Forum Forum finansoweBanki

Kto rządzi polską bankowością elektroniczną?

Kto rządzi polską bankowością elektroniczną?

shogun / .* / 2005-06-09 11:38
Wyświetlaj:
robo / .* / 2005-07-08 20:41
Osobiscie posiadam konto w multibanku i polecam ten bank kazdemu owszem kazdy bank ma swoje plusy i minusy ale z calej grupy ten bank byl zawsze ze mna nawet gdy mialem problemy ciekawe czy wasze bank tak wam pomagaja jak Multibank gdy zlowiek ma klopoty finansowe
george / .* / 2005-07-06 13:33
Wszystko, co oferują banki typowo internetowe - tzw. e-banki, sprowadza się do zaspokojenia podstawowych potrzeb nas, konsumentów. Jak w podobnych przypadkach bywa, od jedzenia chleba z wodą przytyć się nie da ale też żyć można...Jesli kogoś to satysfakcjonuje - oki - mnie nie. Nie zapominajmy, iż potrzeby rosną, nasze potrzeby, iż nie możemy być expertami we wszystkim, ażeby np. dobrać do swoich potrzeb kredyt, a nie dać sobie narzucić zmianę potrzeb do kredytu, nie zapominajmy, iż aby dobrze ulokować pieniądze trzeba wiedzieć, jak to zrobić najlepiej. Równie istotne jak opłaty i prowizje są inne usługi bankowe, takie jak doradztwo inwestycyjne, doradztwo kredytowe i wszystkie te usługi, których typowo wirtualne banki zaoferować nam na dobrym poziomie nie mogą!
Bolo / .* / 2005-06-27 19:52
najlepsze konto ma Bank Pekao SA www.pekao24.pl, miałem e'konta w różnych bankach ale w tym jest the best, gorąco polecam. Oczywiście obsługa w oddziałach też jest bardzo miła więc i tam chodzę, osobiście uważam Bank Pekao SA za najlepszy bank w Polsce.
nit / .* / 2005-07-12 12:06
niestety obsługa w tym banku jest beznadziejna. Miałam tam kiedyś konto - zmiana adresu do korespondecji zajęła mi ponad godzinę (juz po odstaniu w kolejce prawie 2). Cały czas były jakieś problemy jak w końcu chciałam zamknąć to konto zajęło mi to ok 4 godzin stania w kolejce i tłumaczenia pani co i jak. Dramat !!!! NIE POLECAM Pekao SA , nikt z moich znajomych tam się nie ostał i od nikogo nie usłyszałam dobrego zdania na temat usług tego banku
www / .* / 2005-07-12 20:48
Wydaje mi sie ze przesadzasz z jakością w Pekao sa, faktycznie w oddziałach nie jest najlepiej ale jezeli chodzi o obsługe przez pozostałe serwisy jest ok. Przynajmniej jak rozmawiasz z konsultantem to nie czujesz się jakbyś rozmawiał z komputerem, który nie przyjmuje pytań jak nie dokończy dyspozycji zgodnie ze skryptem, a tak niestety jest w mbanku, czujesz sie jak byś rozmawiał z robotem. A co do długości zmiany adresu to miałem też taką sytuacje ale wynikało to tylko z mojego niedopatrzenia i ze względu na bezpieczeństwo nikt nie wykonał tej dyspozycji i ok przynajmniej wiem że nikt nie złamie procedur a moja kasa jest bezpieczna
j. / .* / 2005-07-13 12:26
Niestety z jakością to chyba nie jest przesada. Wprawdzie nie miałem tam nigdy konta, Ale pare razy bylem w ich oddzialach, oto najwieksze perelki jakie udalo mi sie tam trafic: 1. Pobory dostalem w postaci czeku do zrealizowania w placowce Pekao SA. Wprawdzie dostalem tez adres placowki, ale zignorowalem go, chcac zrealizowac w najlbizszej placowce. (nie wiedzialem wtedy ze 'tak sie nie da'). W pierwszym oddziale uslyszalem ze 'nie mozna' (obrażonym zreszta glosem) a na pytanie w ktorym oddziale mam to zrealizowac skierowany zostalem do innej placowki. Placowka w centrum miasta, budynek mariott-u. Pojechalem, odstalem swoje w kolejce i uslyszalem... ze to nie tu. Na uwage ze tu mnie skierowano uslyszalem radosna odpowiedz pani za ladą 'a bo do nas czesto kierują, a my potem odsylamy dalej'. zenada... 2. duza kolejka w oddziale (do jedynej czynnej kasy) kawalek dalej siedza cztery panie, plotkując. Trafił się akurat jakiś bardziej skomplikowany klient ktorego obsługa trwała ok. 30 minut. W koncu jeden ze stojacych w kolejce do kasy klientow nie wytrzymal, stwierdzajac do pan przy innych stanowiskach 'prosze pan, moze udaloby sie otworzyc i druga kase, bo ta pani tutaj zap...la, a panie siedza i nic nie robia'. Co uslyszal? Otoz uwage ze jesli sie nie zna to niech sie nie odzywa, a tak w ogole to jest znany ze swego chamstwa w oddziale na placu bankowym. Facet zbaranial '...ale prosze pani, ja nigdy nie bylem w waszym oddziale na placu bankowym...'. Probowalem tez jeszcze pomoc zalozyc mojej uwczesnej dziewczynie rachunek w pekao ale nie chce mi sie juz rozpisywac. Nie przecze, pewnie podobne sytuacje moga zdarzyc sie w kazdym banku, ale mam dziwne wrazenie ze pekao ma wyjatkowy talent w gromadzeniu kadry.
melon / .* / 2005-06-13 16:56
potwierdzam info o Lukas Banku
gre / .* / 2005-06-13 17:16
Moze i tak. Ja tez posiadam e-konto pro w LB.Niestety bank ten nie dba o bezpieczenstwo naszych pieniedzy tak jak zapewnia.Kilka dni temu skoczyla sie waznosc certyfikatu strony logowania do konta. Pracownicy tego nawet nie zauwazyli; dopiero kiedy zadzwonilem i zrocilem im uwage. DramatBrawo dla dzialu IT LukasBanku!!!!Trzeba sie chyba zastanowic nad zmiana banku.Pozdrawiam,
wiu / .* / 2005-06-11 10:30
Ja polecem Lukas Bank e-konto pro - mim że posiadam konta również w mbanku i VWbank. Wystarczy utrzymywac w postaci lokaty min 5000 zł, a w zamian otrzymujemy odsetki z lokaty oraz całkowicie darmowy w utrzymaniu i obsłudze rachunek
miszczu / .* / 2005-06-11 08:54
Posiadam dwa konta : mbank i bph-sezam. Do sezamu zapisałem się niedawno i zaskoczył mnie różnorodnością dostepnych opcji. Wykonuje na nim głowne operacje finansowe. Konto w mbanku to takie kieszonkowe na zakupy online. Osbiście mam wiekszy komfort korzystając z mbanku bo operację potwierdza się wpisując cyfry otrzymane wcześniej listownie. W bph jest to hasło/klucz z którym różnie może być.
vhsg / .* / 2005-06-10 11:06
Posiadam dwa konta, jedno w mBank'u a drugie w Inteligo. Kożystam aktywnie z obydwu. I powiem tak. Inteligo jako wypłata gotówki, mBank do trzymania kasy. Jeśli miałbym określić rankingowo, to powiem tak: 1 Inteligo 2 mBank... Dlaczego Inteligo ktoś zapytał... Bo mam bank internetowy ale jak chcę to mogę iść do okienka do Pani hehe a to bardzo duży atut w razie jakichś problemów. W mBanku tylko telefon, a wiadomo, nie ma to jak rozmowa z człowiekiem w cztery oczy jak trzeba... Więc ludzie, skończcie pie....ć, że tylko mBank, bo to jest półbank, bez oddziału i okienek, bez fizycznego kontaktu... Widocznie niedorostki miały zbyt mało wspólnego z bankami....
ania / .* / 2005-06-10 14:25
Ja również posiadam 2 konta - w mbanku i Inteligo. I szczerze mówiąc na pierwszym miejscu postawiłabym jednak mbank. Lepsze oprocentowanie, brak opłat... po prostu większe korzyści.A co do Inteligo - owszem, teoretycznie jest możliwość osobistego kontaktu z pracownikiem banku, ale co z tego...Kolejki w PKO BP i totalny brak organizacji, a do to niejednokrotnie nieuprzejmość pracowników i ich opieszalość często zniechęcały mnie do stania w kolejkach. Tak naprawdę tylko dlatego że muszę dokonywać przelewów na konta w PKO BP dalej mam w nim otwarte konto, ale jest to tylko konieczność. mBank uważam za dużo lepsze rozwiązanie w kwestii posiadania rachunku
pifpaf / .* / 2005-06-10 11:52
I Ty drogi vhsg masz ograniczoną (sorry) perspektywę. Jeżeli nie podoba ci się całkowicie elektroniczny mbank (moim zdaniem dobry dla ludzi o małych dochodach, którym wystarcza karta do bankomatu), to idź w tym samym BRE do multibanku i juz masz oddziały, gdzie wszystko zrobisz, a już na pewno wyciągniesz gotówkę. Jeżeli jesteś w dwóch starych klasykach dostępu on-line i po nich osądzasz to z pewnością dużej perspektywy nie masz
Adam / .* / 2005-06-10 18:07
Natomiast ty pifpafie zapominasz , że Multibank ma placówki tylko w większych miastach a i tam nie jest ich zbyt dużo.
ka / .* / 2005-06-15 18:21
Mam konta w BZWBK (naturalnie wcześniej WBK), mBanku i PKO BP... Co do tego ostatniego i możliwości kontaktu z "panienką z okienka" - to na czymś takim może zależeć tylko takim Klientom, którzy lubią sobie od czasu do czasu przy okienku "popyskować", zrobić awanturę... w pewnym sensie: Klientom "starej daty". Każdy obyty w usługach bankowych wie, że brak fizycznych placówek mBanku nie oznacza, że ten Bank jest tylko tworem wirtualnym - to po prostu część detaliczna BRE i widać to jak na dłoni (to nawet dla laika powinno być jasne - por. numer rozliczeniowy mBanku - łódzki, tam była tworzona przez znajomych kolebka mBanku). Natomiast kontakty z pracownikami placówek PKO BP zasadniczo nie mogą być zadowalające dla klientów bankowości elektronicznej - łopatologicznie: oni przecież kupili Inteligo i wciąż nie zdążyli się wszystkiego o Inteligo nauczyć, w moimm przypadku kilku pracowników dużej placówki PKO BP nie miało bladego pojęcia nawet o zasadach elementarnych wysyłania wyciągów do zwykłego konta pocztą elektroniczną, a co tu mówić o bankowości elektronicznej. Wada PKO BP - odgrażali się, że pozwolą na dostęp elektroniczny poprzez Inteligo do wszystkich dotychczasowych kont PKO BP - jak dotąd niestety trzeba zamknąć stary rachunek w PKO BP, by otworzyć nowy. PEKAO SA - najpierw przejęło Powszechny Bank Gospodarczy z siedzibą w Łodzi, który zaczął się pierwszy w Polsce "bawić" w jeden oddział wirtualny - bez możliwości przeniesienia do tego oddziału wirtuaalnego "zwykłych kont". A od czasu, gdy PEKAO SA zlikwidowało ten stary, przejęty wirtualny oddział, to znajomi stamtąd uciekają zniechęceni warunkami i kosztami. W końcu rada dla wybrednych: owszem BPH ma fajną, szeroką funkcjonalność (COMARCH pokazywał nam na prezentacjach jakie fajerwerki są w stanie zrobić), ale do tego potrzeba jeszcze głów bystrych w BPH, które by wdrożyły właściwe procedury bankowe - przechowywanie certyfikatu identyfikującego Klienta bankowości elektronicznej na serwerach banku - to wygoda dla Klienta, ale i ryzyko defraudacji - to jasne jak słońce - STĄD NIE DZIWIĘ SIĘ OSTATNIO NAGŁOŚNIONYM WŁAMANIOM DO KONT ELEKTRONICZNYCH BPH... reasumując: dla naprawdę wybrednych (i NIESKĄPYCH;) ) pozostaje WBK (pardon: BZWBK) - który całą tą zabawę w bankowość elektroniczną w Polsce (i nie tylko) tak naprawdę rozpoczął, który ma najlepsze zabezpieczenia bankowości elektronicznej, a zresztą założę się, że ludzie z WBK (bo przecież nie z dawnego BZ! ;)) przygotowali najbezpieczniejszą w Europie bankowość elektroniczną. (Zaznaczam przy tym, że w takich na przykład Stanch Zjednoczonych bezpieczeństwo bankowości elektronicznej jest prawie żadne - tam banki ubezpieczeją się od przekrętów i masowo z tych ubezpieczeń korzystają, ale zabezpieczenia systemowe banków amerykańskich... ech... pożal się Boże).
Bolo / .* / 2005-06-27 20:00
Co do Banku BPH masz słuszną rację, gorzej niż zero. Jednak co do Banku Pekao SA nie masz racji, ja uważam że to jeden z najlepszych Banków w Polsce, jego e'konto to wzór dla innych Banków nie tylko w Polsce. Najnowocześniejszy system informatyczny jaki posiada ten bank gwarantuje bezpieczeństwo naszych pieniążków a i fochowość personelu jest na 5 z plusem. Jedyny minus stosunkowo wysokie koszty , no cóż dobry garnitur też kosztuje no chyba że chodzisz w ciuchach z lumpeksu, bez urazy.
robert / .* / 2005-07-03 11:43
nikt o zdrowych zmyslach nie trzyma pieniedzy w tym banku (jakby ktos sie pytal to chyba jest to najnizsze oprocetow. na swiecie 0,1%)
Andre / .* / 2005-06-10 11:05
taki jest trend gdy maleją stopy procentowe spada KWOTA jaką bank zarabia na różnicy pomięcy stopami depozytów i udzielanych kredytów. Nadzieja, że dzięki tanim bankom internetowym (bez kosztów utrzymania sieci placówek) rynek będize bardziej konkurencyjny i opłaty zostaną utrzymane w ryzach.
... / .* / 2005-06-10 10:25
Totalny sprzeciw dla opłat za cokolwiek w banku!!! Tu 1,50 tam 3 zł za kartę itd i wychodzi z tego całkiem ładna sumka co miesiąc. te instytucje obracają naszymi pieniędzmi więc na tym powinny zarabiać... różnica miedzy oprocentowaniem lokat i pożyczek i te sprawy. Polecam mBank bo jest najtańszy, w uzytkowaniu i ma rozbudowaną ofertę. Emax + całkiem sensowny, bo to alternatywa dla lokaty a nie konto z którego robi się 30 przelewów wychodzących miesięcznie. tylko co z oprocentowaniem lokat? Kiedys bardzo atrakcyjnie, a teraz... czyżby lekka niezdarność w zarządzaniu kapitałem? Czy rekompensata bardzo małych opłat za prowadzenie konta?
netoperek / .* / 2005-06-10 10:23
Ci co chwalą Inteligo to są albo pracownicy PKO BP, albo mają tak zaciśnięte klapki na oczach jak kobyła na gościńcu. Wystarczy porządnie przeanalizować oferty, porównać cenniki opłat, oprocentowanie, lokalizację bankomatów, i nie będziesz miał problemów z wyborem e-banku. Nie można się sugerować opiniami innych bo są nieobiektywni. Pozdrawiam Inteligo i jego "wyznawców" he he.
jano / .* / 2005-06-10 09:56
Mam prośbę...Ci którzy stawiają Inteligo na 1 miejscu, niech to uzasadnią, dlaczego 1 miejsce? Do niedawna byłem zadowolonym klientem VWdirect bo było wszystko za darmo, teraz biorą 5zł/m-c za prowadzenie r-ku, rezygnuję... A może zrobimy sobie jakiś ranking internetowych banków?
jap / .* / 2005-06-10 09:17
w mbanku i multibanku pawie milion rachunków - spróbujcie zlikwidować rachunek w mbanku - tak kombinują żeby nie zrezygnować. Aktywnych rachunków pewnie połowa z tego, co podają, a jak się weźmie pod uwagę, że 1 osoba ma zazwyczaj 2-3 rachunki (e-konto, e-max, e-etc) to użytkowników zostaie z 200 tys. A mój prywatny ranking: 1. inteligo, 2. multi, 3. mbank ... 999. pko sa
stan / .* / 2005-06-10 06:59
I jak to się ma do 38 milionów obywateli?Nijak.Zlikwidować wszystkie banki.To legalni złodzieje.Precz
Premeryt / .* / 2005-06-09 23:05
mBank kiedyś to był porządny. Teraz złamał dane słowo o niepobieraniu opłat. A tak kręci aby jak najgłębiej wyczyścić kieszeń klienta. Np konto eMax było pozyteczną lokatą a vista oprocentowaną godziwie a teraz mamy eMax+ z 2 przelwami m-cznie! Wstyd panowie B********!
Piotrek / .* / 2005-06-12 14:05
To fakt, ale mozna zalozyc trzy lokaty emax+ i miec darmowych przelewow 3 razy wiecej. Tak czy inaczej mbank pozostaje najlepsza oferta na rynku. Zalozylem ostatnio konto w millenium, ktory sie chwalil, ze ma internetowe konto takie samo jak mbank. Czyli 0,5zl za przelew, 0 za prowadzenie i spory procent. Skusilem sie, a potem sie okazalo, ze 15zl rocznie za karte sie placi. Od razu zlikwidowalem konto. Po prostu banki sobie bardzo slabo radza i szukaja tanich korzysci, zapominajac, ze sa instytucjami zaufania publicznego i powinny traktowac swoich klientow powaznie.
BJ / .* / 2005-06-10 09:14
Załuż sobie eKonto do tego i 0,5 zł t nie jest bardzo dużo.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: