza, składa deklaracje

-klient tylko płaci podatki podane przez biuro

-biuro pilnuje wszystkich terminów

-klient może śledzić na bieżąca cały proces księgowy i stosunkowo wcześnie reagować

-ma wgląd on-line do wszystkiego książki przychodów, rejestrow vat, podatkow, środków trwałych i wyposażenia, do raportów miesięcznych rocznych

-u nas klient sam nie ksieguje nie musi się znać wcale na księgowości, jesteśmy biurem rachunkowym które jest ubezpieczone i ponosi odpowiedzialność za to co robi
nowakfred / 2014-01-03 12:01
Zdecydowanie lepszym wyjściem jest biuro rachunkowe z komunikacją online, niż samodzielne prowadzenie księgowości w jakimś programie - sądze że dokonała Pani dobrej decyzji. E-księgowość może i jest tańsza ale sprawdza się gdy są dwie faktur na krzyż, albo ma się wiedze księgową. Ja jej nie mam i szybko musiałem przestawić sie na biuro. Oni też mają program do komunikacji z klientem, mam tam program do wystawiania faktur, wgląd w rozliczenia i archiwum z dokumentami. Fajna sprawa, nie musze przychodzić do biura w ogóle, chyba że chce się poradzić i wypić kawę z miłymi paniami.
gas82 / 94.42.42.* / 2011-05-18 14:38
bardzo podobne do elaboro
BigKing / 78.8.156.* / 2010-11-16 13:18
Ciekawa oferta, nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.
dana3 / 89.73.70.* / 2010-11-23 18:45
To coraz popularniejsza forma księgowości. Stosuje ją wiele biur. Poszukaj w Google. Ja przestawiam swoje biuro tylko na internetową obsługę klienta. Ale ta forma sprawdza się to tylko w przypadku małych firm.
BigKing / 78.8.156.* / 2010-11-16 13:20
Chodzi mi o to ofertę biura Partner sc.
Małgosia547 / 87.105.190.* / 2010-10-07 10:35
Też mam małą firmę - sklepik internetowy. Powiem szczerze, że mi bardziej odpowiada e-księgowść niż biura rachunkowe, dużo sobie liczyli a błedów robili sporo. Zaczynałam od dem programow do księgowości, ale nie mieli wszystkiego czego potrzebowałam, a nie stac mnie na pełna wersję. Znalazłam jakiś czas temu serwis do e-ksiegowosci, strasznie słaby był, teraz przerzuciłam się na inny i jest naprawdę ok, prosto się to obsługuje, cięzkiej ksiegowosci nie prowadze, wiec mi to starcza i kase oszczędzam. Za pakiet pelnej ksiegowosci placę troche ponad 33 zł. Zerknij sobie: wfirma.pl

też masz inne serwisy:
ifirma.pl - z nich wcześniej korzystałam
szybkafaktura.pl
muru / 83.10.91.* / 2013-11-19 16:20
Zdecydowanie księgowość internetowa. Mogę tutaj potwierdzić doświadczenia Małgosi547. U mnie też księgowi brali bardzo dużo a do rozliczeń używali... szybkafaktura.pl To jeśli platforma jest dość dobra, żeby chciały jej używać profesjonalne biura księgowa, to dla mnie również będzie. A w takim razie po co mam płacić komuś za wklepywanie do komputera dokumentów, skoro mogę to zrobić sam znacznie takiej. I przynajmniej porady księgowych współpracujących z programem mam w cenie pakietu.
Clock_68 / 2010-10-08 14:22
polecam wfirma.pl, przetestowałem chyba wszystkie programy do e-księgowości, w sumie tylko oni mają księgowść, reszta to wystawianie faktur i nic więcej.
grosz7 / 94.42.48.* / 2011-03-08 19:20
spojrzyj na elaboro.pl ma pełną księgowość i dużo więcej innych modułów. ja polecam
jacek76 / 87.105.141.* / 2010-10-05 19:05
Ja korzystam z usług tego biura rachunkowego, które podałeś. Co prawda nie używam usługi e księgowość ale samo biuro Partner bardzo dobre, jeśli chodzi o prowadzenie ksiąg. Nigdy nie miałem z nimi problemów, w przeciwieństwie do poprzednich "księgowych".

Najnowsze wpisy