Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kto nie ma miedzi, ten nie zarabia i w domu siedzi

Kto nie ma miedzi, ten nie zarabia i w domu siedzi

Wyświetlaj:
caabi / 2007-04-03 20:18 / Tysiącznik na forum
A i jeszcze jedna rzecz którą zaobserwowałem będąc czasem poza rynkiem, mam na myśi codzienną analizę komunikatów spółek sytuacji na rynku światowym, giełdach wschodu, forex, surowce itp. itd. kurde panika to najgorsze co może być, moim zdaniem jeśli coś kupujesz i wierzysz w to coś, to trzeba trzymać przychodzi czas na wszystkie spółki. A do bessy jeszcze bardzo ale to bardzo daleko, ostatni warren słusznie nas porównywał ( nasze gospodarki ) do hiszpanii, i tak sobaczyłem na ich index od roku wstąpienia do unii, zobaccie sami byli tez kolo 3500 pkt, a potem......... i teraz ........ 17000. a w tym czasie WTC, i inne afganistany czeczenie, i można tak wyniczać, kryzys na rynku ropy upadek barrings bank i wiele innych zdarzeń które długoterminowo nie wpływały na trend gospodarki tego kraju jak i giełdy, a więc sobie myślę że nie ma co się stresować, przed nami rozwój gospodarczy, nie idzmy pod prąd, bez obaw, może być tylko lepiej RZĄD TEŻ MAM NA MYŚLI bo gorzej być nie może :)))
pozdrawiam, bądźcie wytrwali a odpoczynek też się wam napewno przyda, z tego co was czytam ostatnio to sław musi odpocząć...... sław zmęczony jesteś już chyba :))) tylko sie nie obrażaj to tylko moja obserwacja..
littlephobos / 2007-04-03 20:17 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
spowiedź:
1.ABPL - 15%
2.Budopol - 9%
3.Betacom -6% ( strategia 1/07)
4.Euroliflm 24%
5.JC Auto - 21%
6.PPWK - 7% (strategia 1/07)
7.Stalexport - 11%
8.Variant - 7% (strategia 1/07)

i w ramach małego komentarza:
1. Silna spółka, ciekawe zachowania w czasie sesji, mały obrót nawet w wypadku korekty powinna dojść do nowych szczytów, zapewne do wyników z 1Q wypada potrzymać
3. Zapomniana spółka, cena rośnie obroty też, wartość księgowa na akcje około 11 zł,, moim zdaniem jedna z tych niewielu jeszcze troszkę niedowartościowanych, zwłaszcza że zaczęła poprawiać wyniki, wyczekiwanie do 1Q, weryfikacja i zapewne zostaje jako longterm w portfelu.
4. Co tu dużo mówić, jak dla mnie " pozitiw riakszons" - już raz komentowałem
5. Bardzo pozytywnie widzę przyszłość :), a na poważnie niedzisiejszy raport z jednej strony mnie martwi bo nie podali zysku netto tylko sama sprzedaż, z drugiej strony wzrost przychodów z terytorium Polski może cieszyć, gdyż zapowiadane podniesieni stóp% zapewne obniży przychody z zagranicznej części (chyba że Euroland też będzie dalej podnosił)
8. Variant - jednak dzisiaj kupiłem, akurat jacyś prominenci tez si wymienili akurat akcjami, bo wygenerowali obroty, jak za cały pierwszy kwartał razem wzięty; spółka może mało popularna spółka bo na "gorszym rynku" ale ma w sobie to coś, kolejna emisja akcji się zapowiada i ma iść na kupienie innych spółek, może wtedy Variant wróci na "lepszy rynek" i będzie jak z Energopolem ;) - weryfikacja podobnie - po 1Q
. / 2007-04-04 06:13 / ................
tak,to ja wciaz pisze Hiszpanii,zalatwiles za mnie robote,dzieki --:-))
ts / 2007-04-03 20:29 / "Trial na giełdzie"
mam varanta zastanawiam sie jak to walne wpłynie na kurs. i betacom strasznie mi się kisi
pawel_b / 2007-04-03 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
a 2 gdzie jest?
ptaszki ćwierkały, że będą publikacje o nowych zleceniach dla budopolu a tu narazie cichosza.?
gollum / 2007-04-03 20:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Kto chce łyka Warki?
needle / 2007-04-03 20:26 / Bez rangi
mam Żubra i Łomżę
wino australijskie, mołdawskie, greckie, bułgarskie
Smirnoffa,
Wiśniówkę,
Bolsa
wszystkiego nie pamiętam, ale gdy mili goście przychodzą to musujące się jeszcze chłodzi
ts / 2007-04-03 20:32 / "Trial na giełdzie"
tożto niezła bateria.
needle / 2007-04-03 20:44 / Bez rangi
niektóre już się 10-letnim kurzem pokryły, ale wybacz...
... z uczniami nie piję
bo do tiurmy zaciągną, a tam nie ma notowań...i piwa...i wina...i...
ts / 2007-04-03 20:54 / "Trial na giełdzie"
mam nadzieję że te pokryte 10-letnim kurzem to czerwone.
needle / 2007-04-03 21:00 / Bez rangi
nie wiem, ciemno jest...
a jeszcze w jednej butli (wina?) z Kambodży mam węża, który zjada drugiego - super, mówię Ci
ts / 2007-04-03 21:14 / "Trial na giełdzie"
to jakaś nalewka z tym wężem. co do win to długo opłaca się trzymać czerwone. białe się psują po 10 latach może byc ocet.
warren buffet / 2007-04-03 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
daj zgrzewe
piotr824 / 2007-04-03 20:17 / Tysiącznik na forum
witaj gollum , warki nie chcę wolę żurawinową finlandię , ale mam inną prośbę , pisałeś że Twój TUPek poszedł w dobre ręce, jednak jeśli możesz to skomentuj dzisiejsze spadki , prognoze i najbliższą przyszłość
Lumpex / 2007-04-03 20:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
polej... tup trupa dzisiaj kupiłem ale wtopa a sądziłem że to poranna korekt .... buuuu
gollum / 2007-04-03 20:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Muszę się napić.

Po czwartym piwie muszę się wam do czegoś przyznać :(
Lumpex / 2007-04-03 20:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mastersa se kupiłeś wczoraj :)
gollum / 2007-04-03 20:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie musze sie Wam przyznać do czegoś znacznie gorszego :(

Ale na trzeźwo tego nie zniosę więc dajcie godzinkę.
Kilgore / 2007-04-03 20:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odkupiłeś 2x tyle TUPa wczoraj na górce po tym jak już raz pchnałęś?
EDiS / 2007-04-03 20:04 / Tysiącznik na forum
Niepokoją mnie wydarzenia na Ukrainie, teoretycznie mogą też być powodem do kolejnej korekty.
caabi / 2007-04-03 20:01 / Tysiącznik na forum
Witam Was wszystkich, nie piszę ostatnio na forum ale czytam was regularnie z uwagi to iż mam wiele rzeczy na głowie zmiana pracy itp tematy stąd na forum mnie ostatnio nie było.
żeby nikt nie pomyślał że zbankrutowałem no nie musiałem się wytłumaczyć, na ten czas kiedy giełdy nie obserwuje codziennie zainwestowałem w BIOTON i w LUBAWKE, spoko zadowolony jestem z lubej moim zdaniem kroi się atak na 3,20. a biotona nie puszcze szybko chyba nawet z nim zostane do 2020 bo cos czuje ze to bedzie cos na skale coca-coli tylko w innej branzy :)))
o swissku wspomniec musze sprzedalem na ostatnim mocnym wybiciu, czemu to zrobilem ?? ano sam do konca nie wiem wrocic oczywiscie planuje ale poczekam jeszcze troche.
widze ze u was ostatnio zmienne nastroje ale jak patrze na to ze swojej perspektywy ciagle rynek sie wybrania i rosniemy, z uwagi na to tez postanowilem wrocic do systematycznego oszczedzania w fundy akcyjne, a teraz tyle nowych ze wybor jest fajny, a zyski za kilka lat mysle ze tez zadowola, na gielde w postacji najczystrzej czyli DT i codziennna analiza wrocic oczywiscie zamierzam, ale jeszcze planuje odpoczac od tej adrenalinki chwilke, jak wroce to będzie mnie na forum pełno, jak kiedys pozdrawiam was wszystkich tak chciałem o sobie dać znać :))) pozdro..
needle / 2007-04-03 20:11 / Bez rangi
rzuć pracę siadaj z nami i graj
jak masz czym to zarobisz więcej 1 dnia niż tam przez miesiąc
i nikt nie będzie krzyczał na Ciebie, że źle zrobiłeś :-)
caabi / 2007-04-03 20:20 / Tysiącznik na forum
nie needle, prace mam dobrą i przyjemną, narzekać nie mogę i nikt nie krzyczy ;))))
a pieniądze to nie wszystko, na biotonie i lubawie nie strace a w fundy inwestując stres mnie ominie.......
jak wróce to milion zarabiać dla zabawy :))))
flugo / 2007-04-03 20:09 / portfel / Dziecko hossy
musisz sobie zmienic dopisek przy nicku na niewierny Swissmedman:))

pozdrawiam
caabi / 2007-04-03 20:27 / Tysiącznik na forum
no musze zmienić ;(((
caabi / 2007-04-03 20:05 / Tysiącznik na forum
ps. stany grzeją ładnie miedź drożeje, super klimacik ogólnie, ale ja jeszcze odpocznę, na ostatnich spadkach zacząłem panikować straciłem cierpliwość zacząłem panikować, przeżywam momentami to co brydzia, boję się kupować. póki to uczucie nie minie bawie sie na spokojnie w typowego inwestora logterm.
a i ps 2 te mastersy tupy fony itp. kurde jakie emocje mam nadzieje ze udaje wam sie w odpowiednim momencie wyskoczyc bo TGV przy tym to lokomotywa parowa ;)))
Kenobi / 2007-04-03 20:13 / Uznany malkontent giełdowy
Witaj! Masz jak najbardziej zdrowe odczucia, dojrzałego gracza giełdowego. Czytałeś pewnie książki o psychologii inwestowania, gdzie doświadczeni gracze radzą w sytuacjach blisko szczytów realizować zyski i nie martwić się, że jeszcze rośnie. Spadek zwykle jest nagły i gwałtowny, a promocje po takim spadku wy nagrodzą wszewlkie straty wirtualnych zysków. Pozdrawiam i życzę powodzenia w nowej pracy.
caabi / 2007-04-03 20:25 / Tysiącznik na forum
witaj Ken, odczucia mam zdrowe, przynajmniej z tych książek które czytam tak wynika ;))))
Nawet nie wiecie jak zdrowo jest odpocząć, obecną sytuację na rynku znam dobrze i uważam że obecnie jest sytuacja trochę dziwna, bo dane z Usa były narawde nie ciekawe a jankesy chyba juz na przekór jadą dalej, czy to dobrze ? powiem tak strach się bać ale generalnie teraz wracamy do fazy napędzania naszej GPW nowymi spółkami i wraca temat odgrzewanych kotletów czyt. surowców KGHM PKN LOTOS itp. ja niewiem jak nie banki to surowce i tak w kółko, teraz jestem ciekaw tylko jednego czy maj może się powtórzyć ??? :))
Kenobi / 2007-04-03 20:29 / Uznany malkontent giełdowy
Za pożyczone jeny, które trzeba zwrócić, jak akcje polecą w dół, a jen w górę, to można sobie wyobrazić ten spadek, coś jak dziś zapodała A2, którą pozdrawiam.
caabi / 2007-04-03 20:35 / Tysiącznik na forum
fakt taka sytuacja to może być poczatek kryzysu, ale ken my nie pożyczamy w jenach i to nas broni, nas w sensie GPW, oczywiście taki stan rzeczy wpływ na naszą giełde będzie miało ogromny ale już nie na gospodarkę tak przynajmniej uważam.
uważać trzeba to prawda, ale kurde z drugiej strony jak się bawić to się bawić póki jeszcze można :))))
Kilgore / 2007-04-03 20:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
raz sie udaje a raz sie nie udaje ;) Czyli "Czasem Słońce Czasem Deszcz" w wersji giełdowej (trzymamy się za rączki ubrani w akcje i tańczymy w kolorowej scenerii)
Kenobi / 2007-04-03 20:15 / Uznany malkontent giełdowy
Czyli bal na Titanicu.
Kilgore / 2007-04-03 20:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Coś w ten deseń, tylko łatwiej wyjść i wrócić do domu ;)
Kenobi / 2007-04-03 20:26 / Uznany malkontent giełdowy
Niektórzy to się jeszcze wdrapują na pokład.
Kilgore / 2007-04-03 20:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo fajną muzę DJ puszcza ;)
gollum / 2007-04-03 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy
No i qrna nie wiem co z tym cashflowem. Martwi mnie to niemnożko.

BIG

samuraj jack / 2007-04-03 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-04-03 18:21:09 | *.*.*.* | Big Lebowski [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
przyjdzie dzien Samuraj gdy jen Cie zmyli - grajac na opcjach poniesiesz straty ..
oby tak nie bylo..inwestorzy beda porzucac jen i dlatego nastapi zmylka .. pamietaj
o tym... skomentuj

2007-04-03 19:51:44 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
i kiedyś ten dzień nadejdzie....
ale wtedy jedynym ratunkiem będzie posiadanie opcji spadkowych
koniec rządów jena zbiegnie się krachem w USA skomentuj

2007-04-03 19:50:26 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
teraz opcji nie mam - tylko akcje
najcz / 2007-04-03 19:58 / Tysiącznik na forum
co myślicie o mieszku,kupują go Łotysze, czy ruszy się ich kurs ?
Kai / 2007-04-03 21:49 / Tysiącznik na forum
Cala Lotwa to rynek zbytu wielkosci jednego sredniej wielkosci polskiego miasta
samuraj jack / 2007-04-03 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wieczorem


2007-04-03 18:58:19 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (8896 postów) ]
nawet reporter zapowiadający rynki mówi że już go przestało dziwić że znowu
zarobili
ale dziwnie mało wpisów jak na taką hosse ,

____________________________________

wszyscy są juz znudzeni wzrostami:))
Kenobi / 2007-04-03 20:21 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, przestaną nawet uruchamiać komputery i włączać notowania, bo i tak wiadomo, że rosło, rośnie i będzie rosnąć. Po prostu rozdawnictwo pieniędzy - jak pisze wyżej "igła", rzucać pracę i na giełdę. Zarobek gwarantowany.
needle / 2007-04-03 20:36 / Bez rangi
bo ja dobrze ludziom życzę
i Tobie też
zacząłem pracować jako 15-latek; w '80-tych pracowałem na 3 etaty (bez urlopu, noce itd) zmęczyłem się tym wszystkim i od zmiany systemu (troszkę się przyłożyłem) przepracowałem łącznie 2 lata w ubiegłym tysiącleciu
Dobrze szło, ale zbytnio zaangażowałem się w kontrakty, na szczęście wyszedłem z tego (nałogu) i spokojnie żyję z GPW - skromnie, żeby Cię uspokoić.
Nie ja jeden na tym forum mam takie źródło utrzymania
Ja jedynie daję ludziom wyjść z inwestycji, gdy potrzebują pieniędzy i tyle
Sądzisz, że to jakiś podlejszy zawód - inwestor giełdowy?
Kenobi / 2007-04-03 21:16 / Uznany malkontent giełdowy
Nie sądzę, ale uważam, że jest zbyt ryzykownym, żeby nie mając większego kapitału rzucać pracę i liczyć, że się na pewno zarobi. Była hossa i wielu ludziom wydaje się, że będzie zawsze. Przyjdzie moment, że będzie się tracić i może to potrwać o wiele dłużej, niż się wszystkim wydaje. Bańka kredytowa, jaka powstała w Stanach z powodu zbyt niskich i zbyt długo utrzymywanych stóp procentowych, a która manifestuje się obecnie kryzysem na rynku nieruchomości i rozszerzającym sie na rynku hipotecznym powoduje osłabienie konsumenta, którego wydatki stały u podstaw hossy. Dzisiejsze dane z rynku nieruchomości, dotyczące zawieranych kontraktów, a nie faktycznej sprzedaży domów, po których mieliśmy mini rajd, podlegają korektom o 30 - 40%, więc jak uważa jeden z komentatorów w CNBC, wcale nie muszą być takie dobre. W każdej chwili może nastąpić odwrót, bo wzrost wbrew sygnałom o zbliżaniu się recesji długo trawać nie będzie.
needle / 2007-04-03 22:01 / Bez rangi
nie rzucałem, mną rzucili - dostosowałem się do warunków tylko
i nie miałem zbyt dużo pieniążków, to jeszcze jakieś dorywcze dwa zlecenia wziałem, później wygrałem sprawą w sądzie pracy i wiesz: tu dyszka, to piątka tu parę stówek i giełda, a później matka zachorowała i nawet gdybym chciał wócić to nie mogę
taki los
a o los indeksów boję się nie mniej od Ciebie
ts / 2007-04-03 20:42 / "Trial na giełdzie"
moim zdaniem duża odwaga i wiara w siebie. pozdrawiam
needle / 2007-04-03 20:49 / Bez rangi
odwagę (może głupotę - to niedaleka droga) to miałem kiedyś, jak stawałem przeciw sowieckim czołgom, a teraz to najwyżej się mogę z 70-letnim sąsiadem pokłucić, bo mu szajba odbiła i utrzymuje, że przychodzę do niego nocą i mu śruboktręty podmieniam.
a akcje to mogę sprzedać myk-myk i koniec problemu; najwyżej wtopa
i ja pozdrawiam
Kilgore / 2007-04-03 19:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobry wieczór :)
Jak sądzicie czy warto trzymać hydrotor? Mam mały pakiecik, jakieś 5% portfela, mniej więcej w dzisiejszej cenie. Nigdzie mi się z nim nie śpieszy ale ciekaw jestem waszej opinii co on jeszcze może.
Dzisiaj dobry dzień. Jedyna wtopa to TUP (-6% od ceny zakupu a wczoraj zabrakło 30gr i bym sprzedał), na szczęscie mam go malutko. Wychodzi rozpieszczenie rynku - ostrożne prognozy z wyraźnym zatrzeżeniem możliwości wzrostu powodują zwałę - nie wiem co o tym myśleć ale trochę "niesmaczne"...
Z drugiej strony Bytom, ponad 35% portfela, ciekawe do ilu dojdzie w tym tygodniu - dzięki Warren. Cieszy też koniec histerii na STX - tu jestem na zero na tą chwilę. Pozatym strzelec i IBS, na razie bardzo miło. Pozdrawiam :)
sumani / 2007-04-03 20:12 / Plankton giełdowy
jak na razie ponar w wydanych komunikatach zdeklarował dokupowanie akcji relpolu co zresztą widać a co do polnej i hydrotoru to są tylko spekulacje parkietu tak że....
Kilgore / 2007-04-03 20:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli kupiłem plotki!!! Yessss!!!!
de havik / 2007-04-03 20:03 / portfel / "Tysiącznik na forum"
TUP kosztował 3 tygodnie temu 25pln - trudno sie dziwić, że przy prognozie znacznie niższej niż teoretczne wyliczenia poleciał na pysk i pewnie jeszcze poleci. Przy tej cenie musieli by podać jakieś 50mln by nie było rozczarowania. sam na to liczyłem i sie przeliczyłem. już go nie posiadam.
brydzia / 2007-04-03 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
instalkraków na sprzedaży osiedla - Ślicznej zarobi 30 mln zł i jest 34 zł więc Tup po 68 przy tych prognozach jest chyba za drogi
de havik / 2007-04-03 20:24 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja stawiam na poziom 35-40, tam powinien sie zatrzymać. może wtedy odkupię trochę.
Kilgore / 2007-04-03 20:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to mi się TrUP zrobił średnioterminowy , bo ze stratą nie oddam znając perspektywy. Do tego już doszedłem w tej zabawie, apropos cierpliwości ;)
brydzia / 2007-04-03 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiidzisz , 3 dni temu ponar miał przejmować hydrotor , wczoraj polną a dzisiaj enap , żebyś nie miał na nim jak na Tupku zamiast zysku stratę
Kenobi / 2007-04-03 19:56 / Uznany malkontent giełdowy
Są już dane od wszystkich z wielkiej trójki poroducentów samochodów w Stanach. Przed chwilą GM podał, że jego sprzedaż w lutym spadła o 7,7% (pick-up'ów aż o 11,3% - rynek nieruchomości). Chrysler wcześniej informował o spadku o 8%, a Ford o 12,2%.
JA / 2007-04-03 19:45 / Tysiącznik na forum
ktoś coś powie o rekordowych drgoi dzień z rzędu obrotach na pcgardzie? ładnie dzisiaj poszły zakupy za ok miliona kilka razy może oprócz ych wszystkich informacji coś jeszcze mają w rękawie?
brydzia / 2007-04-03 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
miliard akcji po 1 groszu , czujesz jaki to będzie potentat ze swoją kapitalizacją
sumani / 2007-04-03 19:57 / Plankton giełdowy
akcje nowej emisji za grosik potrafią pobudzić fantazję ...
07 długo dystans / 83.28.110.* / 2007-04-03 19:27
polish energy partners kto wsiada do pociągu
zdaje mi się że to nie expres tylko to francuskie teżewe :)
Big Lebowski / 2007-04-03 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
agencie 007 dlugo dystans - pozdrawiam..
07 długo dystans / 83.7.81.* / 2007-04-03 19:58
i ja pozdrawiam serdecznie wielbiciela stx
ja ostatnio stałem się wielbicielem mci nazbierałem sporo papiera od 15 do 16 złotych :)
Big Lebowski / 2007-04-03 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz kiedys bylem zmuszony sprzedac ten papier po 5,5zl i juz nigdy nie wroce do tego papieru...
07 długo dystans / 83.7.81.* / 2007-04-03 20:06
wiesz moim zdaniem ten papier to będzie po 55 bez przecinka między piątkami :)
ts / 2007-04-03 20:20 / "Trial na giełdzie"
obyś miał rację. mam od 7.5
Big Lebowski / 2007-04-03 20:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w moich postach znajdziesz moja skrzynke e mailowa - mozesz pisac do mnie jesli tylko masz ochote..
A2 / 2007-04-03 19:23 / Spekulantka
zobaczcie USA )) strach sie bac .Jak nadejdzie korekta to spadniemy jak kamien z 10 000 tys metrow))).Mam wrazenie , ze jest nadmiar pieniedzy na swiecie)))
warren buffet / 2007-04-03 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie rób sobie wrogow :)
samuraj jack / 2007-04-03 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czerpanych głównie z Japonii
needle / 2007-04-03 19:33 / Bez rangi
chyba punktów...?
... a i to z ponad 12 tys
Big Lebowski / 2007-04-03 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest to gra pod wyniki kwartalne niewatpliwe..
Kenobi / 2007-04-03 19:39 / Uznany malkontent giełdowy
CNBC podał właśnie, że trzy wielkie banki inwestycyjne z Wall St. obniżają prognozy wzrostu gospodarczego w tym i następnym kwartale, a wzrost zysków spółek w tym kwartale oceniany jest tylko na 3,8%, do tej pory był dwucyfrowy. Carry trade ma pomóc wciągnąć do gry stojących z boku, komuś trzeba to sprzedać, zanim pojawią się te wyniki.
Big Lebowski / 2007-04-03 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kenobi tak jak pisalem wczesniej jak na zle wiadomosci kupuje sie akcje natomiast gdy beda podawac dobre nalezy sprzedac.. jest to zelazna zasada...
Kenobi / 2007-04-03 20:08 / Uznany malkontent giełdowy
A ja Ci odpisywałem, że akcje kupuje się po porządnych spadkach, a nie wzrostach. Na swoje dobre wiadomości, to jeszcze sporo poczekasz. W międzyczasie Twoja odporność zostanie wystawiona na próbę, ale każdy decyduje o swoich inwerstycjach. Wiadomo, że giełda to psychologia, często wysyła mylące sygnały, żeby nie dało się prawidłowo ocenić sytuacji, bo większość nie rozumie o co chodzi i kupuje, "bo rośnie", a mniejszość wtedy właśnie sprzedaje. Jak wiesz, większość na giełdzie zawsze się myli.
Big Lebowski / 2007-04-03 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
musze Cie rozczarowac nie zaliczam sie do wiekszosci .. - zazwyczaj odstaje od wiekszosci .. pozdrawiam..
najcz / 2007-04-03 19:49 / Tysiącznik na forum
w usa też o tym wiedzą.
. / 2007-04-03 19:27 / ................
warrenizmokenobizm jest zarazliwy --:-))
Raistlin / 2007-04-03 19:17 / portfel / Bywalec forum
tak się zastanawiam czy nie pożegnać się ze swarzędzem...
Kai / 2007-04-03 21:53 / Tysiącznik na forum
A ja akurat sie zastanawiam, czy w niego nie wejsc, z racji niskiej ceny nominalnej akcji. To teraz przyciaga.
grześ / 2007-04-03 19:45 / Tysiącznik na forum
połowe oddałem
zostało mi 20k wiec jest bez znaczenia
wim / 195.225.122.* / 2007-04-03 19:40
ja mu powiedziałem dzisiaj do widzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy