Forum Forum inwestycyjneFundusze

kupno i sprzedarz FI

kupno i sprzedarz FI

enforces / 212.2.100.* / 2006-08-24 01:00
wytlumaczcie mi: chce zainwestowac na początek mniejszą kwote 3000zl w Arka Akcje. Pytanie dotyczy prowizji. Mam konto w bz wbk - jeżeli kupie u nich bezpośrednio płace jakieś prowizje przy kupnie i sprzedaży? i czy mogę po zainwestowaniu część zysku wyciągnąć i zainwestować gdzie indziej?
Wyświetlaj:
mick / 2006-08-24 10:36 / Uznany Gracz Giełdowy
przy kupowaniu arki zawsze płacisz opłate dystrybucyjną (nie prowizję) - przy 3tys - 3% - czyli jednostki uczestnictwa kupujesz za 2910zł. im wiecej bedziesz mial kasy w arce tym te oplaty beda malec (przy 5 tys w arce-2,5%, przy 10tys-2%... - czyli jak wplacisz kolejne 2tys to wpadniesz w nizszy próg i wezmą ci 2,5% z wplaty ...)

w kazdym momencie mozesz odsprzedac/przekonwertowac czesc albo wszystkie jednostki (na rejestrze musi zostac min 1tys bo jak nie to wszystko ci odsprzedadza)

przy osprzedazy przed upływem roku nalicza ci oplate - 1-2% - w cenniku jest rozpiska (suma opłat nie moze przekroczyc 4%)
polskareklama / 2006-08-24 22:50
Nie wiem który wybrać dom maklerski. Na inwestycje mam zaledwie 3000 zł - jestem początkujacy. pomocy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy