Forum Forum inwestycyjneFundusze

kupować w dołku czy nie ?

kupować w dołku czy nie ?

qawer / 83.29.155.* / 2007-12-19 22:29
pewnie powiecie że to jeszcze nie dołek aby napewno
Wyświetlaj:
asandy / 2008-01-03 12:40
myślę,że właśnie teraz mądrzy ludzie zaczynają się wycofywać i z giełdy i z funduszy.nadchodzą czasy dla dobrych spekulantów.Tylko i wyłącznie z dużym portfelem.Nawet jesli ktoś się dzisiaj cieszy ,bo się podwiesił jutro może płakać[przykład;łapy].Pozdrawiam i powodzenia
jertom / 2007-12-22 09:49 / portfel / Bywalec forum
wszyscy mażą o tym by kupić w dołku sprzedać na górce tyle tylko że czasami przez przypadek udaje się idealnie trafić dlatego nie polecam tej metody bo przyniesie porażkę
lepiej robić zakupy transzami tz gdy wydaje się ze to już jest dno kupic za 30% np akcji bdy pójdzie na dół to następna transz a jak pójdzie w góre to po prostu na tym wybiciu mniej zarobimy
stosuje to od lat z niezłym skutkiem
dolorees 83 / 213.76.105.* / 2008-01-02 22:03
kupować wtedy jak zaczyna wzrastac
a nie jak spada na leb na szyje
sam kupilem ponar po 20 zl i ucudem udalo mi sie sprzedac po 17,5
teraz jest po 9

pozdrawiam wszystkich graczy
dolorees 83
Artur70 / 2007-12-22 18:41 / Tysiącznik na forum
Zgadzam się z POMYLONYM.
Ja niestety jestem ofiarą takich "pomagierów" z forum. Przykład: kupiłem PCG po 0,36 czy Orzeł po 0,42... I kupa!

Pytanie i odpowiedź jest dość banalna.
Zadałbym inne: czy to już jest dołek?
Wiele wskazuje na to, że tak. Np. ostatnie rekordowe obroty (>4 mld PLN) mogą świadczyć o sygnale zakupów.
Jednak jest też takie powiedzenie, że jeśli uważasz, że gorzej być nie może, to znaczy, że dołek jeszcze przed nami...
Mimo wszystko, uważam, że styczeń będzie zielony. Inwestorzy mają już dość spadków od 3 miesięcy.
Widzę 2 rozwiązania:
1) wzrost będzie odwróceniem krótkiego trendu spadkowego lub
2) wzrost będzie korektą ostatnich spadków. Kolejny spadek o następne 10.000 punktów
max1224 / 195.117.209.* / 2007-12-22 19:38
no to wszystk wiadomo jak mawiał stary baca pogoda bee albo nie bee
i w ten sposób stajesz sie "pomagierem" z forum odnoszę wrażenie że nie o to chodzi sęk w tym że ludziska wymieniają tu poglądy co innego poczytać i odnieść to do siebie a co innego ślepo wierzyć w te pisaniny jak w mantrę z całym szacunkiem dla wszystkich piszących jest na tym forum paru gości którzy wiedzą o co biega ale nikt nie jest nieomylny ale też nikt nikogo do niczego nie zmusza ot wymiana poglądów albo odpowiedzi na zadane pytania pozdr
Artur70 / 2007-12-22 20:34 / Tysiącznik na forum
Absolutnie nie chce być "pomagierem" i nie będę.
Zanadto uwierzyłem w opinie i nie byłem ostrożny. A kolejny błąd, to nie zlikwidowałem pozycji przy stracie 10-15%. A przy stratach rzędu 40-50% lepiej czekać niż oddawać za pół ceny...
st_lech / 2007-12-22 20:52 / Bywalec forum
A przy stratach rzędu 40-50% lepiej
czekać niż oddawać za pół ceny...

I tak właśnie zostaje się inwestorem długoterminowym :)
Artur70 / 2007-12-23 13:21 / Tysiącznik na forum
ja jednak mam wrażenie, że spadki się pogłębią.
A kasę muszę wycofać do końca lutego.
POMYLONY / 83.16.4.* / 2007-12-22 07:50
Chciałbym widzieć tego kretyna co sformułował to idiotyczne pytanie.Czy w dołku czy na górce to i tak wcześnie czy pózniej(a raczej wcześniej) zostaniesz bez gaci.No chyba że grasz 200 000 lub 300 000-toma tys.zł.To mniej aniżeli mieszkanie.Ale piszący i "pomagierzy" tak cię pokierują że sprzedaż w dołku a kupisz na górce. AMEN!!! Oszuści zawsze potrzebowali idiotów. I to jest reguła .Od niej nie ma odstępstwa.No ale cóż.Gdy Cię okradną "naiwny długoterminowy """INWESTORZE""" na 860 000 zł polskich to zmienisz zdanie wierząc w wygraną.Np.akcje po 1 zł na koniec sesji wzrost np.250 %.Komentarz po sesji.Akcje dały zarobić.Pytanie? Kto sprzedał po 250 %??? Drugie pytanie??? Co za "MATOŁ" kupił po 250 %??? A do tego spółka ma wszystkie wyniki na MINUS.PO raz drugi AMEN!! Obrońcy oszustów grzejcie komputery w obronie cwaników.Pewny zarobek! Jeżeli masz spółkę a Ci nie "idzie" wprowadz na giełdę.Na pewno znajdziesz idiotów na kupno Twoich nic nie wartych akcji.Sprawdz sobie ile ostatnio spółek jest nad kreską PO debiucie. PO raz trzeci AMEN !!! Już niedługo na jednego naiwnego "inwestora" przypadnie jedna spółka.
max1224 / 195.117.209.* / 2007-12-22 08:42
skąd w Tobie tyle jadu czyżbyś pisał o swoich porażkach? proponuję nie wyzywaćnikogo na forum TROCHĘ KULTURY
Idyll / 2007-12-20 20:09 / Bywalec forum
Śledząc opinie jakie pojawiały się na różnych forach internetowych i portalach tematycznych funduszy inwestycyjnych, jak np. unionklub.pl... muszę przyznać rację tym, którzy twierdzą, że najlepszą strategią jest inwestowanie w różnych, systematycznych okresach czasu. Kupowanie w dołku jest marzeniem spekulantów, a inwestując w fundusze powinno się raczej myśleć w nieco inny sposób!
dss / 193.111.166.* / 2007-12-20 14:17
ale dołek jeszcze przed nami tak myślę....
wolę by to się nie sprawdziło.
mam takie tyły na 40 i 80
max1224 / 195.117.209.* / 2007-12-20 00:18
a wolisz na górce?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy