Forum Polityka, aktualnościPolityka

Który Rząd wybieracie PO czy PIS?

Który Rząd wybieracie PO czy PIS?

lulka568 / 2011-05-23 09:01
witam,
chciałam Was tak z ciekawości zapytać jakby dziś miały zostać przeprowadzone wybory to który Rząd wybieracie PO czy PIS? która z partii Waszym zdaniem lepiej się sprawdziła w okresie swoich rządów? bo dla mnie niezrozumiały jest wzrost poparcia dla PIS w ostatnim czasie. Przecież nie proponują żadnych konkretów dla rozwiązania obecnych problemów kraju...
Wyświetlaj:
Szara / 31.0.45.* / 2016-07-01 18:46
Zyje w kraju w ktorym przybywa dlugu,biedy i pracownikow administracyjnych.Zarabiam 2000 i za to musze utrzymac rodzine i dom.Nie mam podwyzki od 10 lat,nie moge strajkowac ,bo pracuje w firmie prywatnej.Urzednicy moga podatek od mojej nieruchomsci podwyzszyc wstecz za ubiegle lata,a ja w przeciagu 14 dni musze zdobyc na niego pieniadze zeby nie utrzymywac jeszcze komornika.Granda!Bez wzgledu na nazwe parti ,ktora sprawuje wladze za oszczednosci zaplaci szary lod taki jak ja
Mina / 91.240.68.* / 2019-05-28 23:17
A za P0 miales dobrze ?Zaden rząd nie bedzie idealny tak jak wszyscy ludzie nie są idealni wobec innych niestety tak działa świat jesteśmy sami ludzie sami winni
wowo / 85.221.178.* / 2014-04-09 19:21
Jezu nie! Boże nie! Tylko nie PIS. Może i PO nie jest idealne, ale PO panuje nad sytuacją jakotako. Fajne Euro 2012, zahamowana inflacja, podwyżka dla nauczycieli. PIS to będzie porażka. Państwo w państwie: PIS i reszta. NIEEE. To ja już wolę SLD PSL i Ruch Palikota ale nie PIS!!! Błagam!
Adam758 / 79.173.32.* / 2017-03-10 23:26
Nie chodzi o panowanie nad wszystkim tylko o stawianie małych kroków, szliśmy dobrą drogą z europą, teraz idziemy z kościołem, ten nam napewno pomoże!!!!:)
@@@ / 89.68.179.* / 2014-04-28 22:58

Jezu nie! Boże nie! Tylko nie PIS.

Gratuluje refleksu.
Zajelo ci prawie 3 lata zeby zrozumiec post na ktory odpisujesz.
cridrid / 2014-04-27 13:26
PO panuje doskonale (jak w Rosji) nad opinia publiczna i jej kreowaniem. Dziwna to demokracja, skoro "kola" rzadzace odmawiaja ludnosci pójscie na referendum (sprawa Gronkiewicz-Walc). Dziwny to rzad, który daje preferencje obcemu kapitalowi sprzedajac Polske, zwiekszajac bezrobocie i gdy mlodziez "za chlebem" musi opuscic Polske. Ale jeszcze mam nadzieje, ze Polacy przejza, ze prawda zwyciezy.
Piszesz "PO panuje nad sytuacja". Ale jakim kosztem. Nawet Gierek za swoich czasów ani nawet w malym procencje nie zadluzyl Polski tak, jak PO. Ot, prezencik dla naszych dzieci, wnuków, .....prapraprapra itd wnuków.
Obywatelka / 31.61.139.* / 2015-10-14 01:51
Moim zdaniem, każda z tych partii pozostawia dużo do życzenia co skutkuję rosnącym poparciem dla mniejszych partii politycznych. Wzrost poparcia dla PiS nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem, PiS mam stałe poparcie ludzi starszych, którzy wiernie stoją przy tej partii. PO natomiast uzyskuję raczej poparcie u ludzi młodych, którzy rezygnują z poparcia dla platformy na rzecz innych mniejszych partii politycznych. Osobiście popieram Platformę, jestem przerażona sondażami przemawiającymi za PiS'em dla mnie dopuszczenie ich do władzy będzie wielką pomyłką... Prowadzą oni politykę nienawiści i tak na prawdę będą prowadzić politykę, która będzie miała na celu utarcie nosa Platformie a nie dobro kraju. PO bardziej umie rozgraniczyć konflikt z Pis'em i dobro państwa. Sama myśl o rządach Pis'u jest dla mnie dość dołująca, nie wiem co w takiej sytuacji stanie się z naszym kraju, nie jest idealnie ale za ich rządów będzie jeszcze gorzej
.yesss. / 81.190.49.* / 2015-10-14 23:15

PO natomiast uzyskuję raczej poparcie u ludzi młodych,

Młodzi tak popierają PO,że już 3mln.młodej siły roboczej opuściło ten kraj na stałe.
Fela / 77.237.15.* / 2011-09-23 11:06
Rządzenie naszym krajem to nie mecz. Myślę, że za rządów PIS-u koalicja jaka się wtedy utworzyła była odzwierciedleniem polskiego społeczeństwa.
Nie przypomina się dziś wcale co wtedy wyprawiało PO, wystarczy, że zwyciężyło i do dziś w niewybredny sposób bezwzglednie tępią swoich przeciwników a więc i opozycję, której działanie jest przejawem demokracji.
Dla mnie liczy sie intencja i kompetencje a takze brak stronniczości. Która partia - nieistotne. Ważne, by rządzący wzmocnili pozycję Polski i poprawili jakość życia przeciętnym ludziom, także tym pozbawionym przebojowości i kreatywności. Jak do tej pory jest ciężko i nikt tego nie bierze pod uwagę. A wiadomo, że szczęśliwi ludzie to szczęśliwy kraj.
Tompalusz / 46.113.30.* / 2011-09-22 14:40
A ja wybieram PO. Jako poznaniak jestem bardzo zadowolony z rządów tej partii. Dzięki Bozenie Szydłowskiej UAM otrzymał o ok 189 tys. zł więcej na realizację programu wieloletniego –
BUDOWA CAMPUSU NA MORASKU oraz wydłużono czas na wydatkowanie środków. Jestem naukowcem i te sprawy są dla mnie ważne.
leszek47 / 5.173.9.* / 2019-09-06 17:31
o tak masz racje ... prawie PO dbalo o pracodawcow ale w zyciy mialo sciaganie podatkow i wat... jako polak zastanow sie nad jednym PIS dalo 500+ i bydrzet wyszedl na zero...cud? czy tez PO do D...y
Triz / 2011-05-24 21:02 / Bywalec forum
Trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby wybierać tylko między tymi dwoma partiami.
Benedykt22 / 2011-05-24 15:06 / Bywalec forum
Żanej z tych partii już nigdy napewno nie wybiorę!!
Wapniak / 2011-05-24 09:16 / Tysiącznik na forum
Dla przeciętnego obywatela, co to za rożnica? PO - PIS, w te i nazad; tak STYROPIAN. Nowa, jedynie słuszna siła...
kiszo / 2011-05-23 09:34
a PO co robi w naszym kraju? podnosi podatki, zwiększa bezrobocie i mydli oczy
!!!
OLA309 / 185.124.117.* / 2019-02-17 01:06
PEOWCY Już nie wyjadą na UNGA BUNGA bo ośmiorniczki pozdychały a ludzie odzyskują wzrok Dla nich nie liczy się nic poza zniszczeniem PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI W POLSCE i tym Żeby było tak jak kiedyś było sami to mówią LUDZIE to NIE DO WIARY
cridrid / 2014-04-27 13:08
PO: prowadzacy wyrafinowana propagande, na która niestety wielu Polaków daja sie nabrac. Jakos PO nie mówi o stanie polskiego zadluzenia, o lawinowo rosnacym bezrobociu (tu nalezy wlaczyc masowa emigracje). Znajduja sie "nagrody" milionowe na "swoich" po-wców, ale nie na zasilek dla niepelnosprawnych, znajduja sie pieniadze na Pendolino, ale brak ich na rozbudowe infrastruktury.
Z drugiej strony, a mam dobra pamiec , to PIS zawsze byl i walczyl po stronie demokracji (Gruzja, Ukraina), a teraz , przed wyborami PO oswiadcza, ze to PIS "kopiuje" ich poczynania. Serce mnie boli widzac, jak Polacy daja sie nabierac. A kocham Polske, kocham jej lasy, które obecnie sa zagrozone. PO z przemyslem polskim juz sie "rozprawilo" i nie watpie, zaciagajac przy tym niebotyczne profity. Kochani Rodacy, przejrzyjcie ! To tylko ekipa PIS'u walczy z korupcja. Jest oczywiste, ze przewaga PO zawiera sie w tym, ze maja media w swojej wlasnosci, a te wlasnnie ksztaltuja opinie publiczna. Czyz nie jest bzdura, ze problem pedofilii to problem kosciola ? Wystarczzy to sprawdzic w statystykach oficjalnych znajdujac to szybko w Google. Mozna by wymieniac i wymieniac, a to temat na wiele ksiazek. Kocham mój kraj, Polska jest dla mnie najpiekniejsza ojczyzna swiata. Nie dawajmy sie sprzedac moi kochani, interesujmy sie polityka, to nasz obowiazek obywatelski i droga do wplywania na nia bo tylko glupiec sie nia nie interesuje. Bierna postawa, to oddawanie tej ziemii w obce rece ( i wschodu i zachodu). Niech nasze dzieci nie utraca tych pieknych wartosci, jakimi sa Bóg, Honor i Ojczyzna. Oczywiscie nie jestem za fanatyzmen, które znieksztalca obraz i znaczenie wiary. Nie odbierajmy naszym dzieciom najpiekniejszych wrazen, które daje bezpieczenstwo : duchowo w Bogu, fizycznie - w ojczyznie i godnosci w honorze.
A Unia Europejska: moze taka refleksja: co jest dla Merkel wazniejsze: biznes, czy niepodleglosc naszych wschodnnich sasiadów ? Oczywiscie dla szefa naszego rzadu najwazniejsza jest Merkel (jak mówia w nadziei na przyszla posadke).
leszek47 / 5.173.9.* / 2019-09-06 17:41
prawda Zimerman jest nadmuchiwany przez Tuska niestety... u nich sedziow wybieraja politycy lub sami politycy zostaja sedziami,,, ale to my jestesmy krajem nie przestrzegajacym prtaworzadnosci,,, choc u nas by zostac sedzia ... trzeba byc przez sedziow wybranym...widocznie Zimermanowi politycznos poprawna nie odpowiada,,, no coz dla mnie to jest dopiero Dyktator
Prince12 / 85.221.178.* / 2014-04-09 19:18
O śpieszę wyjaśnić.
Może kojarzycie coś takiego jak EURO 2012? To Rząd dbał o organizacje. To była reklama Polski. I wypadliśmy świetnie. Wspaniały PiS szponów do tego nie przyłożył.
Inflacja została zahamowana. Mamy kryzys, a jednak się udało wyhamować.
Podwyżka płac nauczycieli. Moja mama jest nauczycielką, podwyżkę dostała.
Podatki podwyższa się bo jest kryzys. Z gówna księżyca nikt nie ulepi. Jeśli Polska była jednym wielkim szambem (wojna, PRL) to nikt cudów nie stworzy.
A wy wspaniali Pisowcy, co takiego PIS zrobił wspaniałego dla naszego kraju? No pytam. Co w swoich 2 latach panowania, i teraz (pomijając drążenie i robienie afery o Smoleńsk (4 LATA TEMU TO BYŁO LUDZIE!!!) oraz oskarżanie wszystkich na około), jaka jest ich oferta (upublicznienia nazwisk wszystkich agentów peerelowskich służb specjalnych i dekomunizacji HAHAHAHA bo bardzo nam jest to potrzebne, chyba żeby się powyżywać), ale skoro tak łatwo wam oceniać to co wy może proponujecie Panu Tuskowi? Jakie są wasze propozycje? No? Gram sobie w taką grę Cities XL 2012. Budowa miasta. CHolernie trudna gra. Podatki, wydatki itp. Nie zazdroszczę rządowi. Ehh Polacy. A wiecie co? Jestem baardzo ciekawy jak wyglądała by władza PIS hahaha. Już to widzę. Tylko ja to bym chciał żeby im trafił się taki ostry kryzys. I tak jak PO żeby rzucić ich na głęboką wodę. Ciekawe jak wtedy by śpiewali;PP
pytek. / 81.190.49.* / 2015-10-14 23:18

Podwyżka płac nauczycieli. Moja mama jest nauczycielką, podwyżkę dostała.

To dlaczego teraz nauczyciele narzekają na niskie zarobki ???
cridrid / 2014-04-27 13:16
Jesli juz tak dobrze "znamy sie" na polityce, to przeciez jasne, ze PIS podczas swoich rzadów nie móg niczego sforsowac, jako ze nie mial z kim wejsc w koalicjeW wszystkie media uwlaszczone przy okraglym stole wiadomo do kogo naleza (media metnego nurtu). W szystko to, co udalo sie zaczac mimo wielkich trudnosci, obecny rzad skutecznie przekreslil. Przed rewolucja ukrainska jakaz wielka to byla przyjazn Tuska z Putinem. Szybko sie zapomina. Zreszta wymieniac by mozna ..tygodniami, szkoda czasu. Dobre i sluszne poslowie poznalem w dziecinstwie: KTO NIE ZNA SWOJEJ HISTORII JEST SKAZANY NA JEJ POWTÓRZENIE. Kropka.
MrWoland / 83.15.108.* / 2011-09-16 13:47
Drogi Polaku;) Przy takiej mentalności daleko nie zajedziesz. Przestań narzekać na Polski rząd, bo nie od niego zależą min. ceny paliw, podwyżki podatków i ogólnoświatowy kryzys!!! Obudźcie się, ludzie:) Kręcicie się w kółko. PO może nie jest najlepsze, sama demokracja nie jest doskonała, ale jednak coś się dzieje. Obserwuję to wszystko okiem prostego człowieka i widzę, że wszelkie działania które się dokonują w naszym kraju, są ukierunkowane na daleką przyszłość, z myślą o naszych dzieciach;) Wy tego nie widzicie, bo wszystko jest nie tak. Bardzo ograniczone myślenie typowego POLAKA.
Andy19674 / 217.230.239.* / 2016-10-24 16:10
Tak jak ty to widzisz to przyszlosci wogole nie bedzie. Wiec najlepiej to wybrac nowy rzad na czele z panem Petru a prezydentem powinna zostac pani Kwasniewska. To Nest alternarywa dla polski.
Prince12 / 85.221.178.* / 2014-04-09 19:20
O! Jednak są w tym kraju ludzie oczytani, inteligentni i myślący trzeźwo. Polacy narzekają na wszystko. To taki sport narodowy:D Lepiej nam w nim idzie niż w nożną hahah:D
Popieram MrWoland :D
Beata12 / 2011-09-16 13:51
Żadnego! Obie partie się nie pokazały.
Dewotka / 84.10.121.* / 2017-05-26 16:04
Jeśli chcecie terrorystów, bania się wyjścia na ulicę , zamachów i bycia niewolnikiem i biedakiem we własnym kraju popieracie nadal po. Macie takie same klapki na oczach jak ta pseudo partia. Widać nie dociera do was to co się dzieje za sprawą imigrantów w tzw cywilizowanych wyluzowanych i pseudo demokratycznych państwach UE bo dopiero obudzicie się może jak w Polsce nasze dzieci rodzice i sąsiedzi zostaną brutalnie zabici lub zgwałceni.wtedy proszę z pretensjami ... No właśnie do kogo?!
Maniek8817 / 5.172.233.* / 2018-01-02 22:21
Ja tam wiem tyle ze to za pisu znalazłem normalna prace z umowa a nie jakies tam pseudo zlecenie to za pisu stac mnie na kupno samochodu budowe domu ,wycieczke i hobby ktore akurat tanie nie jest.Czyzby to byl przypadek?
No bo przeciesz tak ponoc jest teraz zle taki wyzysk wszedzie takie podatki i nic tylko nas okradaja a jednak cos mi zostaje ze moge normalnie zyc i nie szczypac sie.
H Szatkowski / 2017-05-27 07:47
Ani słowa już o cyklistach, homoseksualistach i grasującym genderze ? I plagach egipskich ?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy