Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

kupic nowe mieszkanie czy uzywane?

kupic nowe mieszkanie czy uzywane?

sylla876 / 2012-03-15 09:46
Z mezem podjelismy decyzje o zakupie mieszkania, nie wiemy jednak, ktore obecnie korzystniej jest kupic nowe czy uzywane, ktore mieszkania sa tansze? chcemy wziac kredyt hipoteczny w wysokosci 250 tys zlotych i zalezy nam na mieszkaniu dwupokojowym najlepiej w nowym budownictwie...
Wyświetlaj:
magdal1500 / 2016-06-08 01:15
Jak dla mnie mieszkanie od dewelopera to znacznie lepsza opcja. Łatwiej można dostosować przestrzeń do swoich potrzeb i poczuć się "u siebie". Oczywiście, ceny są wyższe, ale często trafiają się atrakcyjne promocje.
darek8765 / 2016-02-29 16:59
Jak dla mnie nowe. Jednak nigdy nie wiadomo jakie używane może mieć ukryty wady. Poza tym całkowicie swoje od początku to zupełnie inne wrażenie. Oczywiście to nie jest tak że jak kupi się mieszkanie na rynku pierwotnym to zawsze będzie w idealnym stanie (choć oczywiście prawdopodobieństwie do tego z wtórnego jest 100 razy większe). Ważne żeby trafić na porządnego dewelopera.
edyta701 / 94.254.211.* / 2016-01-26 12:02
Jestem właśnie na etapie zakupu mieszkania i zdecydowałam się na nowe deweloperskie za Grunwaldem. Myślę, że warto zainwestować i mieć coś nowego niż stare mieszkanie z milionem niespodzianek. Jeśli kupujecie mieszkanie obojętnie czy nowe czy używane- zerkajcie na program MDM, naprawdę warto. Mi pomógł Gross, bo też bym nie wiedziała nawet, że mogę z tego skorzystać.
Szczerze polecam http://www.bngross.pl/CMS/inwestycje-na-wylacznosc/mieszkania-w-mdm.html
fdgdfgdfg / 78.11.154.* / 2016-02-22 23:56
milion niespodzianek? a w nowym zalane garaze i popękane sciane po roku to nie są niespodzianki?
KUPUJESZ DO REMONTU NA RYNKU WTÓRNYM WKLADASZ W elektryka 5 lazienke 10 podlogi 5 dzwi/okna 10 i masz wszystko pieknie..... a w nowym to co nie musisz nic robic?
(w nowym masz tylko nową elektrykę i drzwi (tylko zewnętrzne)
CO MI ZNOWEGO MIESZKANIA JESLI BEDZIE POŁOŻONE W MAŁO ATRAKCYJNYM MIEJSCU (MIASTO TAM DORZE JAK DZIECI BEDĄ DOROSŁE A JA NA EMERYTURZE) A WTEDY BEDE ZAPEWNIE CHCIAŁ ZAMIENIĆ NA MNIEJSZE.... bez sensu inwestycja, generująca nie potrzebne koszty np samochód/paliwo, brak metra czy tramwaju, korki bo tylko dojazd drogowy. duze koszty garazu drogie koszty ochrony osiedla która jest zbedna, i duze koszty na fundusz remontowy w przyszlosci (według badan duzo wyzsze niz nawet wielka plyta) dziekuje postoje
Boby508 / 89.76.206.* / 2015-05-20 13:25
Jak już inwestować, to porządnie. Ja na używane bym się nie zdecydował, bo i tak bym musiał generalny remont zrobić i zorganizować wszystko po swojemu. Więc wyszłoby z kosztami tak samo, jakby mieszkanie było nowiutkie. Też teraz szukam dobrych ofert - lokalizacje i budynki, konkretne mieszkania i pakiety. Bardzo nowoczesne są bloki, nowe budownictwo zawsze plusuje. A jak kupisz używane, to niewiadomo kiedy będziesz musiał wymieniać instalacje, zawory, rury, elektryke, kto wie co jeszcze...
waw kamil / 78.11.154.* / 2016-02-23 00:01
Baby508 cena ta sama? dobrze liczy kalkulator? policzyłem jakie bedą koszty kredytu w czasie oczekiwania na mieszkanie? jakie bedą koszty mieszkania gdzieś indziej w czasie oczekiwania na mieszkanie?
w ostatnim zdaniu napisałeś (kto wie co jeszcze) przecięż w pierwszym zdaniu napisałem ze oba by przeszły kapitalny remont, wiec twoja wypowiedz wogóle nie ma sensu
inkom / 2014-09-22 10:14
W ostateczności można zdecydować się na rynek wtórny, lecz jedynie jeśli cena będzie znacząco atrakcyjna. Wówczas doinwestujmy odrobinę i "przelustrujmy" mieszkanie w asyście dobrego fachowca, by następnie nie oddać zaoszczędzonych pieniędzy na szereg napraw, które być może spoczną na naszych barkach. Nowe mieszkanie ogranicza wystąpienie takich sytuacji do minimum.
radoslaw_lenkiewicz / 2014-09-23 23:45
osobiście bałbym się kupić mieszkanie od dewelopera. Najważniejszy powód, to przez pierwsze 2-3 lata trzeba liczyć się, że któryś z sąsiadów, który właśnie kupił mieszkanie będzie prowadził prace adaptacyjne, czyli wewnętrzny plac budowy który trwa kilka pierwszych lat. Pół biedy jak właściciel robi to zlecając usługi firmie zewnętrznej, bo po 2-3 miesiącach, max pół roku prace są wykonane, ale najgorsze jest wykańczanie mieszkań sposobem tzw. gospodarskim :). Jeżeli mieszkania sprzedają się w ciągu 2-3 lat od zakończenia budowy, to sukcesywnie kolejni właściciele wykańczają swoje mieszkania. oby przy okazji nie wykończyli sąsiada :) Drugi powód, to wszelkie usterki, które mogą pojawić się w ciągu pierwszych 3 lat. Owszem jest rękojmia, tyle że tajemnicą Poliszynela jest, że deweloper sprzedając pierwszy lokal ustanawia od razu zarząd nieruchomością wspólną i nie przypadkiem zajmuje się tym zaprzyjaźniona z deweloperem firma. dziwnym trafem wszystkie poważne usterki wychodzą po pierwszych 3 latach, kiedy wygasa rękojmia...
Więc pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą, ale każdy ma inną strategię inwestowania w nieruchomości. No i niektórzy są praktykami, a nie teoretykami, a doświadczenie nabywa się przez lata...
korek222 / 31.61.131.* / 2014-08-18 13:57
nowe zdecydowanie. Rynek wtórny jest obszerny ale pełno jest jednak mieszkań które mają ukryte wady, stare instalacje elektryczne, zniszczoną hydraulikę. Kupujesz mieszkanie wieloletnie "używane" i nie dość ze sporo płacisz to jeszcze masa pieniędzy wydawana jest na remont... to jest takie męczące. Ja zdecydowałem się na osiedle na Międzyborskiej 11. Lokalizacja dla mnie była priorytetem – szbko do centrum się dostanę, blisko sklepy i centra handlowe, mnóstwo zielini i Wisła paręnaście minut piechotą jest ode mnie. Młodzi ludzie jako sąsiedzi, ogólnie luźniejsza atmosfera. Nie zamieniłbym na żadne inne
piotr 10000 / 78.11.154.* / 2016-02-23 00:03
co to za problem wymienić instalację? ile to kosztuje 100.000 ?
(policz ile bedzie kosztowała instalacja a ile będzie kosztował najem przez okres oczekiwania na mieszkanie od developera)
dominika221 / 37.30.38.* / 2015-04-27 15:42
A czy znacie może tą inwestycję na Pogórzu ? To chyba deweloper Shiraz. W sumie nie wygląda to wcale zle, bo te bloczki są takie kameralne, i co teraz sie moim zdaniem liczy- niska zabudowa. Odchodzi sie od tzw. blokowisk.
Arca / 93.89.197.* / 2014-01-17 21:25
Wszystko zależy od upodoban osoby.
Nowe mieszkanie to lepszy standard, wykonanie, niższe koszty transakcyjne i utrzymania, możliwość korzystania z dopłat rządu i własnego wykończenia.
Plusem starych jest najczęściej: niższa cena, większy wybor, lokalizacja, przygotowanie do zamieszkania, infrastruktura.
dfdf10000 / 78.11.154.* / 2016-02-23 00:07
nowe są drozsze tylko w małych/srednich miastach. w warszawie stare mieszkania są droższe, wiadomo nie kupuje się samych ścian ale infrastrukture, - koszty utrzymania nowego mniejsze? podaj dowód: ja mogę podać dowódy iż nowe są drozsze w utrzymaniu (koszt ochrony osiedla, koszty Funduszu remontowego pojawiają się po kilku latach, mala wspolnota ma drozsze koszty wszelkich mediów niz wielkie spoldzielnie)
cassima / 2013-12-15 15:25
Zależy kto jak na to patrzy, wydaje mi się, że pod względem finansowym chyba lepiej kupić używane (mieszkanie nowe otrzymujesz w stanie deweloperskim), natomiast nie koniecznie może Ci odpowiadać forma urządzenia, ustawienia tego kupowanego mieszkania. Ja osobiście wolałabym kupić nowe mieszkanie, tak jak ktoś wczesśniej napisał, zna się budynek od podszewki, dodatkowo możesz ścianki działowe ustawić sobie tak, jak tego zapragniesz, włącznie z urządzeniem, umeblowaniem i zaplanowaniem całego designu mieszkania:) Cenowo jednak podejrzewam wyjdzie to trochę drożej.
cean / 89.230.223.* / 2013-11-12 12:06
ja kupiłem nowe (od JW Construction), jestem bardzo zawodolony, wziąłem opcję wykończenia pod klucz bo trochę nie bardzo miałem czas na robotę we własnym zakresie, mieszkanko jest ładne a w przyszłości nie będzie na pewno problemu ze sprzedażą, bo jednak większym zainteresowaniem z rynku wtórnego cieszą się mieszkania z nowego budownictwa.
ennt / 46.186.9.* / 2013-03-02 20:27
wydaje mi się, że lepiej kupić nowe. Po pierwsze od podszewki zna się budynek, samo mieszkanie, można sobie zaplanować co jak i gdzie. Później takie mieszkanie dużo łatwiej sprzedać, myślę że dwupokojowe da radę znaleźć za taką kwotę ocyzwiście to zależy w jakim mieście
ADAMMMMMMMMMMM / 78.11.154.* / 2016-02-23 00:16
zna się od podszewki budynek! tego to nawet właściciel nie zna (w znaczeniu developer) dużo łatwiej sprzedać. może w twoim mieście! co po mam kupic mieszkanie od ciebie jak jest odleglej dzielnicy (jaką bede miał stopę zwrotu z najmu) wole stare przy linii tramwajowej które szybko znajdzie najemce i zyskam na nim wiecej niz na nowym. NOWE MIESZKA NA KREDYT I POD INWESTYCJĘ WOGÓLE SIĘ NIE NADAJĄ
Alan.n / 79.163.149.* / 2012-11-28 08:51
Ja jestem za budową domu gdzieś na przedmieściach. Uważam, że w dzisiejszych czasach własny dom - nawet niewielki - to znacznie lepsza inwestycja niż mieszkanie.
oliwwska / 80.238.108.* / 2013-01-20 18:11
A co powiecie o zakupie mieszkania w 2013 roku ?
Czy to bedzie dobry rok na to aby kupić swoje cztery kąty ? Mamy upatrzone mieszkania na Bielanach.
wittkowski / 80.238.108.* / 2012-11-17 16:06
No ja zdecydowanie teraz jesli miałbym zastanawiac sie nad wyborem mieszkania, zreszta ciągle o tym mysle to byłoby to z rynku wtórnego. Zreszta takiego szukam na Bielanach. Wtórny rynek w moim przypadku zakupu 3 pokojowego jest drozsze.
bubul / 195.114.183.* / 2012-04-27 14:02
hej, fajne dwupokojowe nowe mieszkania na nowym osiedlu można już dostać od 280tys. Jak Wam zależy na jakości, to ja bym dołożyła jeszcze trochę i na nowe wydała. Z drugiej strony używane - dużo tańsze, ale nie wiadomo w jakim stanie i czy znajdziesz zadowalający metraż.
fffff / 78.11.154.* / 2016-02-23 00:10
osobna kuchnia podstawa! dla developera bardziej wygodne rozwiązanie to aneks (niższy koszt i mozna ukryć ciemną kuchnię która by wystąpiła gdyby developer nie zastosował aneksu).
według mnie mówienie iż mieszkanie jest np 2-pokojowe w którym jedno z pomieszczeń jest połączone z kuchnią jest sporym nadużyciem)
dokładać za nowe (w warszawie za używane trzeba dołożyć)
przecież tu i tu sciany. podstawa to infrastruktura.
stare bloki są już oceplone, windy są wymieniane
kam00 / 89.75.162.* / 2012-03-31 17:40
hm niby używane mieszkanie powinno być tańsze,ale jeśli jest bardzo zaniedbane i nieunikniony jest remont generalny, to warto dokładnie przeanalizować,czy nie lepiej kupić nowe.Ale to juz raczej kwestia indywidualna. Ale jesli znajdziemy mieszkanie w nowym budownictwie gdzie metr kosztuje sporo poniżej 5tys./m2 to chyba nie ma się co zastanawiać:-)
Tuipan87 / 46.113.215.* / 2012-03-19 13:49
sama nie wiem, uzywane tańsze ale nasłuchałam się o tym jak można pieknie pod przykrywką sprzedac mieszkanie, a pod podłogą panelami - grzby etc etc. Jakos pd tym względem cięzko mi się przekonać do używanych miesszkań. Przegladam oferty developerów, i coz tak czy siak czeka mnie kredyt to wolę chyba jednak mieć spokój ducha. szukam wśród developerów. Piaseczno póki co w sumie nie wiem czy cieszyc sie że warszawa chce przyłączyć Piaseczno do siebie....
adam ggg / 78.11.154.* / 2016-02-23 00:12
gratuluje jeździj 1,5 godziny do centrum bo chcesz nowe na zad....
ciekawe jak za 5/10 bedzie wygladac to twoje nowe mieszkanie....
zygfr123 / 89.230.199.* / 2013-06-26 19:22
właśnie różnie to bywa z używanymi, znajomi kupili używane i chcieli wymienić płytki na korytarzu, jak zaczęli je skuwać okazało się że pod spodem było coś w stylu smoły, musieli przez tydzień kuć podłogę żeby to usunąć :/ dlatego sam bym kupił nowe
sdsdsdsd1000 / 78.11.154.* / 2016-02-23 00:13
tez się nasłuchuje od znajomych w nowym bloku jaka jest akustyka (z kazdej strony słychać) ostanio zalany garaz poziemny a po pół roku klatka schodowa
kam00 / 89.75.162.* / 2012-04-17 14:48
wiadomo,że kupno używanego mieszkania to ryzyko..chociąż na developerach tez mozna się czasami"przejechać"..wszystko trzeba sprawdzać.Niestety. A jesli chodzi o Piaseczno,to wszystko ma swoje plusy i minusy.Moim zdanie calkiem nieźle.Dojazd b.dobry jest,a moze dzieki przylaczeniu bedzie jeszcze lepszy.No nie wiem..perspektywa wydaje się być obiecująca.

Najnowsze wpisy