Kupić i sprzedać ?

kerim88alan / 83.29.218.* / 2010-02-07 18:01
witam
jestem nowy na tym forum. Mam kilka pytań do specjalistów.
chciałbym się zajmować kupowaniem i sprzedażą mieszkań . Moje mieszkania miały by być do remontu .Mam już jedno mieszkanie kupione (bez kredytu) i teraz chciałbym je sprzedać . opłaca się to ? Myślałem nad tym i mój zysk polegałby na tym :
kupuje mieszkanie do remontu ( 200 tys. )
od tego płace podatek cywilno -prawny 2 % czyli ( 4 tys. )
pośrednik w znalezieniu mieszkania 3 - 4 % czyli ( 6 tys - 8 tys. ) czasami sam znajdziesz bez ich pomocy wtedy oszczędzasz
notariusz i inne opłaty coś koło ( 2 tys. )
razem 212 tys - 214 tys. za wszystko
teraz remontuje je wykładamy na remont okolo 20 - 30 tys wszystko praktycznie nowe i wysoki standard ( nowe okna, drzwi, panele, gładzie, malowanie, płytki lazenka i kuchnia przedpokój , nowe meble do pokoju lub pokojów , meble do kuchni , wyposażenie lazienki( prysznic,umywalka itp.) sprzęt agd (lodówka,kuchnia gazowa, mikrofalówka itp. ) i rtv ( telewizory do pokoju/ów LCD ) po prostu całe wyremontowane mieszkanie i umeblowane ) w cenie remontu jest juz opłacenie jednego pracownika firmy do kładzenia płytek i innych robót reszta to co umie to samemu.
czyli po całym remoncie wychodzi nas 232 tys - 242 tys . teraz takie mieszkanie sprzedajemy za około 260 tys - 270 tys według mnie wyremontowane i umeblowane ( wszystko nowe ). czyli wychodzi zarobek okolo 20 tys lub 25 tys
z tego płacimy podatek dochodowy czyli ( PIT ) 19 % wiec oddajemy do urzędu skarbowego 3,8 tys w opcji mniejszego zarobku lub 4,7 tys. w opcji większego zarobku. wiec wynika z tego ze zarobek może być w granicy 16 tys - 20 tys.
i z tego co patrzałem to próg dochodowy w roku 2010 nie może przekroczyć 85 528 zł . wiec z tego wynika ze około 3 - 4 mieszkania w ciągu roku mogę kupić i sprzedać .
Proszę o wasze opinie o moim planie czy to jest opłacalne i czy o czymś nie zapomniałem .
z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam

Najnowsze wpisy