Forum Forum inwestycyjneFundusze

Który fundusz z ING ?

Który fundusz z ING ?

czestochowianin / 2008-02-01 11:33
Witam , czekam dobrego momentu na konwersję ? Który polecacie fundusz z z Ing ?
Czy misie ? Mogą liczyć na jakieś konkretne wzrosty żeby odrobić straty ? Jak uważacie ? Pozdrawiam .
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2008-02-01 18:18 / Tysiącznik na forum

żeby odrobić straty

powiem tak: giełda potrzebuje takich jeżdżców bez głowy. Po kilku dniach lekkich wzrostów zaczynasz tracic głowę? To tylko po to, aby urozmaicić wykres, za parę dni sruuuuuuuuuuu do 2300.
s_ / 2008-02-01 12:30 / Dno i trochę mułu
miska środkowoeuropejskiego subfundusz bierz i nawet sie nie zastanawiaj.
tylko jeszcze nie teraz.
teraz ma grzmotnąć do 2500;) jeszcze nie teraz
czestochowianin / 2008-02-01 12:41 / Bywalec forum
Wiesz dzisjaj są cały czas wzrosty i własnie wiem... bo WIG 20 ; wig ; sWig80 i mWig40 rosną jak na drożdzach ... i własnie myślę nad tymi misiami ,... bo liczę na szybkim odrobieniem strat .
s_ / 2008-02-01 15:59 / Dno i trochę mułu
ja tam wsadziłam przedwczoraj kasiore, wczoraj spanikowałam i zaliczę tylko dzisiejsze wzrosty i spadam. Obawiam się, że ten wzrost to tylko spekulacja niedźwiedzi, coby się akcji pozbyć przed wielkim dup. Wszystko na niekorzyść a to rośnie...
Teraz poczekam do połowy przyszłego tygodnia, poczytam, poobserwuję i jak będzie ok. to wkładam 30% kasy na tego miśka.
Trzeba się liczyć z tym, że jednak jest recesja więc na fundusze może jeszcze być za wcześnie.
Zawsze jednak można się bawić w konwersje co tydzień, dwa:)
ja się pobawię, a co

powodzenia:)
miki3d / 2008-02-01 16:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzę, że fundusze są nie dla Ciebie... Poszukaj jakiejś lokaty bankowej. Mówię całkiem serio.
s_ / 2008-02-01 17:16 / Dno i trochę mułu
gorszy dzień? :)
czestochowianin / 2008-02-01 16:12 / Bywalec forum
Uważasz że grzmotnie do 2500 , na jakiej podstawie ?To wnioskujesz , przecież dzisiaj tak urosło jak by nie wiem ...z tą konwersją to i tak dzień jeden się traci :( ale można sie bawić w takie coś .
s_ / 2008-02-01 16:40 / Dno i trochę mułu
pamiętasz ostatnią obniżkę FED-u?
wystarczyła tylko na parę dni. Z tą może (ale nie musi) być to samo.
jednocześnie, obniżając przedwczoraj o 50 punktów FED dał sygnał, że to wcale nie musi być ostatnia obniżka w najbliższym czasie. A to jak na mój gust świadczy tylko o tym, że oni o czymś wiedzą (o recesji? o tym, że będą dalsze spadki na giełdzie w znów będą musieli ją ratować obniżkami?)
mają w stanach słabe wyniki pkb, jazdy z kredytami, dzisiaj są bądź już były wyniki o bezrobociu(niemiłe).
Ja się będę upierać przy recesji w stanach. A taka recesja trwa rok / półtora roku. Dajmy na to, że ta się zaczęła w październiku. Czyli przed nami jeszcze conajmniej rok spadków. (Są też głosy, że od wakacji będzie można wsadzić spokojnie kasę na fundusze, są i takie które głoszą odczekanie do 2009 r. kiedy już wszystkie trupy zostaną sposprzątane a światu ukażą się nowiutkie wyniki.) a to, że nasza giełda jest tak samodzielna jak niemowlak to chyba już wiesz.
Oczywiście będą chwilowe jazdy do góry, i można je wykorzystać na parotygodniowe konwersje, ale od tego na dłuższą metę można zawału dostać;)
być może teraz mamy te dwa tygodnie oddechu na giełdzie, jeśli masz stalowe nerwy to konwertuj jak najszybciej i obserwuj żeby się zdążyć wycofać zanim zacznie spadać. A zacznie napewno.
Inwestujesz w fundusze, nie patrz na wyniki z jednego dnia. Dzisiaj jest zielono, w poniedziałek będzie zielono ale we wtorek może być na czerwono.

!ZAWSZE MOGE SIE MYLIC!
czestochowianin / 2008-02-05 07:50 / Bywalec forum
Może pojawią sie od Szanownych forumowiczów opinie na temat ING w szczególności te w parasolu , który według Was jest najlepszy po pasowałoby wskoczyć na kilka zwyżkowych sesji aby odrobić straty , może jakieś mądre głosy sie pojawią :) Pozdrawiam
s_ / 2008-02-05 17:55 / Dno i trochę mułu
mam nadzieję że nie robiłeś z tą kasą nic w piątek:)

i na najbliższe parę miesięcy zapomnij o odrabianiu strat, bo stracisz jeszcze więcej
Wanda / 81.22.164.* / 2008-02-05 08:48
nie polecam budownictwa. kupiłam w marcu ub.r. jednostki, ale cały czas leciało w dół, potem zamieniłam to na subfundusz akcji plus. strata kapitału była mniejsza, niż gdybym tam trzymała cały czas, ale teraz się modlę o odrobienie. jeżeli myślisz o zamrożeniu kasiory na krótki czas, to zapomnij o developerce. to podobno długodystansowa zabawa, niekonicznie musi się zakończyć zyskiem. pozdro
Bartosz Milewski / 2008-02-05 10:17 / Bywalec forum
Pozostań w Ochronie kapitału czy jakimś innym bezpiecznym.
Rynek nie ma siły, widać to wyraźnie, nie ma sygnałów do duzych wzrostów. FED miał asa w rekawie, ale już go wyrzucił. Nie liczyłbym na odrabianie strat do momentu kiedy ludzie nie nabiorą znowu pewności, a sytuacja nie będzie bardziej stabilna ( wprost mówiąc kiedy osiągniemy głębsze dno) .
Ruch korekcyjny nie oznacza zmiany trędu.
czestochowianin / 2008-02-07 13:34 / Bywalec forum
ING Subfundusz Środkowoeuropejski Średnich i Małych Spółek Plus - co myślicie o tym funduszu , tylko czy aby czas na wejście do niego ? Coś widzę że nie ?....

Eh...
greenhorn / 89.77.152.* / 2008-02-22 10:56
Jeśli dobrze rozumiem, ludzie, którzy odpowiadają na Twoje posty, mówią: raczej nie inwestuj w fundusze akcyjne... raczej czekaj... Choć sam jsem laikiem, przypuszczam, że będą mówić to samo, póki indeksy będą skakać codziennie o procent...dwa...trzy w górę i w dół, na przemian. Nie pamiętasz, jak to wyglądało w spokojnych czasach? Tygodnie jazdy pod górę, ale po ćwierć...pół procenta dziennie, czasem kilka dni spadków. Tak najbardziej z gruba szacując. Fachowcy, wybaczcie, że się mieszam do dyskusji...
mon1 / 2008-02-22 17:22
Popieram Powolna wspinaczka w góre a specjalistom od łapania dołków i konwersji kasy się na tym nie dorobicie tylko stracicie Już dawno zauważyłem że takie miotanie się to tylko strata czasu i pieniędzy Fundusz wam usrednia zarobek i doi na takich operacjach Albo osobiscie giełda albo kupujemy fundusz i zapominamy o nim W tej chwili jestesmy bez balonika takze można spokojnie długoterminowo kupować
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy