Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

kupowanie kilku sztuk akcji

kupowanie kilku sztuk akcji

Klekot / 2007-09-29 21:59
jak w temacie mam nie za wiele gotówki na zakup więc tak sobie kombinuję...
np. chcę kupić kilka sztuk akcji np. może KGHM i w momencie kiedy Kowalski da zlecenie sprzedaży w cenie równej mojemu zleceniu kupna ale on da 100 sztuk gdzie ja tylko 3 chcę kupić - jak to wtedy będzie się zachowywać ? - on sprzeda tylko 3 sztuki zakładając że inni nie dadzą mojej ceny i co w przypadku odwrotnym Kowalski zleci kupno 100 sztuk , a ja ma w tej cenie tylko 3 zlecone na sprzadaż to samo założenie, że innych sprzedających nie będzie.
Dlaczego pytam, zastanawiam się czy np. dokupowanie akcji po parę sztuk ( względy ekonomiczne) ma sens poza oczywiście uśrednieniem ceny zakupu i nie chcę mieć później kłopotu ze sprzedażą małego pakietu ;) - a może ja wogóle błądzę w tym teoretyzowaniu ?
Sorki za banalne pytanie, ale przede mną jeszcze wiele nauki przed pierwszą tranzakcją, aczkolwiek rachunek już mam ;)
Wyświetlaj:
stylus / 89.229.162.* / 2007-09-30 20:14
moim zdaniem przy takich ilościach należy wziąć pod uwagę prowizje DM. zupełnie się nie kalkuluje
Klekot / 2007-10-01 10:07
to OK - prowizja robi tu swoje
bagrus / 2007-09-29 22:14
Witaj
To czy twoje zlecenie zostanie wykonane zależy od tego jakiego rodzaju zlecenie sprzedaży lub kupna akcji na KGHM złożył Kowalski. Jeżeli jest to zwykłe zlecenie z limitem to kupisz lub pozbędziesz się tych akcji, lecz gdy Kowalski złożył zlecenie np. wykonaj w całości lub anuluj to niestety nic z tego.
To czy chcesz kupić 1 czy 1000 akcji nie ma żadnego znaczenia pod warunkiem, że będzie oczywiście podaż lub popyt na te akcje
Klekot / 2007-09-29 22:36
Dziękuję kumam, czyli wygląda to ok, plan jest taki kontroluję spółki z WIG20 czytam, czytam, potem pytam , a jak starczy mmi odwagi to ze dwie trzy spółki do koszyka potem doinwestowanie i .... później plan się zakutalizuje ;)
Rozsądnie chyba na początek ?
bagrus / 2007-09-29 22:54
Każdy ma swoją własną strategię inwestycyjną, najważniejsze aby była skuteczna i realizowała wyznaczone cele.
Dywersyfikujesz swój portfel to bardzo rozsądne, to podstawowa zasada.
Życzę udanych inwestycji, powodzenia
FredZgred / 149.254.192.* / 2007-09-30 23:25
najwazniejsze jest zalozenie: chcieliscie wydymac Freda to teraz Fred wydyma was... Udanych transakcji i milego zarabiania na nas
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy