Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kto otworzy rynek pracy dla Polaków?

Kto otworzy rynek pracy dla Polaków?

skomentuj
Wyświetlaj:
zasmucony / 83.17.188.* / 2006-02-07 23:59
No tak..Więc wkrótce w całej Europie będzie można spotkać białych murzynów z Polski do najgorszych prac.Czy niedługo wszyscy będziemy"kelnerami"w EU ??
rafik / 86.135.117.* / 2006-02-08 04:38
masz racje, sam pracuje w Anglii nie narzekam na to co robie bo Polacy pracują tak samo jak Anglicy,nie moge tylko sie pogodzic z tym , że wyjechałem tutaj nie dlatego , że chcialem ale dlatego że musiałem bo w Polsce tylko ludzie umieraja.
Wapniak / 83.28.128.* / 2006-02-08 12:50
"Co się martwisz, co się smucisz.... Ze wsi jesteś i na wieś wrócisz"...Prędzej czy poźniej na pewno.
Póki co, masz wolność, masz demokrację. Możesz bez przeszkód zwiedzać świat jak mówi oficjalna propaganda. Nie musisz się zamykać tylko we własnym środowisku, we własnym kraju. Jesteś otwarty na świat, na nowe znajomości, nowe rynki pracy i nowe technologie. Rodzina w kraju, żona z dziećmi w domu i czeka lub nie. I na odwrót. Wyjeżdżają do poznania a wracają o ile wracają, nie do poznania! Ojcowie, mężowie gotują, karmią i wychowują dzieci. Może będą rodzić?... Czasem dzieci przejmie państwo, czasem sąsiedzi, rodzice, jeżeli są, czasem razem chodzą po śmietnikach...i td i tp... Widzisz ile skorzystałeś? Ile dobrego zyskałeś? Masz wolność, nikt za Ciebie nie musi walczyć o Twoją godność /Ci co o nią walczyli są na zasłużonym "odpoczynku" i zbierają owoce swej walki/, jeździsz po świecie i podziwiasz, a w domu niektórzy sąsiedzi Ci zadroszczą nawet, bo udało Ci się kupić mieszkanie lub wybudować dom / na lewo/... kupić nowo-stary samochód...Może żona /mąż/ na Ciebie zaczeka i będzie dobrze.
Spiesz się, poki co, bo jak wszyscy biedni za Tobą pojadą to i tam będzie to samo. Na dodatek w przyplywie dobroci, bolszewicki kapitał przeniesie fabryki do Chin lub na Ukrainę na przykład i będziesz musiał zmienić kierunek zwiedzania. Bliżej ale taniej. Będzie wydajniej i więcej, ale już nie dla Ciebie. Nie martw się, może zdążysz. Może zdążysz zarobić na starość, co radzę, nim stanie się cud. Cud, że naród zmądrzeje i zamiast słynnego warcholstwa weźmie się do rzetelnej i odpowiedzialnej pracy, że sadząc drzewo, sadzić będzie jabłoń. Cień daje i zjeść można!...
Naród bogobojny /jak mi dopomóż Bóg/, więc i to możliwe.... Może jak nie naród to Bóg?
A póki co, jak sam widzisz wszyscy, no może nie wszyscy, mówią /wrzeszczą i pyskują/ wszem i wobec toczą boje o guzikach, zapominając o garniturze... na tym portalu również.
Więc głowa do góry - Rafik, wiosna niedługo...
wapniak / 83.28.116.* / 2006-02-13 10:33
boje o guziki...przepraszam
real / 81.219.244.* / 2006-02-08 22:55
Eeeeetam!!!! Widzę, że tą stronę opanowali jacyś sami narzekający i nieudacznicy, pod dowództwem Wapniaka populisty. Nie ma pracy - źle bo brak kasy, jest praca - też źle (bo to praca kelnera a nie DYREKTORA), nie można było mieć paszportu i wyjeżdżać - źle bo niewola, można wyjeżdżać (nawet bez paszportu) - źle bo wyjeżdżasz, a nie ma cię w domu, nie masz domu lub mieszkania - źle bo nie masz gdzie mieszkać, kupisz mieszkanie lub dom - źle boś złodziej i sąsiedzi ci zazdroszczą, pracujesz powoli i nieudolnie - źle bo mało zarabiasz i szef jest niezadowolony, pracujesz wydajnie i dużo - źle bo szef zwalnia tych co są gorsi, produkty w sklepach są drogie - źle bo klientów na nie niestać, produkty w sklepach są tanie - źle bo firmy żeby tanio produkować przenoszą produkcję tam gdzie jest tańsza siła robocza niż w Polsce, był w Polsce socjalizm - źle wszyscy w Polsce walczyli o kapitalizm, jest kapitalizm - źle bo lepszy byłby socjalizm.
No cóż, jesteśmy wyjątkowym narodem, który został wybrany przez Boga do ........narzekania na tym świecie. No to szczęść wam, narzekającym Boże.
zasmucony / 83.17.188.* / 2006-02-09 11:22
Skoro Polacy narzekają to widocznie mają powody ku temu.Zresztą nie tylko Polacy.Wystarczy pojechać za zachodnią granicę do byłego DDR,np.do Drezna.Tam to ludzie narzekają!!!A przecież mają taki socjal jak Polak,który tyra powiedzmy w jakiejś Londyńskiej pralni.Chciałbym zobaczyć jakim"optymizmem"popisałyby się inne narody będące w naszej sytuacji.
skomentuj

Najnowsze wpisy