Forum Forum prawneCywilne

Kto spłaca dług po śmierci kredytobiorcy?

Kto spłaca dług po śmierci kredytobiorcy?

Money.pl / 2013-10-26 17:44
Komentarze do wiadomości: Kto spłaca dług po śmierci kredytobiorcy?.
Wyświetlaj:
Darek2021 / 86.65.216.* / 2014-05-10 17:19
Wspol malzonek zaciagnal dlog nie mowiac nic drogiej osbie z ktora jest w zwiazku ,po smierci malzonka kancelaria windykacyjna wyslala pismo do niezwlocznego uregolowania naleznosci ,po wplaceniu uistalonej kwoty w banku powiedziano mi ,ze juz Nike ma zadnych zobowiazan .Po uplywie 3 lat ta sama kancelaria Hopkins sie o splate nastepnego zadluzenia zaciagnietego przez osobe zmarlo .Co za tym splata pierwszego zadluzenia byla we wrzesniu i w tym dniu w banku Pani powiedziala ze juz nie ma wiecej zmarly wspol malzonek we wrzesniu nie bylo a w grodniu tego samego roku bank sprzedaje zadluzenie Pani ktora sprawdzala wyraznie powiedziala ze nie ma dludu jak to mozliwe ze w grudniu jest sprzedany dlug jak mam to rozumiec
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jola 121058 / 82.30.103.* / 2013-10-26 18:04
Dziękuję za prawie wyczerpującą informacje, dla czego prawie gdyż nie jest ona czytelna dla zwykłego Kowalskiego który chciał by usłyszeć jaśniejszą odp.tz na pyt. zadane o treści cyt;czy jestem zmuszony płacić za zobowiązania matki jak przyjołem po niej polisę?( po śmierci matki).., czy sąd może na mnie wymuc spłaty jej zadłużeń..dziękuję
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2013-10-28 13:58
Rozumiem, że byłeś uposażonym, tj. wskazanym przez matkę do wypłaty odszkodowania z jej ub. na życie po jej śmierci.

W tej sytuacji jest to kwestia niezależna od kwestii spadkowych. Uzyskanie świadczenia z tego ubezpieczenia nie oznacza przyjęcia przez Ciebie spadku, zatem nadal ma zastosowanie to co w artykule napisano, czyli za długi matki będziesz odpowiadał jeśli spadku nie odrzucisz.

Kwota odszkodowania nie wchodzi do masy spadkowej.

Oczywiście w praktyce, jeśli spadku nie odrzucisz, a matka miała długi- może okazać się, że będziesz musiał pozbyć się całej kwoty uzyskanej z ubepzieczenia.

Podstawa- art. 831, par. 3 KC

Najnowsze wpisy