Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kupując mieszkanie uważaj na pośrednika

Kupując mieszkanie uważaj na pośrednika

Money.pl / 2007-09-13 13:02
Komentarze do wiadomości: Kupując mieszkanie uważaj na pośrednika.
Wyświetlaj:
Polad22 / 178.183.6.* / 2023-01-24 11:00
Dobre rozwiązanie http://michalloniewski.pl/co-jest-najwazniejsze-dla-szybkiej-sprzedazy-nieruchomosci/ z czystym sercem polecam.
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-09-26 00:15
Pośrednicy OUT!!!
Jak znajomu kupował mieszkanie to u Notariusza pkazało się, że pośrednik "przejął" ogłoszenie od sprzedawcy i zapłacił prowizję , mimo że spzrzedający nawet o tym nie wiedział !!!!!
dareka / 83.24.180.* / 2007-09-24 16:31
no to nie zywajmy pośredników, sami obliczmy naszą zdrolnosć kredytwa, idźmy do pobliskiego banku i róbmy to co oni:D http://streemo.pl/Portal/Video.aspx?MediaId=30009
Beata77 / 83.243.107.* / 2007-09-26 00:09
Polecam, mam kredyt w Dombanku i własne mieszkanie. Sama znalazłam bank, kredyt, nikomu kieszeni nie nabiłam. A kredycik na bardzo korzystnych warunkach
normalny / 83.17.223.* / 2007-09-17 07:51
bo sprobuj kupic nieruchomosc bezposrednio!!! mnie sie udalo i pasozyty na mnie nie zarobily ale nie bylo latwo cos znalezc bezrposrednio! ale ludzie szukajcie dawajcie ogloszenie, bo to sie da! po co placic grube tysiace takim darmozjada!

i niech nikt mi nie mowi ze oni sa rzetelni bo ogladalem kilka mieszkan z posrednikami, ZENADA! sam musialem pytac o wszystko wlaciciela, a te pajace tylko staly, i sie modlily zebym kupil - to bedzie kilka tysiecy latwej kasy!

w USA np. tez sa posrednicy, ale tam to pelny profesjonalizm! wiem bo brat mi opowiadal jak kupowal, nie takie nieroby jak u nas!!!

a co do cen za co im sie naleza te tysiace??? np. dla mieszkania za 300kzl jest to prawie 11tys zl!!! bez przesady!!!
Kilion / 83.19.165.* / 2007-09-23 07:45
Zgadzam się że mnóstwo pośredników oferuje swoje usługi na bardzo niskim poziomie, sporo z nich nawet nie posiada licencji. Ale sądzę, że nie można tak sprawy generalizować, gdyż obecnie na rynku pojawiają się naprawdę profesjonalne agencje. Gdy sprzedwałem moje mieszkanie nie współpracowałem ze wszystkimi biurami w Krakowie tylko wybrałem jedno moim zdaniem najlepsze w owym czasie. Sprzedało się w dwa miesiące.
Co do amerykańskich agencji to słyszałem, że pojawiła się w Polsce największa sieć biur nieruchomości na świecie Coldwel Banker - czy jakoś tak. W Krakowie są chyba na rynku głównym. A na interi czytałem, że obsługiwali ostatnio Toma Cruisa i chyba był zadowolony. Tak wiec jak pisałem nie można generalizować. Czasy się zmieniają więc i rynek musi.
K.Gidziński / 80.53.207.* / 2007-09-21 12:51
Sto procent racji.Jeszcze gorzej to wygląda przy transakcjach na działkach budowlanych.
Sępy i ścierwojady.Inaczej się tego nie da określić.Za umieszczenie ogłoszeń na paru portalach internetowych (koszty w sumie około 100 zł) biorą 3% prowizji, a przy dużych transakcjach są to sumy idące w dziesiątki tysiecy.Na dokładkę mało ścierwojadom wydojenie jednej ze stron transakcji.Gdy da się odpowiedż na ogłoszenie o kupnie nieruchomości to przesyłają maila lub dzwonią , że skontaktuja nas z potencjalnym nabywcą ale dopiero po podpisaniu umowy z nimi.
antybiurokrata / 149.156.34.* / 2007-09-13 13:02
"Ponadto konsumentom utrudniano możliwość porównania ofert różnych pośredników i wybrania najkorzystniejszej, ponieważ nie mogli w łatwy sposób zapoznać się z cennikiem oferowanych usług. Tymczasem koszt świadczenia jest jedną z podstawowych informacji, do której dostęp powinien mieć klient."

BZDURA JAKICH MAŁO !!
Dla osób nie siedzących w temacie możę brzmi rozsądnie, ale w istocie tak nie jest. Jaki cennik ?? Cena za usługę pośrednictwa 2%-3% + VAT. I tak jest wszędzie. A zgodnie z Ustawą o Gospodarce Nieruchomościami cenę określa UMOWA a nie cennik.
Krstyna / 81.219.159.* / 2008-04-12 23:10
Posrednicy nie sa niczemu winni tylko ta sytuacje tworza wygodni sprzedajacy ,sami chca podpisywac umowe jak wystawia swoje mieszkanie za wysoka kwote po pierwszym ogloszeniu +prowizja dodatkowo do niej posrednika i czekaja na kupcow jak im psrednik obieca ta duza kwote bo jakby kazal zanizyc cene to go wyrzuca za drzwi ,kto chce sprzedac za srednia cene i zalezy mu na czasie robi to sam a sprzedajacym nie chce sie samemu oglaszac,widac to wszedzie jak sie porobilo,ze nie ma ofert bezposrednich a posrednicy na tym korzystaja tylko.Sa tez porzadni posrednicy , pobieraja prowizje tylko od kupujacego jak znajda mu mieszkanie w umiarkowanej cenie ktore poszukiwal a klient jest zdecyowany a sprzedajacy nie chce zaplacic im bo nie zawyzyl ceny o ich prowizje ,zalezy od pazernosci niektorych bo sa tacy ,ze nie obsluza swojego klienta jak nie dostana prowizji od 2 stron choc mogliby obsluzyc swojego klienta .

Najnowsze wpisy