Forum Forum finansoweBanki

Kto korzysta z moich pieniędzy?

Kto korzysta z moich pieniędzy?

kbkb / 2007-10-09 15:10
Witam
05.10.2007 ok godz 14 przelałem parę tyś zł z banku X do banku Y (oczywiście obydwa konta internetowe). Do banku Y wpłynęły pieniądze dopiero 08.10.2007, ale z mojego konta bank X zdjął tą kwotę już 5. Kto na tym korzysta? Myslałem, że w dobie internetu i takiego skomputeryzowania to tyle nie trwa?
Pozdrawiam wszystkich
Wyświetlaj:
Iza Konsultant Money.pl / 2007-10-09 15:29 / Specjalista Money.pl
Witam

to, że konto jest w banku internetowym czy też jest to konto z obsługą internetową, nie oznacza, że przelewy międzybankowe będą rozliczane on-line.
Proponuję zapoznać się z sesjami eliksir obowiązującymi w tych bankach na stronie:
http://www.money.pl/banki/elixir/
to, że dokonał Pan przelewu w piątek w godzinach popołudniowych też miało wpływ na to kiedy pieniądze zostały zaksięgowane w banku Y.

Pozdrawiam
kbkb / 2007-10-10 15:19
Witam

Byłem na stronie http://www.money.pl/banki/elixir/ i nawet w najgorszym wypadku powinienem się 5 załapac na sesje wysyłkową w banku X i odbioczą w Y, ale nie oto mi chodzi.
Dlaczego bank X (bo zakładam, że tam tkwi problem...) nie zdejmuje mi kwoty w dniu kiedy wykonuje operaję tylko w dniu zlecenia - chyba tak nie powinno być. Czy sa jakieś przepisy regulujące te sprawy?

Pozdrawiam
przewodnick / 2007-10-10 15:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A jaką bank ma pewność, że od dnia złożenia zlecenia do dnia zaksięgowania pieniążki nie wyparują z konta? Mogę to porównać do bankomatów w dawnych czasach - przestępcy zakładali konto na jakiegoś słupa, a potem robilli rundkę po bankomatach czy sklepach (księgowanie odbywał się z opóźnieniem jednego, dwóch dni)
kbkb / 2007-10-10 16:56
Dlaczego baki się chronią a nie dbają o klienta? Przecież i tak sobie odbiją na różnych prowizjach... Dlaczego zawsze zakłada sie że kazdy klient to złodziej? Mam wrażenie, że to są nieuzasadnione zyski banków. Jeśli takich jak ja bank uzbiera kilkaset dziennie to liczcie jakie maja zyski...

Pozdrówka
przewodnick / 2007-10-10 17:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A dlaczego musisz zapłacić podatek do US na koniec marca a na zwrot czekasz miesiącami? Dlaczego masz opodatkowane lokaty skoro te pieniądze były już kilka razy opodatkowane? Dlaczego nie możesz sobie odliczyć podatku od zakupów tak jak to mogą robić firmy? Itd, itp.

Głowa do góry :-)

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: