Forum Forum prawneCywilne

Ksip, porady pomoc

Ksip, porady pomoc

mistrzunio573 / 217.99.88.* / 2017-03-03 13:22
Witam

pisze do państwa z pytaniem a raczej prośbą. Mianowicie w wieku 15 lat brałem udział w bójce, w wyniku czego został w stosunku do mnie zastosowany środek wychowawczy w postaci nadzoru rodzicielskeigo. Niedawno dowiedziałem się, że figuruje w krajowym systemie informacji Policyjnej. Blokuje mi to możliwość brania udziału w stażach, praktykach w administracji publicznej zwłaszcza na szczeblu rządowym i ,w związku z tym planuje napisać pismo do KGP z prośbą o "wymazanie" mojej osoby z tego systemu.

I tutaj moja prośba, mogli by państwo podać ustawy, wyroki, rozporządzenia, którymi mógłbym dodatkowo motywować swoją prośbę?

Dodam od siebie, że przygotowałem już zaświadczenie o nie karalności, kserokopie legitymacji studenckiej ( jestem na 1 roku magisterki), kopie umów odbywanych wolontariatów.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat wniosku o wymazanie KSIP'u, rady , doświadczenia itp. mile widziane

Pozdrawiam
wiwan / 2017-03-03 19:10
No właśnie nie bardzo takowe są. Policja ma tu sporą dowolność, wnioskiem nie jest związana.

Wątek na temat:

http://www.money.pl/forum/wniosek-u-usuniecie-danych-z-ksip-t3933351.html

Pada tam link do bardzo długiego i starego wątku (sporo do przekopania)o zatarciu skazań. Ze dwa-trzy razy jest kwestia KSIP poruszona, przytoczono zdaje się wtedy jakieś orzeczenie sądu mówiące właśnie o tym, że wniosek nie jest obligujący.

Najnowsze wpisy