Forum Forum prawneCywilne

kto płaci karę za zerwanie umowy? proszę o poradę.

kto płaci karę za zerwanie umowy? proszę o poradę.

kukuryku / 79.187.250.* / 2008-03-02 13:24
Witam. Od 2 miesięcy wynajmuję mieszkanie. Przy podpisywaniu umowy (wszystko legalnie) właściciel powiedział że w tym co mu płacę jest już internet (30zł mies.)i on przekazuje te pieniądze osobie która ma podpisaną umowę z firmą dostarczająca nam neta. Internet jest w całej kamienicy (7 mieszkań) lecz są z nim często problemy, np. nie było netu 2 dni lub rozłączał się co chwila. Umowę z dostawcą internetu ma podpisaną jedna z lokatorek kamienicy. Chce z niego zrezygnować ponieważ ciągle są z nim kłopoty i lokatorzy są niezadowoleni (podobno nie wynika to z winy dostawcy tylko jest jakiś problem w naszej wewn. sieci). Za zerwanie umowy jest kara 700 zł. Osoba która ma podpisaną umowę z dostawcą twierdzi że karę należy podzielić między te 7 mieszkań, i że my mamy zapłacić 100zł kary. Nic o czymś takim nie było słowa przy zawieraniu umowy najmu z właścicielami. Czy jesteśmy zmuszeni zapłacić tą karę?? Umowa z dostawcą była zawarta pól roku zanim my się wprowadziliśmy.
Wyświetlaj:
JJKK / 78.88.255.* / 2010-12-02 20:08
JA mam do tego jeszcze pytanie. Jeśli mam pełnomocnictwo, wziąłem internet na okres 24 miesięcy i chce zerwać umowę, kto płaci za zerwanie? Ja czy właściciel mieszkania? A jeśli właściciel chce zerwać umowę, a ja się nie zgadzam? Bo jeśli np. wyrzuca mnie, albo sam zmieniam mieszkanie to co zrobic z internetem?
Młody Rentier / 2008-03-02 14:19 / Bywalec forum
jeżeli miedzy ta osoba ktora ma podpisana umowe z dostawca internetu a Toba nie ma zadnej umowy to nie jestes do niczego zobowiazana, jezeli natomiast jest umowa a strona jest wlasciciel mieszkania to musisz wobec niego wymowic internet, poniewaz to on pobiera od ciebie pieniadze za internet. Zawiadom go o problemie dotyczacym internetu ze sa przerwy itp i wyznacz mu termin do ich usuniecia jezeli usterki nadal beda wystepowac t mozesz mu wypoiedziec ta czesc umowy dotyczaca internetu i przestac oplacac internet.
kukuryku / 79.187.250.* / 2008-03-02 17:04
między mną a osobą która ma podpisaną umowę z dostawcą nie ma żadnej umowy. między właścicielami a tą osobą też nie ma. w umowie z właścicielem nie ma ani słowa o internecie, dogadaliśmy się że my wraz z czynszem będziemy mu płacić za internet a on będzie to przekazywał dalej bo to byli jacyś jego znajomi. zwracaliśmy uwagę że są problemy z internetem a właściciel wtedy kierował nas do tej osoby która ma podpisaną umowę z dostawcą i to ona nam powiedziała że oni chcą zerwać umowę i że trzeba będzie zapłacić karę. czy w takim wypadku, kiedy mieszkam tam 2 miesiące muszę sie składać na tą karę??
Młody Rentier / 2008-03-02 19:37 / Bywalec forum
Nie musisz nic płacić odnosi się to również co do kary umownej.

Dla Ciebie stroną umowy jest tylko i wyłącznie właściciel mieszkania. W związku z tym że interent jest włączony do czynszu i to właścicielowi mieszkania przekazujesz pieniądze, to tylko od niego możesz żądać aby dostarczany interent był bezawaryjny. Jako, że umowa najmu jest ustna to i ustnie możesz go poinformować ze chcesz przywrócenia interntu do stanu zgodnego z umową czyli że musi być bezawaryjny i jeżeli interent nadal nie będzie spełniał wymagań to możesz własciela poinformowac ze rozwiązujesz umowę w kwestii dot. dostawy interentu i zaprzestać uiszczania opłat za internet.

Proponuje Ci równiez spisanie umowy najmu gdyż jest to pewniejszy sposob dla celów dowodowych np. w razie gdyby chciał Cie usunąć z mieszkania.
kukuryku / 79.187.250.* / 2008-03-02 20:23
Dziękuję za odp. Umowa jest spisana, jedynie kwestie internetu ustaliśmy w rozmowie. Nie do końca odpowiedziałeś mi na moje pytanie- czy jeśli osoba która ma podpisaną umowę z dostawcą rezygnuje i zrywa tą umowę to może mnie obciążyć karą za to zerwanie?? Wygląda to tak że w momencie kiedy były jakieś awarie to przeważnie były naprawiane w ciągu 2godz. Ostatnio zdarzało się że nie było 2 dni, osoba za to odpowiedzialna powiedziała że będzie rezygnować z umowy bo wszyscy są niezadowoleni i że musimy zapłacić karę. Nie wezwała nawet informatyka (mimo że te kłopoty nie są z winy dostawcy tylko jakiegoś problemu w naszej sieci wewn., nie wiemy co dokładnie) aby zbadał problem i spróbował naprawić. I czy w takiej sytuacji obciążyć nas kosztami zerwania umowy??
Młody Rentier / 2008-03-03 12:04 / Bywalec forum
przeciez Ty pytalas czy ty bedziesz musiala zaplacic?? tak wiec po raz 3 mowie ci ze nieee.
czy jeśli osoba która
ma podpisaną umowę z dostawcą rezygnuje i zrywa tą umowę to może mnie obciążyć
karą za to zerwanie??

w twoim przypadku ktory opisalas nie moze cie obciazyc bo ty jak juz pisalem 2 razy nie jestes strona umowy.

moze obciazyc wlasciciela mieszkania w ktorym mieszkasz pod warunkiem ze byla miedzy nimi jakas umowa i jezeli jeszcze bedziesz pytac dalej czy wlasciciel moze cie obciazyc to on rowniez nie moze cie obciazyc.

Generalnei nawet jezli miedzy ta osoba ktora podpisala umowe a interent a wlascicielami jest umowa tylko ustna to i tak ciezko by bylo tej osobie cokolwiek udowodnic przed sadem wiec ja bym na miejscu tego wlasciciela tez nei placil tej kary nawet jezeli kara umowna byla by slusznie naliczona ze strony dostawcy.

A poza tym trzeba byc debilem zeby zaplacic kare umowna bo jezeli to wina sieci lokalnej i jezeli ta osoba ktora ma podpisana umowe z dostawca internetu za nia odpowiada to nawet jezeli jest umowa pisemna miedzy wlascicielami poszczegolnych mieszkan a ta 1 osoba to i tak mozan sie latwo wywinac od placenia kary umownej.

JEZELI TEN STAN FAKTYCZNY KTORY PRZEDSTAWILES JEST PRAWDZIWY TO NIE MA PODSTAW ZEBYS MUSIAL COKOLWIEK PLACIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kukuryku / 79.187.250.* / 2008-03-03 15:24
Dzięki, pozdrawiam :)

Najnowsze wpisy