Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Kupno Samochodu, Czy ubezpieczenie przechodzi na nowego wlasciciela??

Kupno Samochodu, Czy ubezpieczenie przechodzi na nowego wlasciciela??

piotrk1983 / 2008-04-09 15:14
Witam
Kupuje samochod z OC i AC,,,,, i mam takie pytanie, ubezpieczenie jest wazne do konca lipca, jezeli nabywam pojazd z tym ubezpieczeniem i przerejstrowuje na siebie to czy w tym momencie Ubezp. przechodzi na mnie ???? Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje!!!

P.S
Jezeli juz bylo takie pytanie to sorka, ale nie moge znalesc.
Wyświetlaj:
kamii18 / 109.95.91.* / 2010-06-20 13:51
mam problem. kupilam auto z tata . on jest wlascicielem glownym a ja wspolwlascicielem. ale chce zmienic zeby mama byla wlascicielem a ja dalej wspol. da sie to jakos zalatwic ? nie zarejestrowalam jeszcze auta na siebie i na tate .. mam rejestracje bylego wlasciciela od ktorego kupilismy samochod. ???
Misia Monisia / 62.29.164.* / 2009-04-01 09:04
Zdania uczonych są podzielone....
Tak naprawdę rekalkulacja skłądki zależy od firmy, w której masz polisę. Są takie, które składki nie przeliczają w ogóle, dopóki klient sam o to nie poprosi.

Ale za to w większości firm AC nie przechodzi na nowego włąściciela, jeśli nie jest współmałżonkiem poprzedniego posiadacza albo nie wykupił pojazdu z leasingu.
B3Y0 / 83.28.248.* / 2009-03-31 01:09
Drogi Marku, nie wprowadzaj kolegi w błąd. W myśl ustawy, zakład ma prawo do dokonania rekalkulacji nawet bez wiedzy nowego właściciela! Tak więc jeśli wiemy, że będziemy musieli dopłacic ubezpieczycielowi, to dokonajmy rekalkulacji sami, unikniemy wtedy odsetek, a ubezpieczyciel na pewno się o nie upomni.

Treśc ustawy:
"W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust. 1, zakład ubezpieczeń może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia zbycia pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących nabywcy oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek. W przypadku gdy nabywca pojazdu złoży wniosek o dokonanie ponownej kalkulacji należnej składki, zakład ubezpieczeń jest obowiązany do jej dokonania."
marek.m / 83.28.95.* / 2008-04-09 21:34
witaj,
tak ubezpieczenie przechodzi na Ciebie, ale tylko OC; AC może przejść tylko za zgodą towarzystwa ubezpieczeń. mozesz dokonać rekalkulacji składki z tej polisy OC co wiązać się może dla Ciebie z dopłatą pewnej kwoty lub jej zwrotem. jest to uzależnione od tego na jakim terenie samochód był pierwotnie ubezpieczony a na jakim Ty mieszkasz. jeśli nie zrobisz rekalkulacji, to dobrze jest wozić ze sobą umowę kupna/sprzedaży dla policji, wtedy wiedzę, że go kupiłeś a nie ukradłeś. poza tym masz 30 dni od nie zakupu na wypowiedzenie polisy i zmianę towarzystwa ubezpieczeń.
zakładam że 1983 to Twój rok urodzenia (mój też ;) ), dlatego kupuj ze współwaścicielem; rekalkulacja w Twoim przypadku wiązać się będzie raczej z dopłatą. w niektórych towarzystwach zniżki za bezszkodowość (przewaznie 60%) przechodzą z jednego współwłaściciela na drugiego.
dddddpppp / 83.142.195.* / 2009-04-02 15:06
rekalkulacja o ktorej piszesz nie zalezy tylko od tego gdzie mieszkasz. Na to ma wplyw wszystko: oni biora pod uwage te rzeczy, ktore braliby normalnie przy wyliczeniu skladki: pojemnosc silnika, marka model rok produkji, znizki, liczba lat bezypadkowej jazdy, a nawet stan cywilny.

Najnowsze wpisy