Forum Forum prawneKarne

Kupiłem kradziony samochód

Kupiłem kradziony samochód

Street1991 / 2011-01-07 16:03
Witam mam problem.Otóz zakupiłem samochód 4 miesiące temu.Zostałem zatrzymany na przejsciu granicznym podejrzeniem o przebitr numery nadwozia.Przyjechała policja sporządziła kwity dostałem dokument o zatrzymaniu auta.Pojazd został odholowany na parking policyjny stoii juz miesiąc.Podobno została przeprowadzona ekspertyza numery przebite odczytali ogyginalne nr nadwozia i pojazd był skradziony w polsce tyle wiem.I tak jak juz pisałem auto w moim posiadaniu jest 4 miesiące mam wszystkie dokumenty karte pojazdu dokumenty z gazu itp Auto zosatło sprowadzone w 2004roku z niemiec wg dokumentów oczywiscie.Dowiedziałem sie ze poprzedni własciciel od którego go kupiłem zmarł 2 miesiące temu.Wartosc rynkowa auto to jakies 2,5 tys zł.I moje pytania:Co dalej moze się stac z autem oddadzą?? I co będzie jesli mi go zabiorą?? co będe mógł zrobic gdzie dochodzic praw zwrotu koszu za auto itp Proszę o pomoc
Wyświetlaj:
biglebovsky2004 / 81.190.110.* / 2011-01-10 20:21
To zależy czy twój poprzednik nabył w dobrej lub złej wierze.
Jezeli w złej wierze, to nie uzyskał własności w świetle KC - Art. 169 par. 1 KC. Wówczas 3 letni termin nie liczy się od skradzenia auta tylko od nabycia przez ciebie.

Jeżeli Ty nabyłes w dobrej wierze to wszystko jest w porządku, Art. 169 par. 2. Ponieważ masz wszystkie papiery jak twierdzisz w porządku, dochowałeś staranności w sprawdzeniu, to raczej nabyłeś samochód w dobrej wierze. Ale problem leży w tych papierach czy sprawdziłeś z należytą starannością że auto nie zostało skradzone.

Inaczej masz problem bo nie będziesz mógł wystąpić z roszczeniem zwrotnym do zbywcy samochodu skoro zmarł.
Street1991 / 2011-01-10 23:39
Tzn ja nabyłem auto w dobrej wierze wszystkie nr są takie same jak i w papierach wszystko sie zgadza posiadam nawet ksizke serwisową a jezeli poprzedni własciciel nabył pojazd w dobrej wierze to okres 3 lat liczy się od momentu zakupy przez niezyjącego juz poprzedniego własciciela?? i w takim wypadku oddali by auto mi ??
Street1991 / 2011-01-11 17:32
Dzisiaj sie dowiedziałem ze został skradziony w 2004 r czyli 7 lat temu na drugim koncu polski na zagranicznych numerach

Najnowsze wpisy