Forum Forum inwestycyjneFundusze

kupować fundusze akcyjne ?

kupować fundusze akcyjne ?

stalpol1 / 2007-07-31 21:03
Witam. Jestem początkującym "inwestorem":). Kupiłem pół miesiąca temu jednostki legg mason za 30tyś. I jak na razie jestem z 8% do tyłu, więc nie jestem zbyt zadowolony z tego. Na forum niektóry zalecają dokupywanie jednostek bo można podobno zarobić? Proszę doświadczonych o opinię czy kupić czy lepiej czekać - mam do zainwestowania o 15tyś. ale nie wiem co robić.
Wyświetlaj:
magda77 / 2007-08-13 21:23
Poczekaj 1,5 miesiąca - to głębsza korekta
TaS / 2007-08-13 22:10 / Tysiącznik na forum
sprzedałaś więc naganiasz na dalsze spadki...

oczywiscie nie wykluczyłbym dalszych spadków, ale Twoje zachowanie pokazuje jak bardzo życzeniowo podchodzimy do rynku...

niestety wszyscy... ale niektórzy potrafią się opanować.
magda77 / 2007-08-14 09:34
Myslisz, że od mojej odpowiedzi zależy czy będą spadki na giełdzie czy nie? Magda odpowiedziała na posta nie kupuj teraz, może nienajlepsza teraz pora na zakupy i prosze giełda światowa o 6% w dół ;-)
Chodź i tak uważam że dziś bedą spadki. Niezależnie od moich życzeń. Ale to są tylko moje przeczucia, kobieca intuicja i nie będzie mialo wpływu to czy stalpol1 zainwestuje swoje 15 tys czy nie.
Pozdrawiam
TaS / 2007-08-15 21:54 / Tysiącznik na forum
hmmm może :)

ja jakoś wciąż blisko szczytu moich oszczędności balansuje więc nie jest zle :)
falisty / 2007-08-13 07:56 / portfel
dzis dojdzie do zakupoy w mbanku wiec zakupilem legg za 3000 , AIG akcji za 1000 . Unikorona akcji za 1000 oraz DWS TOP 50 plus za 1000 i tysiaczek na potem co sadzicie?? w tym tgodniu wierze w odbicie tymbardziej jescze jak zaczna siepoworoty z wakacji i gospodarka ruszy z kopyta :)
cortez / 2007-08-13 21:05 / Bywalec forum
Do funduszy nie ma się co doczepić, tylko tyle, że ryzykant z Ciebie, same akcyjne.
Ja myślę, że do odbicia to jeszcze trochę, miesiąc, półtora może. Ten tydzień... nie sądzę, ale mogę się mylić
cortez / 2007-07-31 23:44 / Bywalec forum
Generalnie kupownie jednostek jest zalecane w momencie korekt, czyli teraz, ale też pytanie czy mamy do czynienia już z najgłębszym "dołkiem", czy jeszcze ten moment przed nami, ale tego nie powie CI nikt:(
Trudno Ci coś doradzać, bo nie wiemy ile masz zamiar inwestować i jak tam z Twoim podejściem do ryzyka. Jednak sądząc po tym, że -8% wzbudza Twój niepokój,, to Twoja absorbcja ryzyka jest nie duża. Przede wszystkim doradzałbym podzielenie kwoty na mniejszą i inwestycje systematyczną. Np. inwestujesz 5000 teraz, obserwujesz, czytasz, uczysz się, nabierasz doświadczenia, a następnie systematycznie dokupujesz jednostki za pozostałe 10000. Jeśli chodzi już o konkretne fundy, to na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę fundy obligacyjne, zawsze trochę bezpieczniej lub fundy aktywnej alokacji.
Natomiast jeśli ryzyko nie jest Ci straszne to propozycja afki jest całkiem sensowna, tylko z tym dokupowaniem poczekałbym dłużej niż 2 tygodnie:) Zresztą afka znana jest z tego, że ryzyko to jej drugie imię:)
Pozdrawiam
TaS / 2007-07-31 23:12 / Tysiącznik na forum
ja po dzisiejszym dniu na gieldzie mam mieszane uczucia. Z jednej strony wydaje mi sie,ze za duzo przemawia z wzrostami w dalszym terminie, a z drugiej to co sie dzieje (poza liczba rosnacych spolek,bo ta statystycznie wzrosla) wyglada na trend boczny, do tego dzisiejsze stany...

jesli kupiles az tyle legga i to na raz (cholerka, mowilem Wam zawsze - kupowac na raty,zwlaszcza gdy macie duze kwoty!) to teraz resztą choć troche zdywersyfikuj... moze jakies obligacje?

ja oczywiscie zycze odbicia, ale nie bylbym pewien czy wsadzanie teraz calej kasy w akcyjne bedzie rozsadne :)
afka / 2007-07-31 22:02 / portfel
Ty zrobisz jak uważasz ale ja bym kupiła w tym tygodniu po 3 tyś Pzu miss, Unikorone akcji i bph Europy środkowo wschodniej. I za tydzien lub dwa dokupiła po 2tyś te same fundusze.

Leggiem sie nie przejmuj, jeszcze na nim zarobisz:)))
Miichall / 2007-08-13 21:09 / portfel
ja kupiłem arke akcji środkowej i wscodniej europy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy